Microsoft, Kilit Ekranına Arama Kutusu Getirmeyi Test Ediyor

Microsoft, Kilit Ekranına Arama Kutusu Getirmeyi Test Ediyor

Microsoft, yeni Windows 10 derlemesinde, kullanıcıların kilit ekranında kullanabileceği bir arama motoru getirmeye hazırlanıyor.


Microsoft'un Windows 10 H1 18932 Derlemesi ile birlikte işletim sistemine yeni bir özelliği getirmek istediği ortaya çıktı. Yeni gizli özellik ile birlikte kullanıcılar, bilgisayarın kilidini açmadan internet üzerinde arama yapabilecek.

Tarayıcı olarak Bing'i kullanan Microsoft, Bing'in arama hacmine de büyük bir katkı sağlıyor. Windows 10'daki arama kutusuyla birlikte Bing'in toplam aramalarının %50'si gibi bir bölümünü oluşturan Microsoft arama motorunun, yeni özellikle birlikte hacmi daha da artırması bekleniyor.

Windows kodlarını inceleyen Albacore tarafından Twitter'da ortaya çıkarılan özellik sayesinde Giriş ekranına Bing arama kutusu eklenebiliyor. Albacore'un tweeti şu şekilde oldu:

"Bunu neden istersiniz bilemem ama 18932 derlemesiyle birlikte kilit ekranınıza kalıcı bir arama kutusu ekleyebilirsiniz.

Özellik:"BingSearchLockscreen" (Bing Araması Kilit Ekran) ID 17917466"

Özellik Mach2 gibi araçlar kullanarak etkinleştirilebiliyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
OPPO K3’ün Tüm Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı
OPPO K3’ün Tüm Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı

OPPO K3’ün tüm özellikleri ve fiyatı, China Telecom’un internet sitesinde listelendi. OPPO’...

Türkiye’de de Satışa Çıkan Yeni Nesil iMac’ler Geldi
Türkiye’de de Satışa Çıkan Yeni Nesil iMac’ler Geldi

Apple, 8. ve 9. nesil işlemcilere sahip, büyük değişiklikler geçiren bilgisayarı iMac’leri satışa sürdü. ...

Piyasadaki En İyi 10 Şehir Kurma Oyunu
Piyasadaki En İyi 10 Şehir Kurma Oyunu

Aksiyon oyunlarının dışında biraz rahatlamak ve stresten uzaklaşmak isteyen okurlarımız için en sevilen şehir kurma oyunlarını derledik. ...