5 Yıllık Minecraft Hardcore Mod Karakteri Öldü

5 Yıllık Minecraft Hardcore Mod Karakteri Öldü

Minecraft'ın hardcore modunu 5 yıldır oynayarak dünya rekorunu elinde bulunduran Philza, mağarada uğradı zombi saldırında öldü.


Blokları yerleştirerek kendi dünyanızı oluşturabildiğiniz bir oyun olan Minecraft, milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Sosyal medya üzerinde pek çok içeriğin de paylaşıldığı popüler oyun Minecraft'ın 'Hardcore' isimli bir modu bulunuyor. Bu modda oyuncular karşılarına çıkan engelleri aşarak hayatta kalmak zorundalar. Oynadığı Hardcore modunda 5 yıldır hayatta kalarak dünya rekorunu elinde tutan Twitch yayıncısı Philza, zombilerin saldırısından sağ çıkamadı. 

Philza'nın ölüm anı canlı yayında gerçekleşti. Mağara içerisinde bulunan Philza, kendisine saldıran zombileri püskürtmeye çalışıyordu. Paniğe kapılan Philza, bu saldırılardan sağ çıkamadı. Zombilere dokunan Philza, yanmaya başladı. Daha sonra örümceğe çarparak canı daha da azaldı. Yanmaya devam eden Philza bu şekilde kaçmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Yaşadığı olayın şokunu bir süre atlatamayan Philza, bu anların klibini de paylaştı. Philza'nın klibi 1 milyona yakın kişi tarafından izlendi. Philza'nın 5 yıllık Minecraft hayatının sona erdiği o anlar ise şöyle:

Takipçileri Philza'nın zombilerin gelmemesi için su kovası koyabileceğini, canını yükseltmek içinde elma yiyebileceğini söylediler ancak yayın esnasında yaşanan panik bunlara engel olmuştu.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Fotoğrafları Rönesans Tablosuna Çeviren Uygulama
Fotoğrafları Rönesans Tablosuna Çeviren Uygulama

Sosyal medyada yeni popüler olan bir uygulamayla insanlar, çektikleri fotoğrafları Rönesans Dönemi’nden kalma tablolara çeviriyor. Uygulamadaki yapay zeka, 45 bin klasik çalışma ile şekillendirildi. ...

Lenovo Z6 Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri
Lenovo Z6 Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Lenovo, orta sınıf yeni akıllı telefonu Z6'yı duyurdu. Farklı RAM ve depolama seçeneklerine sahip olan akıllı telefonun fiyatı, 376 dolardan başlıyor ...

İddia: Bitcoin’in Kurucusu Aslında Julian Assange mı?
İddia: Bitcoin’in Kurucusu Aslında Julian Assange mı?

İlk kripto para birimi Bitcoin’in kurucusu hala gizemini koruyor. Yaşanan son gelişmelerin, spekülasyonların ve kamuoyuna yansıyan detayların ışığında tuhaf bir iddiayı gündeme getiriyoruz. Bu yazıda ...