Windows Kullanıcıları, Güncellemelere Erişemiyor

Windows Kullanıcıları, Güncellemelere Erişemiyor

Twitter, Reddit gibi bazı platformlarda yaşadıklarını aktaran kullanıcılara göre bazı Windows bilgisayarlar güncelleme ve mağaza sunucularına erişemiyor.


Windows 10 Ekim Güncellemesi’nden bu yana işletim sisteminde ardı ardına ortaya çıkan hatalarla baş etmeye çalışan Microsoft, yeni bir Windows 10 hatası ile karşı karşıya kaldı. Reddit ve Twitter’de yaşadıkları sorunu dile getiren kullanıcılara göre bazı Windows 10 yüklü bilgisayarlar Windows Update sunucularına ve Microsoft Mağaza sunucularına bağlanamıyorlar.

Dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft, söz konusu sorunun varlığını kabul etti ve üzerinde çalışmakta olduklarını belirtti. Softpedia, sorundan etkilenen kullanıcıların varsayılan DNS ayarlarını Google'ın genel DNS sunucusuyla değiştirerek geçici bir çözüm oluşturabileceklerini belirtti. Ancak çoğu kullanıcı bunu tercih etmeyecektir.

Windows 10 kullanıcılarının Windows Update sunucularına bağlanmadan bilgisayarlarını güncelleyemeyeceklerini düşünürsek sorunun oldukça ciddi olduğunu söyleyebiliriz. Microsoft şu sıralar fazlasıyla çok sorunla uğraştığı için kullanıcıları kızdırmamak adına sorunu çözmek için tembellik yapmayacaktır.
Yeni Darksiders Oyunu E3 2019'da Ortaya Çıkacak
Yeni Darksiders Oyunu E3 2019'da Ortaya Çıkacak

THQ Nordic, E3 2019 fuarında yeni bir Darksiders oyununu duyurmaya hazırlanıyor. Darksiders 3, ge...

BTK Uyardı: İnternette İlk Çıkan Sitelere Güvenmeyin
BTK Uyardı: İnternette İlk Çıkan Sitelere Güvenmeyin

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), birçok kişinin verilerine kişilerin izni olmadan ulaşmaya çalışan dolandırıcıların izlediği ortak yöntemi kamuoyuyla paylaştı. ...

Görevleri Yapınca Para Kazandıran Uygulama: Yandex Toloka
Görevleri Yapınca Para Kazandıran Uygulama: Yandex Toloka

Para kazandıran uygulama demek artık insanı derin düşüncelere zerk etse de bazı uygulamalar, bunu güvenilir yoldan sağlayabiliyor. Yandex’in Papara ve PayPal gibi ödeme servisleriyle birlikte çalıştığ...