Bir Samsung Galaxy S7 Edge, Durup Dururken Alev Aldı

Nijeryalı Bir Twitter kullanıcısının Samsung Galaxy S7 Edge telefonu, masada dururken kendi kendine alev aldı ve kullanılamaz hale geldi.


Nijeryalı bir Twitter kullanıcısı, dün akşam saatlerinde birkaç fotoğraf paylaştı ve sahip olduğu Galaxy S7 Edge’in masanın üzerinde dururken kendi kendine alev aldığını belirtti. House of Soares adlı kullanıcı, cihaz alev aldığında şarja bile bağlı olmadığını belirtirken, cihazı söndürmek için bir kova suyun içine attığını söyledi.

Söz konusu ‘patlamanın’ neden gerçekleştiği henüz bilinmese de tahribatın yoğun olarak cihaz gövdesinin alt kısmında gerçekleşmiş olması, batarya ile ilgili bir sorun oluşmuş olabileceği ihtimallerini güçlendiriyor. House of Soares’un tweetine yanıt veren Samsung Güney Afrika, olayı açıklığa kavuşturmak için kendileri ile iletişime geçmelerini talep etti.

Muhtemelen Samsung, cihazın neden patladığını tespit etmek üzere incelemek için söz konusu Galaxy S7 Edge’i sahibinden talep edecek ve başta batarya olmak üzere herhangi bir üçüncü taraf üretici tarafından üretilmiş parça olup olmadığını kontrol edecek. Samsung’un konuyla ilgili bir soruşturma başlattığı düşünülüyor.

Lityum-İyon pil kullanan bütün cihazların patlama ihtimali bulunuyor. Fakat Galaxy Note7 faciasından bu yana alev alan Samsung akıllı telefonlar daha fazla dikkat çekiyor. Galaxy S7 Edge, Samsung’un son yıllardaki en popüler amiral gemilerinden biri olmuştu ve Galaxy S10’unun tanıtılması ile birlikte üçüncü yaşını doldurdu.
Elon Musk önerdi, Signal hisseleri uçtu 2021
Elon Musk önerdi, Signal hisseleri uçtu 2021

hatsApp yeni kontrat nedir? Kabul etmezseniz ne olur? başlıklı haberimizde, 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren yeni WhatsApp kullanıcı sözleşmesinin yürürlüğe gireceğinden ve bunun...

Yuvarlak Akıllı Telefon Cyrcle, CES 2020'de Sergileniyor
Yuvarlak Akıllı Telefon Cyrcle, CES 2020'de Sergileniyor

Cyrcle adlı yuvarlak akıllı telefon, sahip olduğu özelliklerle fark yaratamasa da apayrı tasarımı ile tüm kalıpları yıkmayı hedefliyor. Telefonun planlanan fiyat etiketi ise bu umutları...

YouTube Music 3.27 Güncellemesi Widget Desteği Getiriyor
YouTube Music 3.27 Güncellemesi Widget Desteği Getiriyor

Youtube Müzik’e yapılan son büyük güncelleme, video ve ses arasında geçiş yaparken uygulamadaki arama çubuğunun stabilizesini test ediyor. Youtube Müzik 3.27, güncellemenin ardından...