Samsung Yeni Exynos 9609 10nm İşlemcisini Duyurdu

Samsung Yeni Exynos 9609 10nm İşlemcisini Duyurdu

Samsung A serisi telefonlarında kullanmayı planladığı Exynos 9609 işlemcisini duyurdu. 8 çekirdekten oluşacak olan işlemci, kullanıcılara hızlı bir telefon kullanım deneyimi sunmaya hazırlanıyor.


Samsung, bugün itibarıyla yeni bir işlemcisini duyurdu. Exynos 9609 olarak adlandırılan bu yeni işlemcinin, Samsung'un A serisi telefonlarında kullanılması planlanıyor.

Exynos 9609'un 8 çekirdeği bulunuyor. Bu çekirdeklerden 4 tanesi daha güçlü Cortex A73 (2.2 Ghz) ve diğer 4 tanesi de enerji tasarruflu Cortex A53'lerden (1.6 Ghz) oluşuyor. Ayrıca Exynos 9609'da kullanılan yapay zeka teknolojileri ile, görüntülerde bulunan derinlikleri otomatik olarak algılayan bir sistem geliştirildi. Bu sistem sayesinde fotoğraf ve video çekimleri yapan kullanıcılar, özellikle de portre çekimlerde çok daha güçlü bir performans ile karşılaşacaklar. İşlemcinin kamera performansıyla ilgili bir diğer detay daha vermek gerekirse, Exynos 9609 işlemcinin kullanıldığı telefonlar 4K çözünürlükte videoları 60 fps olarak çekebilecekler ve oynatabilecekler. 

İşlemcinin bağlantı özelliklerine bakacak olursak, Exynos 9609 bizlere iyi bir internet deneyimi de yaşatabilecek bir güce sahip. Bu işlemcinin kullanılacağı telefonlar, Wi-Fi bağlantılarında 600Mbps indirme hızı ve 150Mbps yükleme hızına sahip olacaklar. Samsung, Exynos 9609 işlemci kullanan telefon sahiplerinin de oyun deneyimlerini en üst düzeyde tutabilmek için ARM Mali-G72 MP3 GPU kullanmayı tercih etti. Bu sayede kullanıcıların, özellikle de 3D oyunları rahatlıkla oynayabilmeleri hedefleniyor. 
Apple, Yeni Bir Katlanabilir Telefon Patenti Aldı
Apple, Yeni Bir Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Katlanabilir akıllı telefonları yavaş yavaş tanıtılmaya başlandığı günümüzde Apple'ın da bu fikre yatkın olabileceği ortaya çıktı. ...

Pixel 4'ün Görüntüleri Ortaya Çıktı
Pixel 4'ün Görüntüleri Ortaya Çıktı

Google Pixel 4'ün görüntüleri ortaya çıktı ve görünüşe göre cihazın tasarımı, Galaxy S10'dan bile güzel olacak. ...

Samsung Galaxy Note10 İki Model Olarak Çıkabilir
Samsung Galaxy Note10 İki Model Olarak Çıkabilir

Kore'den gelen haberlere göre Samsung Galaxy Note10'un iki farklı model olarak piyasaya sürüleceği iddia edildi. ...