Samsung, Son Teknolojiyle Kuşattığı Yeni SSD'lerini Duyurdu

Samsung, Son Teknolojiyle Kuşattığı Yeni SSD'lerini Duyurdu

Samsung, 6. nesil V-NAND SSD'lerinin seri üretime geçtiğini ve ilerleyen dönemlerde piyasaya sürüleceğini duyurdu. Samsung'un yeni nesil SSD'leri, şirketin son serisine oranla yüzde 10 daha iyi bir performans sağlıyor.


Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon sektöründe olduğu kadar diğer ürünleriyle de ön plana çıkmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda 6. nesil SSD depolama birimlerini tanıtan Samsung, rakiplerini terletecek gibi görünüyor.

Samsung'un yeni SSD'leri hem yüksek hızları hem de yeni teknolojilere sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Dilerseniz Samsung'un 6. nesil V-NAND SSD'lerinin teknik özelliklerine yakından bakalım.

samsung ssd

Samsung'a göre bu SSD'ler hem verimlilik hem de hız açısından bugüne kadar sunulmamış olan bir performans sağlayacak. Önceki nesil SSD bellekleriyle yeni nesil SSD'lerini kıyaslayan Samsung; yeni nesil SSD'lerin verimlilik açısından yüzde 20 daha iyi olduğunu, enerji tüketimi konusunda yüzde 15 oranında tasarruf sağladığını ve genel performansınınsa önceki nesillere göre yüzde 10 daha iyi olduğunu açıkladı.

Samsung, bu SSD'leri ilk olarak 250 GB'lik kapasiteyle müşterilerine sunacak. 2019 yılının ilerleyen dönemlerinde ise 6. nesil Samsung V-NAND SSD'lerinin 512 GB'lik versiyonları piyasaya sürülecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Samsung'un Ürün Çözümleri ve Geliştirilmesi biriminin başkanı Kye Hyun Kyung, en üst düzey 3 boyutlu bellek teknolojisinin sunduğu yüksek verimli ve hızlı SSD'leri tanıttıkları için gurur duyduklarını ve bu ürünlerle birlikte çıtayı ulaşılması zor bir noktaya taşıdıklarını açıkladı. 

Samsung, tüm detaylarını paylaşmadığı 6. nesil SSD'lerinin fiyatı hakkında da herhangi bir açıklama yapmadı. İlerleyen dönemlerde bu ürünün hem tüm özelliklerini hem de fiyatını öğrenebileceğiz.
Google Play Store Yeni Görünümüne Kavuştu
Google Play Store Yeni Görünümüne Kavuştu

Android uygulama ve oyun merkezi Google Play Store, yeni görünümüne kavuştu. Daha önce birkaç kez kullanıcılar tarafından görülen tasarım, bugün resmi olarak dağıtıldı. ...

AMD Ryzen 7 3800 X'in Benchmark Sonuçları Ortaya Çıktı
AMD Ryzen 7 3800 X'in Benchmark Sonuçları Ortaya Çıktı

AMD'nin zirveye oynayacak yeni işlemcisinin ortaya çıkan benchmark sonuçlarına bakacak olursak Ryzen 3800X, çoklu çekirdek performansında Intel 9900K'ya göre yüksek performans sergilese de tek çekirde...

Gigabyte Anakartları Etkileyen Windows 10 Kurulum Hatası
Gigabyte Anakartları Etkileyen Windows 10 Kurulum Hatası

Windows 10’da garip bir kurulum hatası keşfedildi. Microsoft, Windows 10’un geliştirirken BIOS tarihi 19 Ocak 3001 ve sonrasına ayarlanmış bilgisayarlara kurulmasına izin vermiyor. Gigabyte tarafından...