Apple, Face ID ve Touch ID ile iCloud'a Girişi Test Ediyor

Apple, Face ID ve Touch ID ile iCloud'a Girişi Test Ediyor

Kayıt olduğumuz yerlere her girişimizde en azından şifremizi yazmamız gerekiyor. Fazlasıyla can sıkıcı ve zaman kaybı olan bu giriş yönteminin yerine Apple, kendi giriş yöntemini getirerek kullanıcılarını büyük bir dertten kurtarıyor.


Apple'ın mobil işletim sistemi iOS, bu yılın sonbahar aylarında tanıtılacak olan yeni iPhone serisi akıllı telefonlarla beraber yeni sürümü iOS 13'e kavuşacak. Teknoloji devi Apple, iOS 13 işletim sistemi sürümüyle beraber performans iyileştirmelerinin yanında yepyeni özellikleri de bu işletim sistemine dâhil edecek.

tim cook

Apple; henüz son kullanıcısına yayınlamadığı iOS 13, iPadOS 13 ve macOS Catalina işletim sistemleri ve sürümleri için beta test programını devam ettiriyor. iOS 13 beta programında ise bugün Apple'ın yaklaşık bir ay kadar önce duyurmuş olduğu giriş özelliği, beta kullanıcılarının test etmeleri için aktif hâle getirildi.

sign in with apple

Safari internet tarayıcısı üzerinden iCloud'un beta sürümüne erişen kullanıcılar, yukarıdaki fotoğrafta görülen bir pencereyle karşılaşıyorlar. Bu pencerede kullanıcıların hâlihazırda iCloud için kayıtlı olan e-posta adresi ve şifrelerini kullanmadan sadece parmak izlerini veya yüzlerini taratarak giriş yapmalarına olanak tanınıyor.

App Store'dan herhangi bir uygulamayı indiren kişilerin kullandığı parmak izi ile doğrulama iOS 13 ile yeni bir boyut kazanıyor. Apple'ın "Sign in with Apple" (Apple ile giriş yap) adını verdiği yeni özellik ile artık şifre unutma gibi dertlerin veya yanlış şifre girme gibi can sıkıcı durumların yaşanmasının önüne geçilmesi planlanıyor. 
World Video Game Hall of Fame'e İki Yeni Savaş Oyunu Eklendi
World Video Game Hall of Fame'e İki Yeni Savaş Oyunu Eklendi

En bilinen iki büyük dövüş oyunu, diğer klasik oyunların arasına katılarak Dünya Video Oyunu Hall of Fame'e aday gösterildi. Oyuncular, şimdi bu oyunlar arasında tercih yaparak oy kullanabilecek. ...

Death Stranding Fragmanı Twitch'te Yayınlanıyor
Death Stranding Fragmanı Twitch'te Yayınlanıyor

Oyunla ilgili yeni bilgilerin paylaşılacağı günden bir gün önce, oyundan yeni fagmanlar paylaşılıyor. ...

NASA Uçuş Bilgilerini ‘Blockchain’ Teknolojisi İle Koruyacak
NASA Uçuş Bilgilerini ‘Blockchain’ Teknolojisi İle Koruyacak

NASA, uçuş verilerinin gizliliğini ve güvenliğini sağlamak için yeni girişimlerde bulunuyor. Blockchain adı verilen teknolojinin olası şifreleme özelliklerini araştıran NASA, yakın zamanda araştırmala...