Google Alışveriş'in Tasarımı Yenilendi: İşte Yeni Görüntüsü

Google Alışveriş'in Tasarımı Yenilendi: İşte Yeni Görüntüsü

İnternet devi Google’ın en sevilen hizmetlerinden biri olan Google Alışveriş, yepyeni bir görünüme kavuştu. Tasarım değişikliğinin yanı sıra fiyat takibi gibi yeni özellikler de kazanan servis, kullanıcılara çok daha iyi bir alışveriş deneyimi sunacak.


Yeniden tasarlanan Google Alışveriş, bugün itibarıyla ABD’deki masaüstü ve mobil cihazlara sunuldu. İnternet devinin popüler hizmeti, artık kullanıcılara bir ürünün fiyatını anlık olarak takip etme imkanı sunuyor.

Google alışveriş

Google Alışveriş, takip ettiğiniz bir ürünün fiyatında indirim olursa, telefonunuza bildirim göndererek sizi bilgilendirecek. Şirket ayrıca yakında e-posta yoluyla da bilgilendirme yapılacağını söylüyor.

Google, e-ticaret platformlarındaki ürünleri doğrudan Google Alışveriş üzerinden satın alınabileceğini belirtiyor. Örneğin, alışveriş sayfasında Amazon’da satılan bir ürünü beğendiniz ve satın almak istiyorsunuz. Bunun için web siteye girmenize gerek kalmayacak.

Google

Üstelik Google Alışveriş üzerinden satın alacağınız ürünlerin Google garantisi altında olacağı bilgisini de araya sıkıştıralım. Google’ın alışveriş odaklı özellikleri bunlarla sınırlı değil. Zira Google Lens, artık beğendiğiniz kıyafetleri bulmanız konusunda sizlere yardım edecek.

Google Lens

Mesela, sosyal medyada dolaşırken bir mont beğendiğiniz ve montun başka insanların üzerinde nasıl durduğunu merak ediyorsanız, ekran görüntüsü alarak Google Lens’i kullanabilirsiniz. Aynı şey mağazada gördüğünüz bir kazak için de geçerli. Yenilenen Google Alışveriş hizmetinin ülkemizde ne zaman kullanılmaya başlanacağı ise henüz belli değil. 
Sony Xperia XZ4'ün Özellikleri Nasıl Olacak?
Sony Xperia XZ4'ün Özellikleri Nasıl Olacak?

Akıllı telefon sektöründe bir süredir sessiz kalmayı tercih eden Sony, XZ4 modeliyle tekrardan piyasaya adım atacak ve bunu iddialı bir şekilde gerçekleştirecek. ...

Chrome 78’de DNS-over- HTTPS(DoH) Denenecek
Chrome 78’de DNS-over- HTTPS(DoH) Denenecek

Google, Chrome 77 sürümünü yayınlandı. Ancak Chrome 77’nin ardından Chrome 78 güncellemesi ile ilgili haberler gelmeye başladı. Chrome 78’le beraber artık kullanıcılar isterse belirli DNS sağlayıcılar...

Vivo X27 Pro Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri
Vivo X27 Pro Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Vivo, şirketin orta-üst segmentteki en yeni akıllı telefonu X27 Pro modelini tanıttı. Cihaz, tasarımı ve özellikleriyle dikkat çekse de fiyatı ile eleştiriye açık olacak. ...