EA'dan Ninja'ya Apex Legends Tanıtımı İçin 1 Milyon Dolar

Apex Legends oyununun tanıtımı için hiçbir masraftan kaçınmayan Electronic Arts’ın, ünlü yayıncı Ninja’ya oyunu oynaması ve tanıtması için tam 1 milyon dolar ödediği konuşuluyor.


Electronic Arts, Apex Legends oyunuyla beraber Battle Royale piyasasına bomba gibi bir giriş yaptı ve oyun çok kısa sürede elit oyunların arasına yükseldi. Görünüşe bakılırsa EA bu başarıya ulaşmak için reklam bütçesine oldukça büyük bir pay ayırmış.

Kamuoyu üzerinde büyük etkisi bulunan influencerlardan olan yayıncı Ninja, Apex Legends oyununu oynayıp tanıtmıştı. Reuters’in çıkardığı influencer istatistiklerine göre EA, ünlü yayıncıya epey bir ödeme yapmış.

Reuters’e göre firma, Apex Legends hakkında tweet atması ve 13.6 milyon Twitch takipçisinin önünde oyunu oynaması karşılığında yayıncıya tam 1 milyon dolar ödeme yaptı. EA ile Ninja’nın anlaşmasının ne kadar sürelik olduğu bilinmiyor ancak yayıncı, oyun ilk çıktığında 12 gün boyunca Apex Legends oynamış ve sonra Fortnite’a geri dönmüştü.

Ninja’nın geçtiğimiz yıl elde ettiği kazanç yaklaşık 10 milyon dolardı. Aylık 800 bin dolardan fazla kazanan yayıncının dikkatini çekebilmek için böyle bir miktar ödenmesi de gerekiyordu.

Ninja’nın aldığı ödeme, EA tarafından yürütülen kombine bir hareketin de parçasıydı. Oyunun baş yapımcısı Drew McCoy, “Oyunlarla ilgileniyorsanız Apex’ten kaçamayacağınız bir gün yaratmayı istedik ve o gün, dünyanın her yerinde bu oluyormuş gibi hissetmenizi istedik.” Bu pazarlama stratejisi başarılı olmuş gibi görünüyor. Apex Legends, bir akşamda büyük ve bilinir bir oyun haline geldi.
Çocuklardaki Göz Hastalığını Tespit Edebilen Mobil Uygulama
Çocuklardaki Göz Hastalığını Tespit Edebilen Mobil Uygulama

Göz hastalıkları, tespit edilemediğinde ya da erken semptomları göz ardı edildiğinde çok daha kötüye gidebiliyor. Uzmanlar, göz hastalıklarının tespitinin kolaylaşması için CRADLE ...

DriverPack Solution ile Sürücü Güncelleme Nasıl Yapılır?
DriverPack Solution ile Sürücü Güncelleme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızdaki sürücülerin güncel olmaması performans ve optimizasyon sorunlarına yol açabilir. Mevcut sürücülerinizi güncelleştirmek için kullanabileceğiniz DriverPack Solition...

Chrome, Kullanıcı Verilerinin İzlenmesini Zorlaştırıyor
Chrome, Kullanıcı Verilerinin İzlenmesini Zorlaştırıyor

Google Chrome, kullanıcı verilerinin kullanılması için bilgisayarlarına gönderilen çerezler konusunda daha katı bir hal almaya başlıyor. Getirilecek olan güvenlik aracı ile Chrome...