Apple, Face ID ve Touch ID ile iCloud'a Girişi Test Ediyor

Kayıt olduğumuz yerlere her girişimizde en azından şifremizi yazmamız gerekiyor. Fazlasıyla can sıkıcı ve zaman kaybı olan bu giriş yönteminin yerine Apple, kendi giriş yöntemini getirerek kullanıcılarını büyük bir dertten kurtarıyor.


Apple'ın mobil işletim sistemi iOS, bu yılın sonbahar aylarında tanıtılacak olan yeni iPhone serisi akıllı telefonlarla beraber yeni sürümü iOS 13'e kavuşacak. Teknoloji devi Apple, iOS 13 işletim sistemi sürümüyle beraber performans iyileştirmelerinin yanında yepyeni özellikleri de bu işletim sistemine dâhil edecek.

tim cook

Apple; henüz son kullanıcısına yayınlamadığı iOS 13, iPadOS 13 ve macOS Catalina işletim sistemleri ve sürümleri için beta test programını devam ettiriyor. iOS 13 beta programında ise bugün Apple'ın yaklaşık bir ay kadar önce duyurmuş olduğu giriş özelliği, beta kullanıcılarının test etmeleri için aktif hâle getirildi.

sign in with apple

Safari internet tarayıcısı üzerinden iCloud'un beta sürümüne erişen kullanıcılar, yukarıdaki fotoğrafta görülen bir pencereyle karşılaşıyorlar. Bu pencerede kullanıcıların hâlihazırda iCloud için kayıtlı olan e-posta adresi ve şifrelerini kullanmadan sadece parmak izlerini veya yüzlerini taratarak giriş yapmalarına olanak tanınıyor.

App Store'dan herhangi bir uygulamayı indiren kişilerin kullandığı parmak izi ile doğrulama iOS 13 ile yeni bir boyut kazanıyor. Apple'ın "Sign in with Apple" (Apple ile giriş yap) adını verdiği yeni özellik ile artık şifre unutma gibi dertlerin veya yanlış şifre girme gibi can sıkıcı durumların yaşanmasının önüne geçilmesi planlanıyor. 
Derrick Rose hakkında bilmediğiniz 20 bilgi
Derrick Rose hakkında bilmediğiniz 20 bilgi

Derrick Rose, 23 yaşına gelmeden önce birkaç prestijli ödül ve rekoru kemerinin altına sıkıştırmayı başardığında dünyayı kasıp kavuran yeni bir basketbol dahisidir. Liseden beri,...

Çekya'dan, Küresel İnternet Devlerine Kötü Haber
Çekya'dan, Küresel İnternet Devlerine Kötü Haber

Çekya hükümeti, Facebook ve Google gibi küresel internet devlerini ilgilendiren dijital vergi düzenlemesini onayladı. Buna göre şirketlerin Çek kullanıcılara sağladığı hizmetlerden...

Belirli Süre İnaktif Olan Microsoft Hesapları Kapatılacak
Belirli Süre İnaktif Olan Microsoft Hesapları Kapatılacak

Microsoft’un açıklamasına göre, belirli bir süre inaktif kalan Microsoft ve Xbox hesapları, otomatik olarak kapatılacak ve bir daha açılamayacak. ...