Apple, Resmi Web Sitesinde AirPower'ın Geleceğini Onayladı

Apple, Resmi Web Sitesinde AirPower'ın Geleceğini Onayladı

9to5Mac tarafından Apple Avustralya web sitesinde keşfedilen referans kod, Apple'ın AirPower kablosuz şarj pedini nihayet tanıtacağını gösteriyor.


Apple, 2017 yılında 10. yıl özel iPhone modeli iPhone X’u tanıtırken, cihazlarına ilk kez kablosuz şarj desteği getirdiğini duyurmuştu. Apple, kablosuz şarj özelliği ile birlikte kendisinin geliştirdiği ilk kablosuz şarj pedi olan AirPower’ı da tanıtmıştı. Ancak 2019 yılının ilk çeyreğini bitirmek üzereyiz ve AirPower hala piyasaya çıkmış değil.

9to5Mac tarafından Apple’ın Avustralya web sitesinde keşfedilen <figure class = image-wireless-airpower> referans kodu, Apple’ın 25 Mart’ta düzenleyeceği lansman etkinliğinde ilk kablosuz şarj pedini tanıtacağına dair beklentileri artırdı. Peki AirPower, iPhone ve diğer Apple ürünü sahiplerine ne kazandıracak?

iPhone 8’den bu yana tanıtılan tüm iPhone modelleri kablosuz şarjı destekliyor. Fakat üçüncü parti kablosuz şarj pedi kullanmak zorunda kalıyorlar ve Apple, cihazlar desteklemesine rağmen iPhone’ların kablosuz şarj özelliğini 7.5W ile sınırlandırmış durumda. AirPower ise iPhone’ları 15W hızlı şarj edebilecek.

Daha da önemlisi AirPower, birden fazla cihazı aynı anda kablosuz şarj etmeyi mümkün kılıyor. Bir başka deyişle AirPower ile aynı anda hem iPhone’unuzu hem de Apple Watch ya da AirPods’unuzu şarj edebileceksiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi AirPower, yeni nesil iPhone’larda hediye olarak verilmeyecek.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Microsoft'un Yeni Bir Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı
Microsoft'un Yeni Bir Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

Microsoft yeni bir güvenlik açığı ile karşı karşıya. Bu güvenlik açığı sayesinde kötü niyetli kişiler bilgisayarınızdaki dosyaları okuma iznine sahip oluyor. ...

Lenovo Z6 Pro'nun Kamera Performansı Gün Yüzüne Çıktı
Lenovo Z6 Pro'nun Kamera Performansı Gün Yüzüne Çıktı

Lenovo'nun bu yıla iddialı bir şekilde sunmaya hazırlandığı Z6 Pro, 23 Nisan'da tüketicilerle buluşacak. Cihazın 100 megapiksellik dörtlü kamera kurulumuyla elde edilen fotoğraflar ise şirketin yöneti...

Google Haritalar'a Varış Zamanı Özelliği Eklendi
Google Haritalar'a Varış Zamanı Özelliği Eklendi

Gitmemiz gereken fakat nasıl gidileceğini bilmediğimiz yerler için sıkça başvurduğumuz Google Haritalar, daha önce hedef konum belirlendikten sonra hedef konuma varış için ortalama yolculuk süresini g...