Turkcell'in Açtığı 4.2 Milyar Dolarlık Davada Tutuklama

Turkcell'in Açtığı 4.2 Milyar Dolarlık Davada Tutuklama

Turkcell'in neredeyse 15 senedir süren MTN davasında oldukça önemli gelişmeler yaşandı.


2004 yılında İran'da mobil lisans ihalesi kazanan Turkcell, daha sonra ihale kendilerinden alınıp Güney Afrikalı şirket MTN'ye verilince konuyla ilgili hukuksal haklarını kullanmak için mahkemeye başvurmuştu.

Gelinen noktada Güney Afrika'nın eski İran büyükelçisi Yusuf Saloojeee tutuklandı. Polis güçleri, Saloojee'nin ihalenin MTN'e verilmesi için 100.000 dolar rüşvet aldığını belirledi. Güney Afrika'da süren MTN davasında büyük gelişmeler var. Eski İran büyükelçisi Yusuf Salooje, 31.6 milyar dolarlık ihaleyi kazanan MTN'den rüşvet aldığı gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MTN ise yaptığı yazılı aaçıklamada şunları söyledi: "MTN daime Büyükelçi Saloojee'ye herhangi bir miktar ödeme yapıldığına veya Saloojee'nin MTN'den para aldığına dair güvenilir kanıt olduğunu reddetmektedir."

Turkcell, davada 4.2 milyar dolarlık bir tazminat talep ediyor. İranlı yetkililer henüz konuyla ilgili bir yorum yapmış değiller ancak 75 yaşındaki Yusuf Salooje'nin 1.4 milyon randlık rüşvet aldığı iddiaları böylece nihayete ermiş oldu.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Qualcomm'dan Kulaklıklara Google Asistan Torpili
Qualcomm'dan Kulaklıklara Google Asistan Torpili

Qualcomm, üreticilerin Google Asistan uyumlu kulaklıkları üretebilmesi için yeni bir geliştirici kiti duyurdu. Bu kit sayesinde kulaklıklara, Google Asistan ile daha rahat iletişim kurabileceğimiz bec...

League of Legends’da Kayle ve Morgana Yenileniyor
League of Legends’da Kayle ve Morgana Yenileniyor

League of Legends oyununun iki karakteri Kayle ve Morgana, yenilenme aşamasında. Karakterlerin yeni görünüşüne ait ilk görüntüler ortaya çıktı. ...

Erişime Açılan PUBG Lite’ın Tüm Özellikleri Duyuruldu
Erişime Açılan PUBG Lite’ın Tüm Özellikleri Duyuruldu

PUBG Lite'ın sunuculara erişimi resmen açıldı. Fenomen oyun PUBG'nin tamamen ücretsiz olan daha düşük sistem gereksinimleri içeren sürümü PUBG Lite'ın tüm özellikleri de ortaya çıktı. ...