Samsung Galaxy Note10'da Ekran İçi Ses Teknolojisi Olmayacak

Samsung Galaxy Note10'da Ekran İçi Ses Teknolojisi Olmayacak

Samsung'un S Pen'e sahip akıllı telefon serisi Note'un en son modelinde ekran içi ses teknolojisinin bulunması, akıllı telefon kullanıcıları için sevindirici bir haberdi. Ne var ki bu teknoloji, Galaxy Note10'da kullanılmayabilir.


Akıllı telefonlarımızın hoparlörleri yüksek sesli ortamda yetersiz kalabiliyor. Bir telefon görüşmesinin gerçekleştirilmesinin imkânsız olduğu bu ortamlarda ekran içi ses teknolojisine sahip akıllı telefonlar büyük fark yaratıyor.

Kullanıcılar tarafından oldukça sevilen Galaxy Note serisinin 10. neslini tanıtmaya hazırlanan Samsung, bu akıllı telefonda hoparlör teknolojisinin gelişmiş hâli olan ekran içi ses teknolojisini barındıracağını söylüyordu.

Ekran içi ses teknolojisini kendi uzmanlarıyla özel olarak geliştiren Güney Koreli teknoloji devi şirketin bu teknolojiye olan güveni büyük. Ne var ki bugün ortaya çıkan bazı görüntülere göre Galaxy Note10 akıllı telefonunun ekranının üst kısmında ahize modülü bulunuyor.

Galaxy Note10'un üst kısmında ahize boşluğu bulunması sebebiyle Samsung'un ekran içi ses teknolojisini bu akıllı telefona yetiştiremediği ve Galaxy S11 akıllı telefonunda kullanacağı söylentileri gündeme geldi.

samsung galaxy note10

Huawei, Acoustic Display adını verdiği teknolojisini P30 Pro akıllı telefonunda kullanırken LG ise Crystal Sound adını verdiği sistemi LG G8'de de kullanmıştı. Diğer bir yanda Sony, aynı teknolojiye Acoustic Surface ismini verip akıllı televizyonlarında kullanmıştı.

NEX akıllı telefonunun içerisinde bulunan ekran içi ses teknolojisine baktığımızda aslında bu teknolojinin küçük bir kutudan ibaret olduğunu görüyoruz. OLED ekrana yapıştırılan bu modül, ekrana elektromanyetik atımlar yaparak sesin oluşmasını sağlıyor.
PISA Direktörü: Çocuklara Kodlama Öğretmek Vakit Kaybı
PISA Direktörü: Çocuklara Kodlama Öğretmek Vakit Kaybı

Geçtiğimiz aylarda sektörün ileri gelenleri tarafından, çocukların kodlama öğrenmesi yönünde tavsiyeler gelmişti. Şimdi de PISA direktörü tarafından tersi yönde bir telkin geldi. ...

Gmail Günde 100 Milyondan Fazla Spam Mesaj Engelliyor
Gmail Günde 100 Milyondan Fazla Spam Mesaj Engelliyor

Gmail kullanıcıları, Google'ın başarılı yapay zekası sayesinde artık daha rahat bir kullanım deneyimi yaşıyor. ...

Bir YouTuber, Fortnite'ta 10 Saat Boyunca Dab Dansı Yaptı
Bir YouTuber, Fortnite'ta 10 Saat Boyunca Dab Dansı Yaptı

Fortnite yayıncısı Luke TheNotable, tam 10 saatlik 'dabaton' sürecinin sonunda 2.000 dolar bağış topladı. ...