Üyelik Sözleşmesi

7243

1- 5651 sayılı kanun'un 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre paylaşımlardan paylaşımı yapan üyeler sorumludur. Şahısların yükledikleri resimlerden dolayı ResimLink hiç bir sorumluluk kabul etmez.

2- T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen yazılar ResimLink servisinde paylaşılamaz.

3- Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerine yönelik karalayıcı ve aşağılayıcı içerikler paylaşmak kesinlikle yasaktır.

4- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü içerikler paylaşılamaz. (Örnek: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Çingene, Roman, Göçmen vs...)

5- Tehdit edici, tartışmaya yol açacak, hakaret içeren, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu, siyasi ya da çok miktarda istenmeyen resimler yüklemek; din, dil, ırk ayrımına yönelik yazılar göndermek ve materyaller kullanmak; kullanıcıları küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.

6- Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.

7- Türkçemize ve yazım kurallarına dikkat edelim lütfen. Umuyoruz ki siz de güzel Türkçemizi düzgün bir şekilde kullanmaya özen göstereceksinizdir.

8- Sürekli kendi sitesinin reklamını yapacak şekilde veya başka bir amaçla reklam içerikli resimler yüklemek ve yorumlar yazmak yasaktır.

9- Her türlü telif hakkına sahip içeriği veya ürünü paylaşmak ve tanıtımını yapmak yasaktır. Paylaşanlar uyarılmaksızın uzaklaştırma cezası alırlar.

10- Sitede kişisel zevkler için kullanıcı adı değişimi yapılmamaktadır. Eğer gerçekten gerekliyse, neden gerekli olduğunu açıklayıp kanıtlayarak, yöneticilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Gerekli görüldüğü taktirde kullanıcı adı değişiminiz yapılacaktır. (Sadece çok zorunlu durumlarda kullanıcı adı değişimi yapıyoruz. Kullanıcı adımı sevmedim, şöyle bir site açtım, heryerde değiştiriyorum vb gibi nedenlerle bize gelmeyiniz.)

11- ResimLink kesinlikle üye silme işlemi ve bu üyelere ait içerikleri silmez. Sebebi ise silinen kullanıcının kullanıcı adı ile bir başka kişi kayıt olabilir ve spam içerikler üretmeye çalışabilir. Bu yüzden bu tarz tekliflerde bulunmayınız. Eğer üyeliğinizin durdurulmasını istiyorsanız, iletişim sayfasından talepte bulunabilirsiniz. Talep doğrultusunda kişinin hesabı kendi isteği doğrultusunda durdurulur.

12- ResimLink göndereceği her türlü bilgilendirme ve kampanya haberini almayı kabul ediyorum. Not: E-posta almak istemeyen kullanıcılarımız genel ayarlardan bu seçeneği kaldırabilirler.

 

# Üyelik sözleşmesinin güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı her zaman saklıdır.