Oyun Serisi Recontact, İddialı Bir Şekile Geri Dönüyor

Oyun Serisi Recontact, İddialı Bir Şekile Geri Dönüyor

Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen iki sinematik mobil oyun serisi Recontact, bu kez İngiltere’nin başkenti Londra ile geri dönüyor. Daha önce Fikret Kuşkan gibi aktörlerin yer aldığı serinin yeni oyununda başrol Game of Thrones dizisinin Whitewalker’ı Ross Mullan. Bir yerli oyun serisi daha dünyaya açılıyor.


Mobil oyun dünyasında yapılan farklı işlerin değeri gün geçtikçe artıyor. İstanbul’da kurulan Recontact Digital Arts, kendi adını taşıyan 2 sinematik mobil oyunla uzun süredir konuşulan bir girişim. Recontact: Istanbul ve Recontact: Istanbul Eyes of the Sky, muhtemelen film ya da dizi olsa bile aynı başarıya ulaşacak hikâyeye sahip iki oyun olmuştu.

Özellikle ikinci oyunda Fikret Kuşkan gibi önemli sinema oyuncularının yer alması, mobil oyunla hikâye anlatımı konusunda imkanların ne kadar genişleyebileceğini göstermişti. Serinin yeni oyunu olacak Recontact: Londra’da ise başrolde Game of Thrones dizisiyle tanıdığımız bir isim yer alacak.

recontact londra

GoT’un Ak Gezen’i Ross Mullan, Game of Thrones dışında İngiliz bilim kurgu dizisi Doctor Who’da da rol aldı. Ayrıca kendisinin bir başka mobil oyun Clash of Titans projesinde de tecrübesi bulunuyor. 

Recontact: Londra, önceki oyunlardan ne kadar farklı olacak?

Yapım ekibinin yeni oyun için farklı dinamikler geliştiriğini biliyoruz. Webrazzi’den Tuğçe İçözü’nün haberine göre Recontact: Londra’da bir karakter canlandırmak yerine tamamen kendimizi canladırabileceğiz

Oyunda Londra’nın Siber Suçlarla Mücadele ekibinin lideri olarak yer alacağız. Oyun serinin köklerine sadık kalarak sinematik kesitler, video halinde gerçekçi bulmacalar içerecek. Oyunda arttırılmış gerçeklik teknolojisinin de katkılarıyla, olay yeri inceleme deneyimi gerçekçi bir noktaya taşınıyor.

Recontact: Londra’nın tasarımını, senaryosunu ve yönetmenliğini daha önceki oyunlarda olduğu gibi yine Eray Dinç üstleniyor. Oyun hakkındaki geliştirmeleri anbean aktarmaya devam edeceğiz, takipte kalın.
Kısa Süreliğine Ücretsiz 7 iOS Uygulama
Kısa Süreliğine Ücretsiz 7 iOS Uygulama

Ücretsiz uygulama avımızın bu haftasında sizler için iOS’te kısa süreliğine ücretsiz olan uygulamaları derledik. ...

Google, Şifreleme Desteği Sunacak Adiantum'u Tanıttı
Google, Şifreleme Desteği Sunacak Adiantum'u Tanıttı

Telefonlarda depolanan verilerin korunması her geçen gün daha da zorlaşıyor. Akıllı telefon üreticileri de kullanıcılarının kişisel verilerini korumak için birçok önlem alıyor. Google tarafından geliş...

Kısa Süreliğine Ücretsiz 10 Android Oyun ve Uygulama
Kısa Süreliğine Ücretsiz 10 Android Oyun ve Uygulama

Bu haftanın ücretsiz uygulamalarını, oyunlarını ve ikon paketlerini sizler için derledik. Haftalı...