Oppo, Kaydırılabilir Kameraya Sahip Bir Telefon Patenti Aldı

Oppo, Kaydırılabilir Kameraya Sahip Bir Telefon Patenti Aldı

Geçtiğimiz mart ayında Oppo, yeni bir telefon için patent almıştı. Bu patentte, ekranda hiçbir şey bulunmuyordu ve ön kamera telefonun arkası kaydırılarak ortaya çıkıyordu. Şimdi yine bir patent alan Oppo, bu sefer telefonu daha net görmemize olanak sağlıyor.


Oppo, Dünya Fikrî Mülkiyet Örgütü’nden geçtiğimiz Cuma yeni bir patent aldı. Patenti alınan cihaz, yeni yeni moda olmaya başlayan, arka kapağı kaydırılıp kamera ortaya çıkarılan türden bir cihaz. Aslında Oppo, bu cihazın patentini mart ayında almıştı. Telefonun tasarımı Find X’e benzese de arasında bir fark var.

kaydırılabilir kamera

Oppo Find X’in de patentini alan bu yeni cihazın da selfie kameraları telefonun kaydırılmasıyla beraber ortaya çıkıyor. Konu arka kameraya geldiğinde ise, Find X’in arka kamerası da kaydırılabilir olarak çıkıyordu. Patentini yeni alan telefonun arka kamerası ise sabit bir şekilde arka kapakta duruyor.

Oppo

Dünya Fikrî Mülkiyet Örgütü tarafından yayınlanan yeni patentte telefonun tasarımını daha net bir şekilde görebiliyoruz. Telefonun kapağının üst kısmı kaydırıldığı zaman, ön kameralar açığa çıkıyor ve arka tarafta “V” şekline benzer bir şekil ortaya çıkıyor. Bu şekilde telefonun arka kısmına da tasarımsal ufak bir dokunuş eklenmiş.

Patentte telefonun kırmızı renge bürünmüş halini görüyoruz. Açıkcası kırmızı renk Oppo’nun tertemiz ekranının yanına çok yakışmış. Şimdilik elimize geçen bilgiler bu kadar, daha fazlası için şimdilik yalnızca beklemek düşüyor.
Redmi Note 7 Pro'nun Düşük Işıkta Harikalar Yaratıyor
Redmi Note 7 Pro'nun Düşük Işıkta Harikalar Yaratıyor

Çevrimiçi olarak paylaşılan bir fotoğrafa göre Redmi Note 7 Pro, düşük ışık koşullarında amiral gemilerini kıskandıracak bir performans sergiliyor. ...

Cyberpunk 2077’nin PS4’te Kaplayacağı Alan Açıklandı
Cyberpunk 2077’nin PS4’te Kaplayacağı Alan Açıklandı

Cyberpunk 2077’nin sistemde kaplayacağı alanla ilgili yeni bilgiler PlayStation Store’un internet sitesinde paylaşıldı. ...

Apple'ın Küçük Boyutlu Telefonu iPhone SE 2 Nasıl Görünecek?
Apple'ın Küçük Boyutlu Telefonu iPhone SE 2 Nasıl Görünecek?

Apple'ın yaklaşık 3 yıl önce piyasaya sürdüğü ilk iPhone SE, tasarımıyla ve farklılığıyla kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. Bugün, Apple'ın piyasaya sürmeyi planladığı yeni iPhone SE'nin konsept g...