Google, Katlanabilir Telefon Modeli İçin Çalışmaya Başladı

Google, Katlanabilir Telefon Modeli İçin Çalışmaya Başladı

Google, katlanabilir telefonlar için çalışmaya başladığını söyledi ancak kısa vadede pazara gelmesi olası değil.


Google, katlanabilir akıllı telefon teknoloji üzerinde ön çalışmalar yapıyor ancak kısa vadede teknoloji devinin amiral gemisi akıllı telefonu Pixel’in katlanabilir versiyonunu görmek pek mümkün görünmüyor. Bükülebilir, menteşeli ekranlara sahip telefonlar geleceğin telefonları olarak övülüyor ve yapabilecekleri şeyler ile heyecan yaratıyor.

Ancak katlanabilir telefonlarla ilgili ilk günkü heyecan, Samsung’un Galaxy Fold’unun ekranın kırılmasıyla birlikte söndü ve Samsung, 1980 dolarlık fiyat etiketine sahip olan telefonunun yayımlanma tarihini ötelemek zorunda kaldı.

Pixel telefonların geliştirilmesinden sorumlu olan Mario Queiroz, Google’ın I/O geliştirici konferansı öncesinde yaptığı konuşmada, Google’ın katlanabilir telefonları denediğini ancak katlanabilir ürün pazarına girmek için acele etmediğini söyledi.

Google’ın katlanabilir telefon prototipini ne zamandır geliştirdiği veya ekranın kapalı ve açıkken nasıl çalıştığı henüz belli değil. Galaxy Fold, ön tarafında küçük bir ekrana sahip ve açılabilir büyük ekranı iç tarafta kalıyor. Huawei’in katlanabilir telefonu Mate X ise daha farklı bir tasarıma sahip. Telefonun 8 inçlik ekranı cihazın dış tarafında bulunuyor.

Queiroz, yaptığı konuşmada “Katlanabilir ekranlar ve diğer birçok yeni donanım teknolojisinin ön hazırlığını yapıyoruz ve şu an için bununla ilgili bir ürün duyurumuz yok. Şu an Pixel ailesinin yeni üyeleri olan satın alınabilir Pixel 3A ve Pixel 3A XL’a odaklanmış durumdayız” ifadelerini kullandı.

Google geçtiğimiz hafta, Pixel satışlarının bir önceki yıla düştüğünü açıklamıştı. Google CFO’su Ruth Porat ise bunun sebebinin “premium akıllı telefon pazarındaki baskılar” olduğunu söyledi. Google’ın rakipleri de benzer durumlarda. Apple geçtiğimiz hafta, iPhone satışlarını giderek azaldığını söyledi. Samsung da düşen telefon gelirleriyle boğuşuyor.

Gartner’ın geçtiğimiz ay yaptığı tahminlere göre, 2023 yılına kadar katlanabilir akıllı telefonlar 30 milyon adetlik satışa ulaşacak ve yüksek segment akıllı telefon pazarının %5’ini oluşturacak.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Çöpçatanlık Uygulamaları Bağımlılık Yaratıyor Olabilir mi?
Çöpçatanlık Uygulamaları Bağımlılık Yaratıyor Olabilir mi?

Çevrim içi uygulama mağazalarında, benzer mekanizmalara sahip birçok çöpçatanlık uygulaması bulunuyor. Bu uygulamalar, içerisinde ufak tefek farklılıklar barındırsa da temelde hepsi aynı prensibe daya...

Oyuncular, WWE 2K20 Oyunundaki 'Komik' Hatalardan Şikayetçi
Oyuncular, WWE 2K20 Oyunundaki 'Komik' Hatalardan Şikayetçi

WWE 2K20 adlı oyun, piyasaya sürülür sürülmez birçok şikayet almaya başladı. Oyuncuların paylaştığı videolara bakılacak olursa çok da haksız sayılmazlar. Videolarda oldukça komik görünen ancak sinir b...

GoodOffer24’’ün Yaz İndirimleri Başladı
GoodOffer24’’ün Yaz İndirimleri Başladı

Online alışveriş sitesi GoodOffer24’ün yaza özel indirimleri başladı. Firma, özellikle yazılım ürünlerinde uyguladığı indirimlerle dikkat çekiyor. ...