EA'dan Ninja'ya Apex Legends Tanıtımı İçin 1 Milyon Dolar

EA'dan Ninja'ya Apex Legends Tanıtımı İçin 1 Milyon Dolar

Apex Legends oyununun tanıtımı için hiçbir masraftan kaçınmayan Electronic Arts’ın, ünlü yayıncı Ninja’ya oyunu oynaması ve tanıtması için tam 1 milyon dolar ödediği konuşuluyor.


Electronic Arts, Apex Legends oyunuyla beraber Battle Royale piyasasına bomba gibi bir giriş yaptı ve oyun çok kısa sürede elit oyunların arasına yükseldi. Görünüşe bakılırsa EA bu başarıya ulaşmak için reklam bütçesine oldukça büyük bir pay ayırmış.

Kamuoyu üzerinde büyük etkisi bulunan influencerlardan olan yayıncı Ninja, Apex Legends oyununu oynayıp tanıtmıştı. Reuters’in çıkardığı influencer istatistiklerine göre EA, ünlü yayıncıya epey bir ödeme yapmış.

Reuters’e göre firma, Apex Legends hakkında tweet atması ve 13.6 milyon Twitch takipçisinin önünde oyunu oynaması karşılığında yayıncıya tam 1 milyon dolar ödeme yaptı. EA ile Ninja’nın anlaşmasının ne kadar sürelik olduğu bilinmiyor ancak yayıncı, oyun ilk çıktığında 12 gün boyunca Apex Legends oynamış ve sonra Fortnite’a geri dönmüştü.

Ninja’nın geçtiğimiz yıl elde ettiği kazanç yaklaşık 10 milyon dolardı. Aylık 800 bin dolardan fazla kazanan yayıncının dikkatini çekebilmek için böyle bir miktar ödenmesi de gerekiyordu.

Ninja’nın aldığı ödeme, EA tarafından yürütülen kombine bir hareketin de parçasıydı. Oyunun baş yapımcısı Drew McCoy, “Oyunlarla ilgileniyorsanız Apex’ten kaçamayacağınız bir gün yaratmayı istedik ve o gün, dünyanın her yerinde bu oluyormuş gibi hissetmenizi istedik.” Bu pazarlama stratejisi başarılı olmuş gibi görünüyor. Apex Legends, bir akşamda büyük ve bilinir bir oyun haline geldi.
Google, Şifreleme Desteği Sunacak Adiantum'u Tanıttı
Google, Şifreleme Desteği Sunacak Adiantum'u Tanıttı

Telefonlarda depolanan verilerin korunması her geçen gün daha da zorlaşıyor. Akıllı telefon üreticileri de kullanıcılarının kişisel verilerini korumak için birçok önlem alıyor. Google tarafından geliş...

OneWeb, İnternet Uydularındaki Test Sonuçlarını Açıkladı
OneWeb, İnternet Uydularındaki Test Sonuçlarını Açıkladı

Uydudan internet hizmeti vermek için çalışmalar yürüten OneWeb, yaptıkları son testlerin sonuçlarını bir basın toplantısıyla duyurdu. Yapılan açıklamalarda uydulardan alınan internetin 400 Mbps hıza v...

Steam Fiyatı 49 TL Olan Oyun, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu
Steam Fiyatı 49 TL Olan Oyun, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Steam'de 49 TL'lik fiyat etiketiyle oyunculara sunulan Age of Wonders III, Humble tarafından kısa süreliğine ücretsiz olarak erişime açıldı. ...