Google, Drive ve Fotoğrafların Senkronizasyonunu Durduracak

Google, Drive ve Fotoğrafların Senkronizasyonunu Durduracak

Google, 10 Temmuz'dan itibaren bu iki servisi arasındaki senkronizasyona son verecek.


Google, Drive ve Fotoğraflar uygulamasının birbiriyle fotoğrafları ve videoları paylaşma özelliğinde değişikliğe gidiyor. Teknoloji devinin yapacağı bu değişiklik, çözeceğinden daha çok probleme sebep olabilir. 10 Temmuz’dan itibaren Drive’a ya da Fotoğraflar’a yüklediğiniz dosya otomatik olarak diğer servisle senkronize olmayacak. Aynı şekilde bu servislerdeki dosyalardan birini sildiğinizde bu diğerine etki etmeyecek.

Dosyalar, Drive’dan Fotoğraflar’a Drive’da bulunan 'Upload' özelliği kullanılarak gönderilebilecek ancak bunun tersi bir işlemde benzer bir yol izlenmeyecek gibi gözüküyor. Google, yayınladığı blog yazısında 10 Temmuz’dan önce senkronize edilen dosyaların çift depolama alanı kaplamayacağını söyledi.

Google’ın bu değişikliği kullanıcılardan gelen senkronize dosya paylaşımının kafa karıştırıcı olduğu yönündeki geri bildirimlerle hayata geçirildi. Google, bu hamlenin Drive ve Fotoğraflar arasındaki deneyimi basitleştireceğini söyledi.

Yaşanacak olan bu değişiklik, Google Drive’ın Dosyalar uygulamasında entegre olduğu Chromebook kullanıcılarının canını sıkabilir. Bu özelliğin aktif olduğu Chromebook kullanıcıları, Google Fotoğraflar dosyalarını direkt olarak buradan yönetebiliyordu ancak bundan sonra Chromebook kullanıcıları için işler birazcık karışabilir.

Backup ve Sync araçlarıyla hâlen Fotoğraflar ve Drive dosyalarını senkronize edebilirsiniz. Bu araçlar vasıtasıyla yaptığınız senkronizasyonlar servis kotanızı sadece bir kere kullanmış olacak. Ayrıca bundan sonra Fotoğraflar uygulamasındaki bir fotoğraf üzerinde yapılan değişiklikler otomatik olarak Drive’daki dosyaya yansıtılmayacak.
4000 TL'lik Xiaomi Mi 9 Detaylı İnceleme
4000 TL'lik Xiaomi Mi 9 Detaylı İnceleme

Samsung, Exynos 9611’i Duyurdu
Samsung, Exynos 9611’i Duyurdu

Samsung, yeni yonga seti Exynos 9611’i resmen duyurdu. Exynos 9611, geçen yıl yayınlanan Exynos 9610 yonga setinin yükseltilmiş hâli olarak göze çarparken yonga setinin yapay zekâ odaklı olmasının yan...

Twitter, Özel Hesapların Herkese Açılmasına Neden Oldu
Twitter, Özel Hesapların Herkese Açılmasına Neden Oldu

En popüler sosyal medya uygulamalarından olan Twitter'da oluşan bir hata, korumalı hesapları tercih eden Android kullanıcılarının tweetlerinin, herkese görünür hale gelmesine neden oldu. Şirket yetkil...