Xiaomi, Android TV Güncellemesi İçin Kullanıcılar Arıyor

Xiaomi, Android TV Güncellemesi İçin Kullanıcılar Arıyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, 2018 model Mi TV 4A'nın Android 9 Pie sürümü için 50 kişilik test ekibi alacağının duyurusunu yaptı. Programda yer alacak olan TV'ler ise Mi TV 4A'nın 32 inç ve 43 inçlik modelleri olacak.


Daha çok son yıllarda ürettiği telefonlarla adını duyuran Çinli şirket Xiaomi, üretim yaptığı bir diğer alan olan Android TV kısmıyla ilgili bir açıklama yaptı. Xiaomi India, dün yaptığı bir paylaşımda, Mi TV 4A'nın Android 9 Erken Erişim Programı’na 50 kullanıcının alınacağını duyurdu. Program kapsamında testler, 2018 model Mi TV 4A 32 inç ve Mi TV 4A 43 inç televizyonlar üzerinde yapılacak.

mi tv android 9

Android TV Marshmallow (Android 6) kullanan televizyonların bu güncelleme için oldukça geç kaldığı söylense de Xiaomi, bu gecikmenin birkaç farklı sebebinin olduğunu söylüyor. Xiaomi, bu sebeplerden bir tanesini ROM güncellemesi sırasında “soft brick” (bir tür güç kesintisi) yaşanması ihtimali olarak açıklarken bir diğerinin ise Android Nougat (Android 7) ve üstü sürümlerde yaşanabilecek yonga desteği sorunu olduğunu ifade ediyor.

Çinli şirket, ayrıca Android Oreo güncellemesini geçip direkt olarak Android Pie sürümünün kurulumuna odaklanacaklarını açıkladı. Bu da Android 9 bazlı görseller için bekleneceği ve bu nedenle güncelleme uygun olduğunda gecikme yaşanacağı anlamına geliyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin Hindistan'da gerçekleştireceği bu testler sonrasında cihazların ne zaman güncelleme alacağı hakkında henüz net bir bilgi yok. Gelen güncelleme açıklamalarını önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Python Programlama ve Veri Bilimi Kursu, Udemy’de 25 TL Oldu
Python Programlama ve Veri Bilimi Kursu, Udemy’de 25 TL Oldu

Online eğitim platformu Udemy’nin güncel ve son derece uygun fiyatlı şekilde sunduğu kurslara bir yenisi daha eklendi. Phython programlama dilini, çağın en kârlı mesleklerinden veri bilimciliğini ve m...

Instagram Story'leri Nasıl Planlanır?
Instagram Story'leri Nasıl Planlanır?

Instagram en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olarak her geçen gün daha da popülerleşirken, uygulamanın story özelliği milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Peki siz story'lerinizi önceden p...

Çin'de Erişime Kapatılan Bing Yeniden Hizmete Girdi
Çin'de Erişime Kapatılan Bing Yeniden Hizmete Girdi

ABD ile Çin'in teknoloji alanındaki restleşmenin bir sonucu olarak yasaklanan Microsoft Bing, Çin'de yeniden devreye girdi. ...