4.600 Web Sitesinde Kullanıcıların Ödeme Bilgileri Çalındı

4.600 Web Sitesinde Kullanıcıların Ödeme Bilgileri Çalındı

Büyük web sitelerin güvenlik duvarını aşamayan siber korsanlar, bu web sitelerine çeşitli hizmetler vermekte olan servisleri hedef almaya başladılar.


Ziyaretçilerin, bir web sitedeki tüm davranışlarını inceleyerek bunu web sitesi sahibine rapor eden, böylece web sitenin daha kullanıcı dostu bir hale getirilmesinde önemli bir rol oynayan analiz servisi Picreel ile açık kaynaklı bir proje olan Alpaca Forms, aynı siber korsanlar tarafından saldırıya uğradı.

Her iki servisinde güvenlik duvarlarını yıkıp geçen siber korsanlar, bu sitelerin alt yapılarında bulunan 4.600 web sitenin içinde kötü amaçlı bir JavaScript dosyası yerleştirdiler. Yerleştirilen JavaScript dosyası sayesinde bu 4.600 web sitenin kullanıcılarının ödeme bilgileri, kullanıcı adları ve şifreleri gibi tüm girdileri siber korsanların eline geçti.

Willem de Groot tarafından keşfedilen siber saldırının nasıl gerçekleştirildiği tam olarak bilinmese de ‘tedarik zinciri saldırıları’ olarak adlandırılan bu saldırıların özellikle son iki yılda ciddi bir artış gösterdiği belirtildi. Büyük web sitelerinin güvenlik duvarını aşmanın çok da kolay olmadığını fark eden siber korsanlar, bu web sitelere hizmet veren web sitelerini hedef alıyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Kısa Süreliğine Ücretsiz 5 Android Oyun ve Uygulama
Kısa Süreliğine Ücretsiz 5 Android Oyun ve Uygulama

Google Play Store'un ücretsiz oyun ve uygulama kampanyaları devam ediyor. Biz de bu hafta 5 adet oyun ve uygulamayı sizler için seçtik. ...

Galaxy Note FE İçin Android Pie Güncellemesi Yayınlandı
Galaxy Note FE İçin Android Pie Güncellemesi Yayınlandı

Samsung, Galaxy Note7'nin yenilenmiş versiyonu olan Galaxy Note FE için Android Pie güncellemesini yayınladı. Güncelleme ile birlikte cihaz, One UI arayüzüne de kavuşmuş oldu. ...

Red Dead Redemption 2’ye Battle Royale Modu Geldi: Gun Rush
Red Dead Redemption 2’ye Battle Royale Modu Geldi: Gun Rush

Red Dead Redemption 2’nin çevrimiçi çok oyunculu modu Red Dead Online beta aşamasında. Yeni güncellemenin gelmesiyle beraber Red Dead Redemption 2’nin de battle royale modu oldu. ...