Realme'den Snapdragon 855 Plus'lı Telefon Geliyor

Realme'den Snapdragon 855 Plus'lı Telefon Geliyor

Türkiye'de resmi olarak faaliyet göstereceğini duyuran Realme, Snapdragon 855+ işlemcili bir telefon üzerinde çalıştığının sinyalini verdi. Realme'yi takiben Vivo IQOO, Vivo Nex ve Lenovo da Snapdragon 855+ işlemcisiyle ilgili paylaşımda bulundu.


Dün akşam itibarıyla Türkiye’deki faaliyetlerine resmi olarak başlayacağını duyuran Çinli akıllı telefon üreticisi Realme, Çin’in yerel sosyal medya platformu olan Weibo üzerinden yaptığı açıklama ile Snapdragon 855+ işlemcili bir akıllı telefon üzerinde çalıştıklarının ipucunu verdi. Şirket, Qualcomm’un Snapdragon 855+ işlemcisinin duyurusunu yaptığı Weibo gönderisini alıntılayarak, ‘Merhaba Snapdragon 855+’ yazdı. Bu paylaşım, Realme’nin Snapdragon 855+ işlemcili bir model üzerinde çalıştığı şeklinde yorumlandı.

Peki Qualcomm Snapdragon 855+ işlemcisi, kullanıcılara ne vadediyor? 

realme

Aslına bakacak olursanız Snapdragon 855+, halihazırda pek çok amiral gemisi tarafından kullanılan Snapdragon 855 işlemcisinin hız aşırtmalı versiyonundan başka bir şey değil. Bünyesinde Kryo 485 Prime çekirdekleri bulunan işlemci 2.96GHz frekans hızı sunuyor. Bu hız, standart Snapdragon 855 işlemcisinde 2.84GHz ile sınırlıydı. Grafik konusunda Adreno 640 GPU’ya güvenen işlemci, Qualcomm’un iddiasına göre grafik performansında %15’lik bir artış vadediyor. 

Vulcan 11 API desteği ile piyasaya çıkacak olan Snapdragon 855+ işlemcisinde hem X24 multi-gigabit LTE modem hem de 5G desteği sunan X50 LTE modem opsiyonel olarak kullanılabilecek. Qualcomm’un açıklamasına göre Snapdragon 855+ işlemcili yeni premium akıllı telefonlar, yılın ikinci yarısı itibarıyla raflardaki yerini alacak. Qualcomm’un duyurusuna ilk yanıt veren şirketlerden biri olan Realme’nin de Snapdragon 855+’lı bir akıllı telefon tanıtacağını tahmin etmek zor değil. Şirketin bu akıllı telefonu Türkiye’de satışa sunup sunmayacağını söylemek için ise henüz çok erken.

lenovo

Bununla birlikte Realme'nin Qualcomm Snapdragon 855+ işlemcisi ile ilgili paylaşımda bulunan tek şirket olmadığını da belirtelim. Vivo'nun alt markası olan IQOO, yine Vivo'nun alt markası olan Nex ve Lenovo da Snapdragon 855+ işlemcisi ile ilgili paylaşımda bulunarak bu işlemciye sahip akıllı telefonlar piyasaya süreceklerinin sinyallerini vermiş oldular.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Çentik Sevmeyenlerin Bayılacağı Vivo Apex 2 Konsept Tasarımı
Çentik Sevmeyenlerin Bayılacağı Vivo Apex 2 Konsept Tasarımı

Vivo Apex'in yeni versiyonunun konsept tasarımı ortaya çıktı. Çin'de birkaç g&u...

Apple Sonbaharda Yeni Macbook Modellerini Piyasaya Sürebilir
Apple Sonbaharda Yeni Macbook Modellerini Piyasaya Sürebilir

Apple, bu sonbaharda Macbook’larını güncellemeye hazırlanıyor. Bugün 7 yeni Mac sürümü için lisans alan Apple, sonbaharda karşımıza yeni modellerle çıkabilir. ...

Android Q ile Navigasyon Tuşları Standart Hale Gelecek
Android Q ile Navigasyon Tuşları Standart Hale Gelecek

Google Android Q üzerinde çalışmalarını sürdürürken, ortaya yeni bir detay daha çıktı. Android Q işletim sisteminde yenilecek olan navigasyon barı, tüm akıllı telefonlarda kullanılabilecek olan bir st...