AnTuTu Nisan 2019 En İyi Android Telefonlar Listesi

AnTuTu Nisan 2019 En İyi Android Telefonlar Listesi

AnTuTu, Xiaomi'nin zirveyi adeta işgal ettiği Nisan 2019 En İyi Android Telefonlar listesini açıkladı.


Her ay düzenli olarak o ayın en iyi Android telefonlarını listeleyen AnTuTu, Mayıs ayının başlamasıyla birlikte Nisan 2019 En İyi Android Telefonlar listesini yayınladı. Sonuçlar hesaplanırken her akıllı telefon modelinin 100 farklı biriminden elde edilen test sonuçları dikkate alınıyor. Böylece telefonların en iyi değil ortalama performansları göz önünde bulundurulmuş oluyor.

Listeye Snapdragon 855 işlemcisini kullanan cihazların damga vurduğu söylenebilir. Dahası; listenin ilk üç sırasında Xiaomi akıllı telefonlar bulunuyor. Şirketin bu yılki en premium akıllı telefonu olan Mi 9 Explorer Edition, 373.715 puan ile zirvede yer alıyor. Standart Mi 9 modeli 373.511 puan ile ikinci, şirketin ikinci nesil oyuncu telefonu olan Black Shark 2 ise 371.837 puan ile üçüncü sırada yer alıyor.

AnTuTu’ya göre Nisan ayının en iyi dördüncü akıllı telefonu yine Çin’de üretilen Meizu 16s modeli. Beşinci sırada Vivo’nun yeni akıllı telefon markasına ait oyuncu odaklı Vivo iQOO Monster modeli yer alıyor. Samsung’un yeni amiral gemileri Galaxy S10 ve Galaxy S10+ ise yalnızca 6. ve 7. sıralarda kendilerine yer bulabiliyorlar. Listede Samsung harici tüm telefonlar Çinli üreticilere ait.
Meizu 16s Pro'nun Özellikleri Yanlışlıkla Ortaya Çıktı
Meizu 16s Pro'nun Özellikleri Yanlışlıkla Ortaya Çıktı

Meizu, nisan ayında çıkardığı 16s isimli amiral gemisini geliştireceği 16s Pro modelini çıkarmaya hazırlanırken telefonun özellikleri Meizu'nun resmi sitesinde paylaşıldı. Yanlışlıkla yapıldığı düşünü...

Samsung Galaxy A20'nin Geekbench Skoru Görüntülendi
Samsung Galaxy A20'nin Geekbench Skoru Görüntülendi

Samsung'un amiral gemilerine göre daha uygun fiyata satışa sunduğu ve orta-üst segment telefonlarının yer aldığı Galaxy A serisinin, önümüzdeki aylarda tanıtılması bekleniyor. Samsung tarafından Galax...

LG, İki Yeni Kablosuz Kulaklığını Piyasaya Sürecek
LG, İki Yeni Kablosuz Kulaklığını Piyasaya Sürecek

LG'nin yakın zamanda 'Flex' ve 'Style' adında iki yeni kablosuz kulaklık piyasaya sürmesi bekleniyor. ...