'Yeni Salgın: YouTuber'ın 2. Bölümü Yayınlandı

'Yeni Salgın: YouTuber'ın 2. Bölümü Yayınlandı

YouTube Türkiye’nin son dönemdeki yükselen kanallarından olan 140Journos, "Yeni Salgın: YouTuber Bölüm 2" isimli bir video yayınladı. İlk videoya ek olarak bu videoda YouTuber’ların ekonomik durumlarına yakından bakılıyor.


YouTube, son dönemin en popüler internet platformlarından biri. Genci yaşlısı her yaştan milyarlarca insan, günlerinin büyük bir bölümünü bu platformun başında videolar izleyerek geçiriyor. Bu videoların arasında faydalı olanları olsa da genel anlamda eğlence amaçlı içerikler izleniyor.

Ülkemizde de pek çok eğlence kanalı bulunuyor. Artık bir meslek hâline gelmiş olan YouTuber’lıktan oldukça ciddi gelirler de elde edilebiliyor. Hatta pek çok insan, YouTuber’ların yaptığı işlere oranla kazandıkları paraların oldukça yüksek olduğunu düşünüyor ancak her işte olduğu gibi bu işin arka planında da hesaba katılmayan şeyler bulunuyor.

Yeni bölümde ünlü YouTuber'lardan açıklamalar yer alıyor:

yeni salgın: youtuber

İşte 140Journos’un “Yeni Salgın: YouTuber” belgeselinin 2. bölümü de arka planda yatan bu zorlukları açığa çıkarıyor. Orkun Işıtmak, Enes Batur, Barış Özcan, Berkcan Güven gibi pek çok ismin konuşmalarından alınan kesitler, 140Journos’un kendine has dili ile harmanlanarak YouTuber olmanın iyi, kötü ve hatta saçma yönlerini ele alıyor.

Video boyunca YouTuber’lar; elde ettikleri kazançları, yaşadıkları zorlukları, işin arka planında olan vergileri ve devletin bu konudaki düşünceleri ve yaptırımları hakkında konuşuyorlar. YouTube Türkiye’den tanıdığımız pek çok ismin yanı sıra devlet büyüklerinin görüşlerinin ve açıklamalarının da yer aldığı video izlenmeye değer. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan videoya geçelim.

"Yeni Salgın: YouTuber [Bölüm 2: Artı Stopaj Artı KDV]"
Surface Earbuds'ta Sesle Kontrol Özelliği Bulunacak
Surface Earbuds'ta Sesle Kontrol Özelliği Bulunacak

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Microsoft, bugün New York’ta bir basın etkinliği düzenledi. Şirket etkinlikte yeni Surface cihazlarının yanı sıra kulaklığına dair yeni bir ö...

Ancestors: The Humankind Odyssey’in Çıkış Tarihi Belli Oldu
Ancestors: The Humankind Odyssey’in Çıkış Tarihi Belli Oldu

Ancestors'u uzun zamandır bekleyenler için güzel haber sonunda geldi. 27 Ağustos 2019 tarihinde bilgisayarlar için geliyor. ...

Fortnite, Kreatif Mod İçin 3 Milyon Dolarlık Turnuva
Fortnite, Kreatif Mod İçin 3 Milyon Dolarlık Turnuva

Fortnite, oyuncuların fazlasıyla sevdiği kreatif mod için 3 milyon dolar ödül havuzu bulunan bir turnuva düzenliyor. ...