Ordu, Dijital Oyun Geliştirme Konusunda Adımlar Atıyor

Ordu, Dijital Oyun Geliştirme Konusunda Adımlar Atıyor

Playcell'in dijital oyun sektörüne katkı sunmak amacıyla Ordu'da başlattığı eğitim seferberliği, şehrin bu konuda gelişmesi için oldukça önemli bir adım.


Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mehmet Hilmi Güler, dijitalleşme ve oyun geliştirme konusunda yaptığı açıklamada “Yeni oyunlar ve uygulamalarla Ordu'yu daha da zenginleştireceğiz. Yepyeni bir saha açılmış olacak. Çocuklarımızın geleceğini birlikte yazıyoruz.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Turkcell’in oyun platformu markası olan Playcell’in Ordu’da başlattığı eğitim seferberliğinin meyvelerini vermeye başladığı söylendi. Bu alanda istihdam oluşturmak için Makers Türkiye eğitmenleri tarafından, Dr. Mehmet Hilmi Güler Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) öğretmenlerine, dijital oyun geliştirme eğitimi verildi.

Eğitimleri sonunda sertifikalarını alan öğretmenler, ayrıca hazırladıkları özgün dijital oyunları da davetlilere sundu. Güler, burada yaptığı konuşmadaysa şu ifadeleri kullandı:

“Ordu'da yükte hafif pahada ağır, daha çok beyin faaliyetlerine yönelik çalışmalara ağırlık verelim istiyorum. Geleceğin teknolojisinde konuşan makineler ve oyunlar son derece önemli. Bu oyunlarla aynı zamanda stratejik çalışmalar yapılabiliyor. Bu çalışmayı diğer ilçelere de yayarak oradaki beyinleri de toplamayı amaçlıyoruz. Ordu genelinde bin eğitimci hedefini tutturmayı amaçlıyoruz. Meslek olan oyun yazarlığı ile para da kazanırız. Eğitim anlamında da güzel işler yapılır. Dünyada bu anlamda çok büyük, Türkiye'de ise 900 milyon dolarlık bir piyasa var.”

Güler, sözlerine, “Yeni oyunlar ve uygulamalarla Ordu'yu daha da zenginleştireceğiz. Yepyeni bir saha açılmış olacak. Çocuklarımızın geleceğini birlikte yazıyoruz.” şeklinde devam etti.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
AMD'nin Planları Arasında Hâlâ Threadripper'lar Bulunuyor
AMD'nin Planları Arasında Hâlâ Threadripper'lar Bulunuyor

Threadripper'ların ömrünün sonuna geldiği hakkındaki dedikodular ve söylentiler şirketin CEO'su tarafından yalanlandı. ...

Google, Fotoğraf Yedekleme İçin Daha Hızlı Bir Yol Yayınladı
Google, Fotoğraf Yedekleme İçin Daha Hızlı Bir Yol Yayınladı

Google Fotoğraflar'a yeni gelen bir özellik ile fotoğraflarınızı yedeklemeniz daha hızlı bir hâle gelecek. ...

Chrome, URL Paylaşımına Yeni Bir Soluk Getiriyor
Chrome, URL Paylaşımına Yeni Bir Soluk Getiriyor

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından biri olan Chrome, çok yakında kullanıcılar ile buluşacak olan yeni özelliği sayesinde, bir internet sitesinin istenilen bir kısmının URL olarak paylaşılması...