Huawei Mate 30 Pro’nun Şaşırtıcı Kamera Tasarımı

Huawei Mate 30 Pro’nun Şaşırtıcı Kamera Tasarımı

Çinli teknoloji devi Huawei'nin yeni amiral gemilerinden Mate 30 Pro'ya ait olduğu iddia edilen görseller ortaya çıktı.


Huawei'nin, Amerika'yla arasında geçen anlaşmazlıktan önce, 2020 yılında dünyanın en büyük akıllı telefon satıcısı olacağına dair tahminler bulunuyordu. Şimdi Google sertifikalarına erişimini tekrardan kazanan Huawei, hız kesmeden planlarını uygulamaya devam ediyor.

Çinli teknoloji devinin gelecek amiral gemisi, Twitter üzerinde görüntülendi. Kaynağa göre görseller, Huawei'nin fazlasıyla beğenilen Huawei Mate 20 Pro modelinin bir üst modeli olacak Mate 30 Pro'ya ait.

Bilgileri ortaya atan kişinin paylaştığı görsellerde, daha önceki render'larla uyuşan bir kılıfı da görmek mümkün.

Mate 30 Pro'ya ait olduğu iddia edilen render'larda telefonun minimalist bir tasarıma sahip olduğu görülebiliyor. Akıllı telefon üreticisinin artık neredeyse standartlaştırmış olan dörtlü kamera dizilimini görebildiğimiz telefon, alışık olduğumuz dikdörtgen dizilimin aksine yuvarlak bir tasarımı tercih etmiş.

Görselleri yakından incelediğimiz zaman telefonda kullanılacak olan lenslerin P30 Pro ile benzerlik göstereceğini düşünüyoruz. Bu sebeple Mate 30 Pro'nun da ciddi yakınlaştırmalar yapabilecek bir cihaz olması oldukça muhtemel.

Şu an için cihaz hakkında başka bir bilgi bulunmuyor. Ortaya çıkan bu bilgileri netleştirmek için de Ekim ayında gerçekleşecek lansmanı beklemek durumundayız.
Steam Fiyatı 31 TL Olan Oyun, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu
Steam Fiyatı 31 TL Olan Oyun, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Bilgisayar oyuncuları için çevrimiçi oyun mağazalarından Epic Games, 31 TL değerindeki Rebel Galaxy oyununu kısa süreliğine ücretsiz yaptı. ...

Intel Core i9'un Beklenmeyen Kardeşi i9-9900T Ortaya Çıktı
Intel Core i9'un Beklenmeyen Kardeşi i9-9900T Ortaya Çıktı

Intel Core i9-9900T olduğu iddia edilen bir işlemci, iki gün önce Yahoo! Auctions'ta açık arttırmaya çıktı. Her T serisi işlemcide olduğu gibi buradaki "T" de, çipin i9-9900K'nın düşük enerjili versiy...

Windows 10, Artık Yılda Sadece Bir Kez Güncellenecek
Windows 10, Artık Yılda Sadece Bir Kez Güncellenecek

Microsoft, yeni planlamayla birlikte sürekli güncelleştirmelere son verecek. Her güncelleştirmesiyle kullanıcılara saç baş yolduran Windows 10, artık yılda yalnızca bir kez büyük bir güncelleştirmeyle...