LG G8 ThinQ’in OLED Ekranı Amplifikatör de Olabilecek

LG G8 hakkında ortaya çıkan pek çok söylentiden biri, telefonun Sound on Display özelliğine sahip olacağı yönündeydi. Koreli firma bu teknolojinin kullanılacağını resmi olarak doğruladı.


LG G8 hakkındaki söylentiler yavaş yavaş yerlerini resmi açıklamalara bırakmaya başladı. Son yapılan açıklama ise LG Newsroom’da yapıldı.

LG G8 ThinQ, bünyesinde Crystal Sound OLED (CSO) adlı bir teknoloji bulunduracak.

LG tarafından geliştirilen CSO, OLED ekranı bir çeşit amplifikatör olarak kullanarak telefonun ses çıkışını arttırıyor. Ayrıca sesler daha temiz, ayırt etmesi daha kolay hale geliyor ve altta kalan müzikal notaları takip etmek daha kolay oluyor.

Koreli üreticinin açıklamalarına göre telefonla Stereo playback yapmak da mümkün. LG telefonun temiz, minimalist bir görünüşü olduğunu da söylüyor ancak ekranda bariz bir çentik bulunuyor.

Gönderi ayrıca LG G8 ThinQ’in OLED ekranı olacağını da doğrulamış oldu. G8 bu açıdan -G Flex hariç- serinin kalanından farklı olacak. G Flex dışındaki G serisi modellerinde LCD ekran kullanılmıştı.

LG yeni telefonu için birkaç farklı ses özelliği daha tanıttı. Tanıtılan özellikler arasında Quad DAC donanımı, Boombox Hoparlör ve de MQA desteği var. Telefonda 3D ToF ön kamera bulunacak.

LG G8 ThinQ, teknolojik açıdan bakıldığında oldukça etkileyici bir cihaz olacak gibi duruyor. Koreli firmanın telefonu yakın zamanda duyurması bekleniyor.
Apex Legends'ın 1. Sezonu Ne Zaman Başlıyor?
Apex Legends'ın 1. Sezonu Ne Zaman Başlıyor?

Oyun sektörünü kasıp kavuran yeni Battle Royale oyunu Apex Legends'ın 1. sezonu geliyor. ...

Google, Flash İçerikleri Arama Motorundan Kaldırmaya Başladı
Google, Flash İçerikleri Arama Motorundan Kaldırmaya Başladı

Bir devrin sonu yaklaşıyor. Google Chrome, 1996 yılında hayatımıza giren Flash'a verdiği desteği 2020 yılının başında kesecek. Flash'ın nihai sonu yaklaşırken Google, arama...

Modern Combat 5 PC’de Nasıl Oynanır?
Modern Combat 5 PC’de Nasıl Oynanır?

Android ve iOS platformlarında harikalar yaratan Modern Combat 5, yakaladığı başarı sayesinde, zamanla Steam aracılığıyla Windows 10 kurulu PC’ler üzerinde de oynanılabilir hâle geldi....