LineageOS, S8 Ailesinin Exynos Sürümü İçin Yayınlandı

LineageOS, S8 Ailesinin Exynos Sürümü İçin Yayınlandı

Telefonu farklı ROM'lar ile kullanmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan LineageOS'un resmi olmayan sürümü, Samsung'un Exynos işlemcilere sahip Note8, S8 ve S8+ cihazları için yayınlandı.


Samsung özellikle amiral gemisi telefonlarını farklı bölgeler için farklı işlemcilerle piyasaya sürmesiyle tanınıyor. ABD, Kanada ve Çin'de Snapdragon, diğer ülkelerde Exynos işlemcileri kullanan Koreli firma, doğal olarak yazılımlarda bazı şeyleri değiştirmek zorunda kalıyor.

Samsung'un Exynos işlemci kullanan telefonlarının, Qualcomm kullananlara göre şöyle bir artısı var: Bootlader'ın kilidinin açılması oldukça kolay. XDA'den ivan_meler isimli kullanıcı, Exynos kullanan Note8, S8 ve S8+ için LineageOS'in resmi olmayan sürümünü yayınladı. Bu haber, bulunduğu bölgede yalnızca Exynos işlemcili model satıldığı için onu almak zorunda kalanların yanı sıra, telefonlarına farklı ROM'lar kurabilmek için özellikle Exynos tercih eden kişiler adına da oldukça sevindirici.

Bu AOSP tabanlı ROM'lar, SM-G950F/SM-G955F veya SMN950F model numaralarına sahip Samsung cihazları için geliştirilmişken, şu anda parmak izi okuma dışında hemen hemen tüm fonksiyonları çalışıyor. Yayınlanan LineageOS 15.1'in Android 8.1 Oreo tabanlı olduğunu da ekleyelim. Samsung'un Android 9 Pie'ı Note8, S8 ve S8+'a resmi olarak getirdiğini düşününce, LineageOS sürüm düşürme olarak görülebilir. Ancak OneUI'ın tasarım anlayışını beğenmiyorsanız ya da çok hantal buluyorsanız, çok daha hızlı çalışan LineageOS'a göz atmanızda fayda var.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Dünyanın En Çok Aranan Hackerından Yeni Açıklama
Dünyanın En Çok Aranan Hackerından Yeni Açıklama

Dünyanın en çok bilinen hackerlarından olan Phineas Fisher, yeni bir bildiri yayınladı. Vice'ın CYBER podcastinde yayınlanan bildiri, Phineas Fisher kimliğine dair bilgileri de ortaya koydu. ...

Android Auto'daki Google Haritalar'a Yeni Butonlar Eklendi
Android Auto'daki Google Haritalar'a Yeni Butonlar Eklendi

Google, geçtiğimiz günlerde yenilenmiş Android Auto’yu kullanıcılara sunmuştu ancak görünüşe göre şirket arayüz üzerinde çalışmaya devam ediyor. Raporlara göre navigasyon arayüzüne kullanışlı birkaç b...

Dijital Denge ile Ana Ekrandan Uygulamalar Durdurulabilecek
Dijital Denge ile Ana Ekrandan Uygulamalar Durdurulabilecek

Google'ın akıllı telefon bağımlılığıyla savaşmak için geliştirdiği Digital Wellbeing (Dijital Denge) uygulamasının Android Q testlerinde, ana ekrandan uygulamaları durdurabildiği fark edildi. ...