Binali Yıldırım'dan Açıklama: UBER'i Yok Sayamayız

Binali Yıldırım'dan Açıklama: UBER'i Yok Sayamayız

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, UBER konusunda önemli açıklamalarda bulundu.


2018 yılı ülkemizin en önemli gündemlerinden biri de UBER oldu. Taksiciler tarafından sık sık şiddete uğrayan, bir yasaklanıp bir yeniden serbest olduğu açıklanan UBER cephesinde kaos ve bilinmezlik halen olduğu gibi duruyor.

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "UBER, muber diye bir şey çıkmış. O iş artık bitti!" açıklaması sonrasında trafikte ciddi bir UBER avı başlamış ve ardı ardına yüzlerce ceza kesilmişti. Yeni dönemde Binali Yıldırım'ın Belediye Başkanlığı adaylığında işler farklı bir yöne girecekmiş gibi görünüyor.

İşte Yıldırım'ın Konuyla İlgili Açıklamaları:

"80'li yıllarda iki taksim vardı. Taksiler şehrimizin aynasıdır. Taksicilerin gözden geçirilmesi lazım. Eğitim, standartlar, güvenlik yönleriyle yapılması gereken çok işler var. Uber, teknolojinin bize getirdiği bir konfor. Bunu da yok sayamayız. Buralarda düzenleme lazım. Bunları yapacağız, sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum."

Umuyoruz bu açıklama sonrasında yeni dönemde UBER ile ilgili en azından şiddet ve kaos ortamını engelleyecek bir orta yol bulunacaktır.
CS: GO'da Silah ve Harita Dengeleri Değişti
CS: GO'da Silah ve Harita Dengeleri Değişti

Yeni yayınlanan CS: GO güncellemesi ile birlikte oyundaki bazı silahların ve haritaların dengesi tamamen değişti. ...

Dahi Milyarder Elon Musk'ın Kullandığı 11 Mobil Uygulama
Dahi Milyarder Elon Musk'ın Kullandığı 11 Mobil Uygulama

Tesla ve SpaceX isimleri anıldığında bahsetmemenin neredeyse imkansız olduğu Elon Musk, tahmin edebileceğiniz gibi oldukça "teknoloji sever" bir insan. Peki Elon Musk, telefonunda hangi uygulamaları k...

5G Modem Çip Pazarını Üç Büyük Firma Yönetecek
5G Modem Çip Pazarını Üç Büyük Firma Yönetecek

Her gün 5G'ye biraz daha yaklaşıyoruz ve neredeyse her gün 5G ile ilgili bir haber duyuyoruz. Bu haberlerden bir tanesi de 5G teknolojisini nasıl kullanacağımızı belirleyen 5G modem yongalarıyla ilgil...