YouTube, Queen Grubunun Efsanevi Şarkılarına Klip Hazırladı

YouTube, Queen Grubunun Efsanevi Şarkılarına Klip Hazırladı

Queen'in "Bohemian Rhapsody" şarkısı YouTube'da 1 milyar izlenmeye ulaştı. Bunun üzerine YouTube dünyanın dört bir yanından hayranlarla efsanevi müzik grubu Queen'in 3 şarkısına klip hazırladı.


YouTube, Queen'in efsanevi şarkılarından "Bohemian Rhapsody"nin 1 milyar görüntülemeye ulaşan 90'lı yıllar öncesinden ilk şarkı olmasını kutluyor. Queen ve YouTube Müzik, grubun en tanınmış parçalarından üçü için dünyanın dört bir yanından hayranların yer aldığı müzik videoları yayınladı.

Sosyal medya devi "You Are The Champions" adını verdiği girişim için Universal Music Group ve Hollywood Records ile iş birliği yaptı ve grubun "Bohemian Rhapsody", "Don't Stop Me Now" ve "A Kind Of Magic" şarkılarına özel klipler hazırladı. 120'den fazla ülkeden 10.000'den fazla hayran projede yer aldı ve dünyanın en büyük müzikal çalışmalarından biri ortaya çıktı.

queen

"Bohemian Rhapsody" müziğe ve şarkıcıya yönelik performansa dayalı bir video olarak çekildi. "Don't Stop Me Now" ise dansa dayalı koreografik bir çalışmayla eğlenceli tarzda ortaya çıktı. "A Kind of Magic" ise görsel sanatçılardan oluşan bir ekip tarafından montajlanarak elde edildi. Çalışmaların hepsi birbirinden eğlenceli ve nostaljiyi adeta günümüze taşıyor.

Grubun dünyanın dört bir yanındaki hayranlarıyla olan benzersiz bağını kanıtlayan videolar, her kıtadan insanların Queen sevgisini ortaya koyuyor. Efsanevi grubun bateristi Roger Taylor, "Bize katılabildiğiniz için çok sevindim. Hoşgeldiniz." diyerek klip çalışmalarını kutladı.

Queen grubunun gitaristi Brian May de açıklama yaparak, "Çalışmalarımızın dünyanın dört bir yanındaki insanlara kendi performanslarını yaratmaları için ilham verdiğini ve görsel sanatın heyecan verici olduğunu görmek, bir sanatçının başına gelebilecek en değerli şeylerden biri. Vizyonlarının çeşitliliği şaşırtıcı. Katılan herkese teşekkürler." dedi.

İşte YouTube'un Queen için çektiği videolar:

Bohemian Rhapsody

Don't Stop Me Now

A Kind Of Magic
Sony Xperia XA2, Android Pie Güncellemesini Yeniden Alıyor
Sony Xperia XA2, Android Pie Güncellemesini Yeniden Alıyor

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Xperia XA2, kısa bir aradan sonra tekrar Android Pie güncellemesiyle buluşuyor. ...

Xiaomi’den 34 İnçlik Kavisli e-Spor Monitörü
Xiaomi’den 34 İnçlik Kavisli e-Spor Monitörü

Çinli üreticilerden olan Xiaomi daha çok akıllı telefonlarıyla bilinse de, yıllar içerisinde pek çok ürün konusunda kendini geliştirdi. Firma, kasım ayında 34 inç boyutunda kıvrımlı bir monitör çıkara...

Samsung, Galaxy S10’larda Şeffaf İkinci Ekran Kullanabilir
Samsung, Galaxy S10’larda Şeffaf İkinci Ekran Kullanabilir

Yakın zamanda ortaya çıkan bir Samsung patentine göre kısa bir süre sonra duyurulacak olan yeni Galaxy serisi telefonları, ikinci bir ekran kullanarak deliğin yarattığı görüntü oranı sorunlarını aşabi...