Yeni BioShock Oyununda Canlı Servis Elementleri Olacak

Yeni BioShock Oyununda Canlı Servis Elementleri Olacak

NBA 2K, Civilization, XCOM gibi oyunların geliştirici stüdyosu 2K’nın elinde bulunan bir diğer değerli marka da BioShock ve stüdyonun bu oyun için canlı servis elementleri üzerinde çalıştığına dair bazı ipuçları bulunuyor.


2018 yılında Kotaku’dan Jason Schreier, Novato’daki 2K ekibinden gizli bir şekilde BioShock oyunu üzerinde çalıştıklarını öğrendiğini açıklamıştı. Daha sonra bu haber aynı stüdyodan gelen bir iş ilanı ile daha da ayakları üzerine basmaya başlamıştı.

Çıkan bu haberlerden projeyle ilgili herhangi bir gelişme duyulmamıştı. Aslında bu çok şaşırtıcı bir gelişme değildi çünkü 2K, bu haberi ne doğrulamış ne de yalanlamıştı. Ayrıca Take-Two da bu konularda “ağzı sıkı” bir stüdyo olmasıyla biliniyor. Ancak ortaya bazı yeni bilgiler çıktı. 2K’in kariyer sayfasındaki iş ilanı, BioShock’ta canlı servis (live-service) elementleri olabileceği söylentilerini ortaya çıkardı.

İş ilanı

BioShock

2K’in web sitesinde yer alan “End Game Design Lead” ilanında, yeni BioShock oyunu için (eğer ki 2K Novato’nun geliştirdiği oyun buysa), “sistemlerdeki anlatı sonrası kurulumu” gerektirdiği söyleniyor. Listeyi fark eden Wccftech, bu pozisyonun, oyuncuları uzun vadeli olarak oyuna bağlı tutma planının bir parçası olduğunu söyledi.

2K, aradığı iş ilanını şu cümlelerle yayınladı:

“Başarı formülümüz, Fantastik Dünya + Harika Hikâye = Fanatik Hayranlar.

Yaptığımız oyunda hikâyenin kendisi bir sonuçla birlikte gelecek. Tasarladığımız dünya canlı olacak ve geçmişi ana anlatı arkıyla bağlayacak. Bunun için sistemlerin anlatı sonrası kurulumunu, görevleri ve hayranlarımıza, devam eden, canlı servis temelli deneyimleyebilecekleri daha fazla içerik vererek oyuncu devamlılığı oluşturmak istiyoruz. Bunun için güçlü fikirleri ve iletişim yetenekleri olan, bu oyunun, oyun tasarımını benimseyebilecek kıdemli oyun tasarımcısı arıyoruz. Oyuncularımız, hangi görevlerin daha detayına inebilir? Hangi kısa, orta ve uzun vadeli hedeflere odaklanıyorlar? Ne tür oyuncu yeteneği ilerlemeleri ve ‘loot’ insanları oynanışa bağlar? Bu soruların cevaplarını verecek birisine ihtiyacımız var.”

Tabii bu iş tanımı yazısının birçok 2K oyunu için geçerli olabileceğini de söylemek gerekiyor. Üçüncü oyunu henüz çıkmış olmasaydı, bu yazının Borderlands için hazırlanmış olduğunu da söyleyebilirdik. 2K resmi olarak açıklayana kadar bu bilgilerin sadece söylentiden ibaret olduğunu da akıldan çıkarmamak gerekiyor.
Uygun Fiyatlı Tüm PTTcell Tarifeleri – 2019
Uygun Fiyatlı Tüm PTTcell Tarifeleri – 2019

Daha önce sizlerle en uygun Türk Telekom ve BIMcell faturasız tarifelerini paylaşmıştık. Şimdi ise sırada PTTcell var. En uygun PTTcell faturasız tarifelerini listelediğimiz bu içerikte kendinize en u...

Chrome, Kullanıcı Verilerinin İzlenmesini Zorlaştırıyor
Chrome, Kullanıcı Verilerinin İzlenmesini Zorlaştırıyor

Google Chrome, kullanıcı verilerinin kullanılması için bilgisayarlarına gönderilen çerezler konusunda daha katı bir hal almaya başlıyor. Getirilecek olan güvenlik aracı ile Chrome kullanıcıları, veril...

Xiaomi, Yeni Yapay Zekalı Çeviri Sistemini Duyurdu
Xiaomi, Yeni Yapay Zekalı Çeviri Sistemini Duyurdu

Birçok alanda teknoloji üreten Çinli tüketici elektroniği devi Xiaomi, yapay zeka destekli gerçek zamanlı çeviri cihazını tanıttı. ...