Pokémon Sword & Shield’ın Yeni Fragmanı Yayınlandı

Pokémon Sword & Shield’ın Yeni Fragmanı Yayınlandı

Efsane Pokémon serisinin yeni oyunu Sword & Shield için geçtiğimiz günlerde yeni bir fragman yayınlandı. Fragmanda Pokémon'ları daha büyük ve daha güçlü hale getiren Dynamax ve Gigantamax mekanikleri gösterildi.


Pokémon Sword & Shield için yayınlanan yeni fragmanda Charizard, Pikachu ve Gengar gibi çok sevilen Pokémon'ların Dynamax hâlleri görünüyor. Bu hafta yayınlanan fragmanda yeni bir Pokémon ya da oyuna dair yeni bir bilgi ise verilmiyor. Dynamax mekaniği, Pokémon Sword & Shield’a yeni eklendi ve bu özellik sayesinde Pokémon'lar üç tur boyunca dev boyutlarda büyüyebiliyorlar.

Dynamax mekaniği, önceki oyunlarda gördüğümüz Z-Move ve Mega Evolution mekaniklerinden biraz farklı. Z-Move ve Mega Evolution’ın aksine oyuncu, Dynamax mekaniğini kullanmak istiyorsa belirli bir bölgede olması gerekiyor. Yani bu, her savaş sırasında kullanılabilecek bir mekanik olmayacak.

Yeni fragman, Dynamax mekaniğinin yanı sıra ufak da olsa Gigantamax mekaniğine de değiniyor. Aslında Dynamax’e benzeyen bir mekanik ancak Gigantamax Pokémon’un boyutunu büyütmenin yanında görünüşünü de değiştiriyor ve Pokémon’a yeni bir özel hareket kazandırıyor.

Fragmanda gösterilen bir diğer detaysa Lapras, Mareanie ve Mawile isimli Pokémon'ların Galar bölgesinde görüneceği. Önceki Pokémon oyunlarına kıyasla Pokémon Sword & Shield’da her Pokémon oynanabilir olmayacak. Bu yüzden de oyunu bekleyen Pokémon hayranları, sevdikleri Pokémon'ların oynanabilir olup olmayacağını öğrenmek için yayınlanan fragmanları dikkatle takip ediyorlar. Sizler de eğer dilersiniz fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Pokémon Sword & Shield, serinin konsola çıkan ilk oyunu olacak. Geçen sene çıkan Pokémon Let’s Go oyununa kıyasla Pokémon Sword & Shield’da daha karmaşık mekanikler yer alacak. Bu mekaniklerden bazıları gizli yetenekler ve Pokémon'lara eşya taşıttırmak. Pokémon Sword & Shield, 15 Kasım 2019’da Switch özel oyunu olarak piyasaya sürülecek.
Red Dead Redemption 2'nin Son Güncellemesi Beğenilmedi
Red Dead Redemption 2'nin Son Güncellemesi Beğenilmedi

Yeni güncellemesiyle görüntü kalitesinde değişiklik yaşanan Red Dead Redemption 2, oyuncularından büyük tepki topladı. ...

Oppo'nun Yeni Kızaklı Telefon Tasarımını Gösteren Patent
Oppo'nun Yeni Kızaklı Telefon Tasarımını Gösteren Patent

Oppo geçtiğimiz sene kaydırma mekanizmalı cihazı Find X'i tanıtmış ve sektörde bir akım başlatmıştı. Şimdiyse ortaya çıkan yeni bir patent, şirketin yeni bir kaydırma mekanizması üzerinde çalıştığını ...

Samsung Galaxy Note9 İçin Androide Pie Ertelendi
Samsung Galaxy Note9 İçin Androide Pie Ertelendi

Samsung'un belirttiğine göre Android'in son versiyonu 9 Pie, Galaxy Note9 için gecikecek. Samsung...