4.600 Web Sitesinde Kullanıcıların Ödeme Bilgileri Çalındı

4.600 Web Sitesinde Kullanıcıların Ödeme Bilgileri Çalındı

Büyük web sitelerin güvenlik duvarını aşamayan siber korsanlar, bu web sitelerine çeşitli hizmetler vermekte olan servisleri hedef almaya başladılar.


Ziyaretçilerin, bir web sitedeki tüm davranışlarını inceleyerek bunu web sitesi sahibine rapor eden, böylece web sitenin daha kullanıcı dostu bir hale getirilmesinde önemli bir rol oynayan analiz servisi Picreel ile açık kaynaklı bir proje olan Alpaca Forms, aynı siber korsanlar tarafından saldırıya uğradı.

Her iki servisinde güvenlik duvarlarını yıkıp geçen siber korsanlar, bu sitelerin alt yapılarında bulunan 4.600 web sitenin içinde kötü amaçlı bir JavaScript dosyası yerleştirdiler. Yerleştirilen JavaScript dosyası sayesinde bu 4.600 web sitenin kullanıcılarının ödeme bilgileri, kullanıcı adları ve şifreleri gibi tüm girdileri siber korsanların eline geçti.

Willem de Groot tarafından keşfedilen siber saldırının nasıl gerçekleştirildiği tam olarak bilinmese de ‘tedarik zinciri saldırıları’ olarak adlandırılan bu saldırıların özellikle son iki yılda ciddi bir artış gösterdiği belirtildi. Büyük web sitelerinin güvenlik duvarını aşmanın çok da kolay olmadığını fark eden siber korsanlar, bu web sitelere hizmet veren web sitelerini hedef alıyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
League of Legends'ın 9.11 Yama Notları Yayınlandı
League of Legends'ın 9.11 Yama Notları Yayınlandı

Bir efsane haline gelen League of Legends'ın 9.11 güncelleştirmesinin notları yayınlandı. Kullanıcılara sunulacak olan güncelleştirme ile oyuna yeni bir kahraman gelmedi ancak mevcut kahramanlar üzeri...

Motorola'nın Yeni Akıllı Telefonu Moto Z4 Ortaya Çıktı
Motorola'nın Yeni Akıllı Telefonu Moto Z4 Ortaya Çıktı

Motorola Moto Z4'ün görüntüleri Twitter üzerinden ortaya çıkarıldı. Akıllı telefon, USB-C tipi şarj kullanıyor ve çentikli bir ekrana sahip. ...

Nokia 9 PureView Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Nokia 9 PureView Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Nokia'nın en yenilikçi telefonu Nokia 9 PureView çıkmadan önce bilmeniz gereken her şeyi haberimizde bulabilirsiniz. ...