Nokia 3.1 Plus, Android Pie İle Karşımızda Olacak

Nokia 3.1 Plus, Android Pie İle Karşımızda Olacak

HMD Global'in üretimini ve geliştirme sürecini üstlendiği Nokia'nın akıllı telefon serisinin bir üyesi olan Nokia 3.1 Plus, içerisinde Android 8.1 Oreo ile karşımıza çıkacak ve Google Project Treble'ı destekliyor olacak.


Nokia markasının akıllı telefonlarıyla tekrar piyasaya dönecek olmasını duyuran ve bunu yöneten HMD Global, bu tarihe kadar yedi cihazını Android 9 Pie güncellemesi ile yeniledi. Bu güncellemelerin devamının da Q1 2019’da gelmesi bekleniyor.  

Geçen yılın sonunda Geekbench’te, Android Pie ile çalışan Nokia 3.1’in skorlarını görmüştük ve geçtiğimiz haftalarda da yine Android Pie ile çalışan Nokia 6’lar bu platformda karşımıza çıktı. Bu kez önümüzde Nokia 3.1 Plus modeli var ve bu model de şüphesiz Android Pie ile piyasada olacak. 

Geekbench’teki testler, Nokia 3.1 Plus’ın hazır olduğu anlamına gelmiyor ancak bu bekleyişin artık sona yaklaştığını söyleyebiliriz. Cihazın resmi sunumunun yapılması birkaç hafta ya da birkaç ay sürebilir. 

Nokia 3.1 Plus, içerisinde Android 8.1 Oreo önceden kurulmuş şekilde karşımızda olacak. Bu da cihazın Google Project Treble’ı destekleyeceğini gösteriyor. Bahsi geçen Google Project Treble, Android cihazlarının yazılım geliştirme ve kullanıcıya ulaştırma konusunda daha hızlı çalışmalarına yardımcı oluyor.
Microsoft, Paint'i Emekliye Ayırmaktan Vazgeçti
Microsoft, Paint'i Emekliye Ayırmaktan Vazgeçti

Microsoft, Paint’i emekli etmek yerine yeni ve modern Paint 3D ile birlikte sunmaya karar verdi. ...

Oppo, Kaydırılabilir Kameraya Sahip Bir Telefon Patenti Aldı
Oppo, Kaydırılabilir Kameraya Sahip Bir Telefon Patenti Aldı

Geçtiğimiz mart ayında Oppo, yeni bir telefon için patent almıştı. Bu patentte, ekranda hiçbir şey bulunmuyordu ve ön kamera telefonun arkası kaydırılarak ortaya çıkıyordu. Şimdi yine bir patent alan ...

Samsung Galaxy Note10'da Ekran İçi Ses Teknolojisi Olmayacak
Samsung Galaxy Note10'da Ekran İçi Ses Teknolojisi Olmayacak

Samsung'un S Pen'e sahip akıllı telefon serisi Note'un en son modelinde ekran içi ses teknolojisinin bulunması, akıllı telefon kullanıcıları için sevindirici bir haberdi. Ne var ki bu teknoloji, Galax...