Facebook Messenger'da Gönderilen Mesajlar Nasıl Silinir?

Facebook Messenger'da Gönderilen Mesajlar Nasıl Silinir?

Facebook, Messenger'a gönderilen mesajları karşı taraftan silme özelliği getirdi. Peki bu muhteşem özellik nasıl kullanılıyor?


Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un yarı bağımsız mesajlaşma uygulaması Messenger, son pişmanlığın fayda etmesi için WhatsApp’ın ‘herkesten sil’ özelliğini Messenger’a da getirdi. Böylece artık Messenger’da gönderdiğiniz mesajları hem karşı taraftan hem de kendinizden silebileceksiniz. Ancak bu özellik yalnızca mesajlar gönderildikten sonraki 10 dakika içinde kullanılabilecek.

Peki Messenger’ın Herkesten Sil Özelliği Nasıl Kullanılır?

Messenger’ın herkesten sil özelliği ile WhatsApp’ın herkesten sil özelliğinin temelde aynı şekilde kullanıldığını söyleyebiliriz. İlk olarak gönderdiğiniz mesajın üzerinde parmağınızı basılı tutun. Daha sonra aşağıda beliren ‘herkesten sil’ seçeneğine dokunun. Gönderdiğiniz mesaj hem sizden hem de karşı taraftan silinecektir. Ancak karşı tarafa mesajın sizin tarafınızdan silindiğine dair bildirim gideceğini unutmayın.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Messenger’ın herkesten sil özelliği şu an için yalnızca ilk 10 dakika içinde kullanılabiliyor. Ancak Facebook, ilerleyen dönemde kullanıcı talebine bağlı olarak özelliğin süresini daha da artırabilir. Zira WhatsApp’ta herkesten sil özelliğini ilk kez yayınladığında mesajların yalnızca 8 dakika içinde silinmesine izin veriyordu.
Kirin 810 Yonga Setinin, AnTuTu Puanı Ortaya Çıkt
Kirin 810 Yonga Setinin, AnTuTu Puanı Ortaya Çıkt

Huawei'nin Nova 5'te kullandığı yonga seti Kirin 810'un AnTuTu puanı ortaya çıktı. Huawei’n...

Nokia 2.3, HMD'nin Veritabanında Ortaya Çıktı
Nokia 2.3, HMD'nin Veritabanında Ortaya Çıktı

HMD Global'ın Nokia 2.2'nin halefi olarak piyasaya sürmeyi planladığı akıllı telefonu Nokia 2.3, şirketin veritabanında ortaya çıktı. Veritabanında renk seçenekleri ortaya çıkan akıllı telefonun model...

Apple, 2019’un Dördüncü Çeyreğinde Rekor Gelir Elde Etti
Apple, 2019’un Dördüncü Çeyreğinde Rekor Gelir Elde Etti

ABD’li teknoloji devi Apple, 2019 yılının dördüncü mali çeyreğine ilişkin kazanç raporunu açıkladı. Tarihinin en iyi dördüncü çeyrek performansını gösteren şirket, 64 milyar dolar gelir ve hisse başın...