Facebook Messenger Karanlık Moda Nasıl Geçilir?

Facebook Messenger'da kullanabileceğiniz bu özellikle birlikte karanlık moda geçiş yapabilirsiniz.


Facebook'un kendi popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ı da içeren diğer mesajlaşma platformları mevcutken Facebook Messenger, internet devinin ilgi çekici araçlar gibi ekstra işlevsellikler sağlayan Facebook'la olan entegrasyonu nedeniyle özel bir yere sahip.

Facebook’un muazzam altyapısına ve kaynaklarına rağmen, Facebook’un oldukça talep edilen özellikleri uygulamaya entegre etmesi oldukça zaman aldı. Karanlık mod, bu talep edilen özelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Messenger’ın süreci geçen yıl Mayıs’ta başladı ve Eylül’de bazı kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlandı. Kasım'da artık herkese yayılan yeni tasarımda karanlık mod özelliği bulunmuyordu.

Görünen o ki Facebook, çok fazla uğraştırmadan karanlık modu aktif hale getiren bir özellik ekledi. Yapmanız gereken tek şey, Messenger'da birine hilal ay emojisi göndermek. Ardından gönderdiğiniz hilal ayın üzerine çift tıklarsanız Facebook size karanlık modla ilgili bir soru yöneltiyor ve karanlık moda hızlıca geçmenizi sağlıyor. Bazı kullanıcılarda ise ay emojisini gönderdikten sonra uygulamanın kapatılıp açılması, direkt olarak karanlık modu etkinleştirmeleri anlamına geliyor.

Karanlık modu hem Android hem de iOS cihazlarınızda bu yöntemi kullanarak etkinleştirebilirsiniz. Bu yöntemin yanı sıra uygulamanın ana sayfasında, sol üstte bulunan ve sizin fotoğrafınızı gösteren simgeye tıklayıp ayarlardan da karanlık modu açıp kapatabilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Facebook, Messenger'dan Keşfet Sekmesini Kaldırıyor
Facebook, Messenger'dan Keşfet Sekmesini Kaldırıyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Facebook, elindeki mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan Messenger’da tasarım değişikliklerine gidiyor. Şirket,...

Super Nintendo ve Sega Genesis ROM’ları Artık Plex’te Yayınlanabilecek! 2021
Super Nintendo ve Sega Genesis ROM’ları Artık Plex’te Yayınlanabilecek! 2021

Plex , film ve müzik akışı becerilerine, oyun akışını ilave eden Plex Arcade isimli akış yazılımına yeni bir aktüelleme ilave etti.  . Hali hazırda beta sürümünde olan hizmet, Plex...

Xiaomi'nin Dört Kameralı Telefon Patenti Ortaya Çıktı
Xiaomi'nin Dört Kameralı Telefon Patenti Ortaya Çıktı

Xiaomi'nin, yakın zamanda Mi MIX 4 isimli bir telefonunu tanıtacağı biliniyordu ancak geçtiğimiz günlerde Xiaomi'ye ait bir patent dosyası ortaya çıktı. Çentiksiz ve çerçevesiz bir...