Facebook Messenger Karanlık Moda Nasıl Geçilir?

Facebook Messenger'da kullanabileceğiniz bu özellikle birlikte karanlık moda geçiş yapabilirsiniz.


Facebook'un kendi popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ı da içeren diğer mesajlaşma platformları mevcutken Facebook Messenger, internet devinin ilgi çekici araçlar gibi ekstra işlevsellikler sağlayan Facebook'la olan entegrasyonu nedeniyle özel bir yere sahip.

Facebook’un muazzam altyapısına ve kaynaklarına rağmen, Facebook’un oldukça talep edilen özellikleri uygulamaya entegre etmesi oldukça zaman aldı. Karanlık mod, bu talep edilen özelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Messenger’ın süreci geçen yıl Mayıs’ta başladı ve Eylül’de bazı kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlandı. Kasım'da artık herkese yayılan yeni tasarımda karanlık mod özelliği bulunmuyordu.

Görünen o ki Facebook, çok fazla uğraştırmadan karanlık modu aktif hale getiren bir özellik ekledi. Yapmanız gereken tek şey, Messenger'da birine hilal ay emojisi göndermek. Ardından gönderdiğiniz hilal ayın üzerine çift tıklarsanız Facebook size karanlık modla ilgili bir soru yöneltiyor ve karanlık moda hızlıca geçmenizi sağlıyor. Bazı kullanıcılarda ise ay emojisini gönderdikten sonra uygulamanın kapatılıp açılması, direkt olarak karanlık modu etkinleştirmeleri anlamına geliyor.

Karanlık modu hem Android hem de iOS cihazlarınızda bu yöntemi kullanarak etkinleştirebilirsiniz. Bu yöntemin yanı sıra uygulamanın ana sayfasında, sol üstte bulunan ve sizin fotoğrafınızı gösteren simgeye tıklayıp ayarlardan da karanlık modu açıp kapatabilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Pixel 3a ve 3a XL’nin Ön Kamerasına Playmoji Desteği Geliyor
Pixel 3a ve 3a XL’nin Ön Kamerasına Playmoji Desteği Geliyor

Google Pixel 3a ve 3a XL’nin arka kamerasında kullanılabilen artırılmış gerçeklik emojileri, gelecek bir güncellemeyle ön kameraya da eklenecek. ...

Xbox Alternatifindeki 4 Teraflop GPU Yeterli Olacak mı?
Xbox Alternatifindeki 4 Teraflop GPU Yeterli Olacak mı?

Teknoloji devi Microsoft'un Xbox Series X'in yanında disk girişi barındırmayan daha ucuz bir konsol tanıtması bekleniyor. Lockhart ismi verileceği söylenen bu konsolun iddialara göre 4...

Sony, Temmuz Ayının PS Plus Oyunlarında Değişiklik Yaptı
Sony, Temmuz Ayının PS Plus Oyunlarında Değişiklik Yaptı

Sony, temmuz ayının PS Plus oyunlarında değişiklik yaparak PES 2019 yerine Detroit: Become Human’ı ekledi. Detroit’e ek olarak bu sefer Heavy Rain de geldi. ...