Xiaomi, Android TV Güncellemesi İçin Kullanıcılar Arıyor

Xiaomi, Android TV Güncellemesi İçin Kullanıcılar Arıyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, 2018 model Mi TV 4A'nın Android 9 Pie sürümü için 50 kişilik test ekibi alacağının duyurusunu yaptı. Programda yer alacak olan TV'ler ise Mi TV 4A'nın 32 inç ve 43 inçlik modelleri olacak.


Daha çok son yıllarda ürettiği telefonlarla adını duyuran Çinli şirket Xiaomi, üretim yaptığı bir diğer alan olan Android TV kısmıyla ilgili bir açıklama yaptı. Xiaomi India, dün yaptığı bir paylaşımda, Mi TV 4A'nın Android 9 Erken Erişim Programı’na 50 kullanıcının alınacağını duyurdu. Program kapsamında testler, 2018 model Mi TV 4A 32 inç ve Mi TV 4A 43 inç televizyonlar üzerinde yapılacak.

mi tv android 9

Android TV Marshmallow (Android 6) kullanan televizyonların bu güncelleme için oldukça geç kaldığı söylense de Xiaomi, bu gecikmenin birkaç farklı sebebinin olduğunu söylüyor. Xiaomi, bu sebeplerden bir tanesini ROM güncellemesi sırasında “soft brick” (bir tür güç kesintisi) yaşanması ihtimali olarak açıklarken bir diğerinin ise Android Nougat (Android 7) ve üstü sürümlerde yaşanabilecek yonga desteği sorunu olduğunu ifade ediyor.

Çinli şirket, ayrıca Android Oreo güncellemesini geçip direkt olarak Android Pie sürümünün kurulumuna odaklanacaklarını açıkladı. Bu da Android 9 bazlı görseller için bekleneceği ve bu nedenle güncelleme uygun olduğunda gecikme yaşanacağı anlamına geliyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin Hindistan'da gerçekleştireceği bu testler sonrasında cihazların ne zaman güncelleme alacağı hakkında henüz net bir bilgi yok. Gelen güncelleme açıklamalarını önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Bilgisayar Yapmayı Mümkün Kılan 10 Dolarlık PCB
Bilgisayar Yapmayı Mümkün Kılan 10 Dolarlık PCB

Raspberry Pi gibi küçük, tek kartlık bilgisayarları elde taşınabilir bir bilgisayar haline getiren bu PCB, sadece on dolarlık fiyatıyla da göz dolduruyor. ...

Android Q’nun Masaüstü Modunun Detaylı Bilgisi Açıklandı
Android Q’nun Masaüstü Modunun Detaylı Bilgisi Açıklandı

Google'ın Android Q ile birlikte getireceği Masaüstü Modunun daha detaylı bilgileri gün yüzüne çıktı. ...

Xbox Gold Üyelerine Ücretsiz Sunulacak Oyunlar Belli Oldu
Xbox Gold Üyelerine Ücretsiz Sunulacak Oyunlar Belli Oldu

Xbox Live Gold üyelerinin yararlanabildiği ücretsiz oyunlar arasına Mart ayında yeni oyunlar eklenecek. Bugün yapılan duyuruyla Mart ayının ücretsiz oyunları belli oldu. ...