Sony, PlayStation 10'a Ticari Marka Haklarını Aldı

Sony, PlayStation 10'a Ticari Marka Haklarını Aldı

Sony, PlayStation markasının geleceğine yatırım yapıyor. Japon konsol devi, PlayStation 10'a kadar gelecek tüm konsolların tüm ticari marka haklarını satın alarak konsolun ve markasının geleceğine inandığını gösterdi.


Dünyanın en çok satan konsolu PlayStation 2 ve başarılı gidişatını sürdüren PlayStation 4 ile Sony, konsol pazarında en güçlü dönemlerinden birini yaşıyor. Dünya, yeni nesil PlayStation 5 konsolunu konuşup heyecan verici yeni açıklamaları beklerken Sony daha ilerisini görüyor. Japon konsol üreticisi PlayStation 10'a kadar ticari marka haklarını aldı.

PlayStation'ın geleceğine yön verecek marka hakları Japonya'da beş farklı sistem için ortaya çıktı. PS6, PS7, PS8, PS9 ve PS10 ticari markaları artık cepte. PS5’e daha 1 yıl olmasına rağmen yapılan hamle aslında pek de alışılmadık bir durum değil. Sony, PS5'in ticari marka kaydını 2006 yılında gerçekleştirdi ve aynı yıl PS4 de kaydedilmişti.

playstation marka hakları

Sony'nin bu hamleyle PlayStation markasına ne kadar güvendiğini görüyoruz. Şirket, konsol pazarında güçlü bir noktada ve yeni sistemlerine de zemin hazırlıyor. Bulut teknolojisinin öne çıktığı günümüzde, daha ötesinde neler planlandığını henüz öngöremiyoruz. PlayStation 10 çıktığında da oyunların nasıl oynanacağını hayal edebilir misiniz?

Sony'nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili şu ana kadar edinilen tüm bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca PlayStation 5'e çıkması beklenen muhtemel oyunlarla ilgili içeriğimize de buradan ulaşabilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Fotoğraflara Bakarak İnsanları Yorumlayan Yapay Zeka
Fotoğraflara Bakarak İnsanları Yorumlayan Yapay Zeka

Yüz tanıma sistemleri çok iyi çalışsa da yüz tanımaya dayalı olarak insanları kategorize etmek gerektiğinde yapay zeka için işler o kadar da yolunda gitmiyor. ImageNet Roulette de selfieleri kategoriz...

Samsung, S10'da 1.5 Kat Daha Hızlı Ram Kullanacak
Samsung, S10'da 1.5 Kat Daha Hızlı Ram Kullanacak

Samsung, yeni çıkaracağı S10 modelinde yeni nesil LPDDR5 Ram kullacak. Yeni Ram'ler eskisine göre 1.5 kat daha hızlı olacak. ...

Kısa Süreliğine Ücretsiz 5 Android Oyun ve Uygulama
Kısa Süreliğine Ücretsiz 5 Android Oyun ve Uygulama

Her hafta olduğu gibi bu hafta da kısa süreliğine ücretsiz olan Google Play uygulamalarıyla karşınızdayız. ...