ClusterFuzz, Tüm Geliştiriciler Tarafından Kullanılabiliyor

ClusterFuzz, Tüm Geliştiriciler Tarafından Kullanılabiliyor

ClusterFuzz, tüm geliştiricilerin yararlanabileceği oldukça kapsamlı bir araç olarak herkese açık hale getirildi.


Geliştiriciler için en büyük sorunlardan bir tanesi, tam olarak nerede hata yaptıklarını görmemelerinden kaynaklanıyor. Google da bu problemi ortadan kaldırabilecek test uygulamasını tüm geliştiricilere sunarak büyük bir hizmeti gerçekleştirdi.

Chrome üzerinden birçok hatayı test etmek mümkün

Bu hizmet sayesinde geliştiriciler Chrome üzerinden 16.000'den fazla hatayı bulabilecek. Google, aynı zamanda güvenlik problemlerine neden olan bellek bozulması sorunlarını da geliştiriciler için gidereceğini belirtti.

Otomatik yazılım testlerinin özellikle de geliştirme esnasında katkıda bulunabilmesi için Google, 25.000'den fazla çekirdek üzerinde işlem yapabilen ClusterFuzz'ı geliştirdi.

Beta testlerinin bulunması ve sorunsuz geliştirilebilmesi aracın en büyük avantajları olarak görülüyor. Bunun yanı sıra geniş bir bellek istemesi ve Google bağlantı gizliliğinin olmaması da dezavantaj olarak ifade ediliyor.
Samsung Galaxy A10e Geekbench'te Görüldü
Samsung Galaxy A10e Geekbench'te Görüldü

Samsung'un bu yıl piyasaya sürdüğü en giriş seviye akıllı telefonlardan biri olacak Galaxy A10e, Geekbech'te bazı teknik özellikleriyle birlikte ortaya çıktı. ...

Google, Duo'yu Bilgisayarlara Getiriyor
Google, Duo'yu Bilgisayarlara Getiriyor

Skype benzeri Google'ın video görüşme uygulaması Duo, internete geliyor. Google, 2016 yılında&nbs...

Opera'yı Daha Kullanışlı Hale Getirecek 7 İpucu
Opera'yı Daha Kullanışlı Hale Getirecek 7 İpucu

Opera, gerek hızıyla gerek VPN servisiyle gerekse AdBlocker'ıyla Chrome'dan sonra en çok tercih edilen tarayıcılardan biri. Biz de bu haberimizde belki daha önceden bilmediğiniz Opera'nın kullanışlı ö...