Fuchsia OS'un Geliştirici İnternet Sitesi Açıldı

Fuchsia OS'un Geliştirici İnternet Sitesi Açıldı

Google'ın çalışmalarını sürdürdüğü gizemli işletim sistemi Fuchsia OS için bir geliştirici internet sitesi açıldı. Açılan bu internet sitesi, Fuchsia OS'un özelliklerini geliştiricilerle paylaşıyor.


Google, Android işletim sisteminin yerine geçeceği iddia edilen yeni işletim sistemi Fuchsia OS üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Android'in aksine bu çalışmalar özenle gizleniyor ve kimse bu işletim sisteminin hangi özelliklere sahip olacağını, Android'in yerine nasıl geçeceğini bilmiyor. Ancak Google'ın son hamlesi, Fuchsia OS ile ilgili bazı bilgilerin kamuoyu ile paylaşılmaya başlanacağını gözler önüne seriyor.

Teknoloji devi Google, geçtiğimiz hafta sonunda Fuchsia OS'un gelişticiler için hazırlanmış olan internet sitesini kullanıcıların hizmetine sundu. Açılan internet sitesinde yazan "Fuchsia OS, Linux değildir." kısmı dikkatlerden kaçmadı.

Normal koşullarda işletim sistemlerinin çoğu, bir Linux, Windows ya da Unix sistem çekirdeğine dayanır. Ancak Google, bu kez farklı bir yöntem seçerek Fuchsia OS'u, diğerlerinden benzersiz kılmaya çalışıyor. Bunun nedeni, Fuchsia OS'un bahsettiğimiz herhangi bir çekirdeğe dayanmaması. İşletim sistemi, 'Zircon' adı verilen bir mikro çekirdeğe dayanıyor ve bu da işletim sistemine farklı özellikler katıyor.

Fuchsia OS ile ilgili bir diğer inanış ise bu işletim sisteminin Android'de çalışan eski uygulamaları da çalıştırabileceği yönünde. Google, bu konuyla ilgili net bir şey söylemese de bu teori mümkün görünüyor çünkü küresel çapta çok sayıda uygulama var ve bu uygulamaların yeniden bir işletim sistemi için yazılması, hem geliştiriciler hem de Google için büyük bir sorun oluşturuyor.

Google'ın bu gizemli işletim sistemi ile ilgili açıklamaları ilk olarak Google'ın Android başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer tarafından yapıldı. I/O 2019 etkinlikleri kapsamında yapılan açıklamalarda, Fuchsia OS'un herhangi bir işletim sisteminin yerine geçmemesi gerektiğini ifade eden Lockheimer, verdiği bir başka röportajda da bu işletim sisteminin insanları heyecanlandırdığının farkında olduğunu ancak bu işletim sisteminin Android gibi işletim sistemleriyle ilgisi olmayan bir proje olduğunu ve bu projenin ilerleyen dönemlerde hangi ürünler üzerinde kullanabileceklerine karar vereceklerini söyledi. Anlaşılan o ki; Google'ın sır gibi saklanan bu işletim sistemini tam manasıyla öğrenmek için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Google'ın Fuchsia OS için oluşturduğu internet sitesine buradan erişebilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Toplam Değeri 79 TL Olan, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oyunlar
Toplam Değeri 79 TL Olan, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oyunlar

Android kullanıcılarının faydalanabileceği, toplam değeri 79 TL olan, kısa süreliğine ücretsiz hale gelen, farklı türlerdeki 6 oyun. ...

Netflix, Yeni Bir Oynatıcı Özelliği Üzerinde Çalışıyor
Netflix, Yeni Bir Oynatıcı Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Netflix, masaüstü kullanıcılarının izleme deneyimini artırmak için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. ...

Epic Store, Control'ün Fiyatını 399 TL'den 99 TL'ye İndirdi
Epic Store, Control'ün Fiyatını 399 TL'den 99 TL'ye İndirdi

Epic Store, 399 TL gibi cep yakan bir fiyata ön siparişe açtığı Control'ün fiyatını 99 TL'ye indirdi. ...