Sony, PlayStation 10'a Ticari Marka Haklarını Aldı

Sony, PlayStation 10'a Ticari Marka Haklarını Aldı

Sony, PlayStation markasının geleceğine yatırım yapıyor. Japon konsol devi, PlayStation 10'a kadar gelecek tüm konsolların tüm ticari marka haklarını satın alarak konsolun ve markasının geleceğine inandığını gösterdi.


Dünyanın en çok satan konsolu PlayStation 2 ve başarılı gidişatını sürdüren PlayStation 4 ile Sony, konsol pazarında en güçlü dönemlerinden birini yaşıyor. Dünya, yeni nesil PlayStation 5 konsolunu konuşup heyecan verici yeni açıklamaları beklerken Sony daha ilerisini görüyor. Japon konsol üreticisi PlayStation 10'a kadar ticari marka haklarını aldı.

PlayStation'ın geleceğine yön verecek marka hakları Japonya'da beş farklı sistem için ortaya çıktı. PS6, PS7, PS8, PS9 ve PS10 ticari markaları artık cepte. PS5’e daha 1 yıl olmasına rağmen yapılan hamle aslında pek de alışılmadık bir durum değil. Sony, PS5'in ticari marka kaydını 2006 yılında gerçekleştirdi ve aynı yıl PS4 de kaydedilmişti.

playstation marka hakları

Sony'nin bu hamleyle PlayStation markasına ne kadar güvendiğini görüyoruz. Şirket, konsol pazarında güçlü bir noktada ve yeni sistemlerine de zemin hazırlıyor. Bulut teknolojisinin öne çıktığı günümüzde, daha ötesinde neler planlandığını henüz öngöremiyoruz. PlayStation 10 çıktığında da oyunların nasıl oynanacağını hayal edebilir misiniz?

Sony'nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili şu ana kadar edinilen tüm bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca PlayStation 5'e çıkması beklenen muhtemel oyunlarla ilgili içeriğimize de buradan ulaşabilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Nokia, 2 Yeni Telefonunu Daha Çıkarmaya Hazırlanıyor
Nokia, 2 Yeni Telefonunu Daha Çıkarmaya Hazırlanıyor

Nokia’nın yeni çıkacak telefonları Nokia 6.2 ve Nokia 7.2 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Sırasıyla “Daredevil” ve “Star-Lord” kod adlarıyla isimlendirilen iki telefonun ağustos ayında çı...

Araştırmaya Göre 2020, HarmonyOS'un Yılı Olacak
Araştırmaya Göre 2020, HarmonyOS'un Yılı Olacak

Bir pazar araştırma şirketinin açıklamalarına göre Huawei, kendi işletim sistemi HarmonyOS'la çalışan bir veya iki telefon modelini Çin piyasasına sürecek. ...

Facebook Messenger'da Gönderilen Mesajlar Nasıl Silinir?
Facebook Messenger'da Gönderilen Mesajlar Nasıl Silinir?

Facebook, Messenger'a gönderilen mesajları karşı taraftan silme özelliği getirdi. Peki bu muhteşem özellik nasıl kullanılıyor? ...