Turkcell'in Açtığı 4.2 Milyar Dolarlık Davada Tutuklama

Turkcell'in Açtığı 4.2 Milyar Dolarlık Davada Tutuklama

Turkcell'in neredeyse 15 senedir süren MTN davasında oldukça önemli gelişmeler yaşandı.


2004 yılında İran'da mobil lisans ihalesi kazanan Turkcell, daha sonra ihale kendilerinden alınıp Güney Afrikalı şirket MTN'ye verilince konuyla ilgili hukuksal haklarını kullanmak için mahkemeye başvurmuştu.

Gelinen noktada Güney Afrika'nın eski İran büyükelçisi Yusuf Saloojeee tutuklandı. Polis güçleri, Saloojee'nin ihalenin MTN'e verilmesi için 100.000 dolar rüşvet aldığını belirledi. Güney Afrika'da süren MTN davasında büyük gelişmeler var. Eski İran büyükelçisi Yusuf Salooje, 31.6 milyar dolarlık ihaleyi kazanan MTN'den rüşvet aldığı gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MTN ise yaptığı yazılı aaçıklamada şunları söyledi: "MTN daime Büyükelçi Saloojee'ye herhangi bir miktar ödeme yapıldığına veya Saloojee'nin MTN'den para aldığına dair güvenilir kanıt olduğunu reddetmektedir."

Turkcell, davada 4.2 milyar dolarlık bir tazminat talep ediyor. İranlı yetkililer henüz konuyla ilgili bir yorum yapmış değiller ancak 75 yaşındaki Yusuf Salooje'nin 1.4 milyon randlık rüşvet aldığı iddiaları böylece nihayete ermiş oldu.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Call of Duty: Modern Warfare'in 1.08 Güncellemesi Yayınlandı
Call of Duty: Modern Warfare'in 1.08 Güncellemesi Yayınlandı

Günümüzün en popüler FPS oyunlarından olan Call of Duty: Modern Warfare için 1.08 güncellemesi yayınlandı. Genel olarak hata düzeltmelerini ele alan güncelleme, silahlar üzerinde yapılan bazı değişikl...

BİM, Bu Hafta Uygun Fiyatlı Tablet Satacak
BİM, Bu Hafta Uygun Fiyatlı Tablet Satacak

İndirimli teknolojik ürünler satarak kullanıcıların cebini rahatlatmaya çalışan BİM, bu hafta uygun fiyatlı oyuncu faresi ve yazıcı gibi ürünler satacak. ...

Xiaomi Redmi 5 ve Redmi Note 5 İçin MIUI 11 Yayınlandı
Xiaomi Redmi 5 ve Redmi Note 5 İçin MIUI 11 Yayınlandı

Xiaomi, eski telefonlarına da MIUI 11 güncellemesini yayınlayacağının sözünü vermişti. Şirket, sözünü tutmaya başladı ve neredeyse iki yıllık olan Redmi 5 ve Redmi Note 5 cihazları için MIUI 11 güncel...