YouTube, Queen Grubunun Efsanevi Şarkılarına Klip Hazırladı

YouTube, Queen Grubunun Efsanevi Şarkılarına Klip Hazırladı

Queen'in "Bohemian Rhapsody" şarkısı YouTube'da 1 milyar izlenmeye ulaştı. Bunun üzerine YouTube dünyanın dört bir yanından hayranlarla efsanevi müzik grubu Queen'in 3 şarkısına klip hazırladı.


YouTube, Queen'in efsanevi şarkılarından "Bohemian Rhapsody"nin 1 milyar görüntülemeye ulaşan 90'lı yıllar öncesinden ilk şarkı olmasını kutluyor. Queen ve YouTube Müzik, grubun en tanınmış parçalarından üçü için dünyanın dört bir yanından hayranların yer aldığı müzik videoları yayınladı.

Sosyal medya devi "You Are The Champions" adını verdiği girişim için Universal Music Group ve Hollywood Records ile iş birliği yaptı ve grubun "Bohemian Rhapsody", "Don't Stop Me Now" ve "A Kind Of Magic" şarkılarına özel klipler hazırladı. 120'den fazla ülkeden 10.000'den fazla hayran projede yer aldı ve dünyanın en büyük müzikal çalışmalarından biri ortaya çıktı.

queen

"Bohemian Rhapsody" müziğe ve şarkıcıya yönelik performansa dayalı bir video olarak çekildi. "Don't Stop Me Now" ise dansa dayalı koreografik bir çalışmayla eğlenceli tarzda ortaya çıktı. "A Kind of Magic" ise görsel sanatçılardan oluşan bir ekip tarafından montajlanarak elde edildi. Çalışmaların hepsi birbirinden eğlenceli ve nostaljiyi adeta günümüze taşıyor.

Grubun dünyanın dört bir yanındaki hayranlarıyla olan benzersiz bağını kanıtlayan videolar, her kıtadan insanların Queen sevgisini ortaya koyuyor. Efsanevi grubun bateristi Roger Taylor, "Bize katılabildiğiniz için çok sevindim. Hoşgeldiniz." diyerek klip çalışmalarını kutladı.

Queen grubunun gitaristi Brian May de açıklama yaparak, "Çalışmalarımızın dünyanın dört bir yanındaki insanlara kendi performanslarını yaratmaları için ilham verdiğini ve görsel sanatın heyecan verici olduğunu görmek, bir sanatçının başına gelebilecek en değerli şeylerden biri. Vizyonlarının çeşitliliği şaşırtıcı. Katılan herkese teşekkürler." dedi.

İşte YouTube'un Queen için çektiği videolar:

Bohemian Rhapsody

Don't Stop Me Now

A Kind Of Magic
Windows'un Son Güncellemesi, Bluetooth Cihazları Engelliyor
Windows'un Son Güncellemesi, Bluetooth Cihazları Engelliyor

Microsoft'un kullanıcılarına sunduğu son güvenlik güncelleştirmesinin bazı cihazların bluetooth bağlantılarını engellediği ortaya çıktı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft yetkilileri, güv...

PlayStation Nostaljisi Yaratan PS5 Konsept Tasarımı
PlayStation Nostaljisi Yaratan PS5 Konsept Tasarımı

Konsol dünyasının en güçlü markalarından bir tanesi olan PlayStation’ın yeni nesil konsolu bu sene çıkacak. Ancak PlayStation 5’in tasarımının nasıl olacağıyla ilgili henüz net bir bilgimiz bulunmuyor...

Redmi, Büyük Kapasiteli Powerbanklerini Piyasaya Sürdü
Redmi, Büyük Kapasiteli Powerbanklerini Piyasaya Sürdü

Xiaomi’nin bütçe dostu alt markası Redmi, şirketin ürün çeşitliliğini sürekli olarak genişletmek için çalışıyor. İlk başta telefonlarla piyasaya adımını atan Redmi, daha sonrasında AirDots kulaklıklar...