WhatsApp Sizi Sinir Bozucu Gruplardan Kurtaracak

WhatsApp günümüzde oldukça fazla kişi tarafından kullanılıyor. Öyle ki bu sayı her gün yaklaşık 300 milyonu buluyor. En popüler uygulamalardan biri olan WhatsApp, isteğiniz dışında gruplara eklenmenizin önüne geçecek yeni güncellemesini yayınladı. Artık seçtiğiniz kişiler dışında kimse sizi gruplara ekleyemeyecek.


WhatsApp bu günlerde oldukça popüler bir mesajlaşma platformudur. Muhtemelen uygulamayı kullanıyorsunuzdur ya da kullanan birçok insanı tanıyorsunuzdur. Arkadaşlar arasında ya da bir gezide iletişimde kalmak için her zaman bir WhatsApp grup sohbeti açılır.

Grup sohbeti ile ilgili en büyük sorunlardan biri, istemediğiniz ve bilmediğiniz halde gruplara eklenebiliyorsunuz. Platformda birçok insan tanıyorsanız, bir süre sonra kendinizi telefonunuzun mesajlar yüzünden susmadığı sinir bozucu bir sürü gruba eklenmiş halde buluyorsunuz.

WhatsApp bununla ilgili bir adım attı

WhatsApp gruplarla ilgili güncelleme yayınladı

Yeni bir WhatsApp güncellemesi ile kullanıcıların artık grup sohbetlerine izinleri olmadan eklenmeyeceği bir özellik yayınlandı. Her gün yaklaşık 300 milyon kişi tarafından kullanılan, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamasının en son güncellemesindeki, Android ve iOS aygıtları için gelen bu en son özellik, kişinin kendisini yeni gruplara ekleyebilecek kişileri seçmesine olanak sağlıyor. 

Üç farklı gizlilik seçeneği bulunuyor

WhatsApp gruplarla ilgili güncelleme yayınladı

Özellik WhatsApp uygulamasının gizlilik ayarlarından etkinleştirilebiliyor ve şu anda gruplara eklemeye yetki vermek için üç seçenek bulunuyor: 'Herkes', 'Kişilerim' veya ‘Şu Kişiler Dışında’. Bu son seçenek kullanıcıların, özel sohbetler yoluyla herhangi bir grup davetiyesi yollayacak belirli kişileri kara listeye almasına izin veriyor. Kullanıcıların daha sonra davetiyeyi kabul etmeye karar vermek için üç günleri oluyor.

Özellik nasıl etkinleştirilir?

WhatsApp gruplarla ilgili özellik nasıl etkinleştirilir

Özelliği ayarlardan etkinleştirebilirsiniz: Hesap → Gizlilik → Gruplar bölümüne girdikten sonra tercihinizi seçin. Güncellenmiş seçenekleri henüz göremiyorsanız uygulamanızı Google Play Store'dan güncelleyin. Yeni güncelleme geçen ay Hindistan’da yayınlandı ancak bugünden itibaren tüm WhatsApp kullanıcıları için indirilebilir.
WhatsApp'ın iOS Sürümüne Netflix Desteği Geldi
WhatsApp'ın iOS Sürümüne Netflix Desteği Geldi

WhatsApp'ın iOS sürümüne Netflix videolarını oynatma özelliği geldi. Geçtiğimiz dönemlerde YouTube için sunulan bu özellik, artık Netflix videolarında da aktif olarak...

Bir YouTuber, Fortnite'ta 10 Saat Boyunca Dab Dansı Yaptı
Bir YouTuber, Fortnite'ta 10 Saat Boyunca Dab Dansı Yaptı

Fortnite yayıncısı Luke TheNotable, tam 10 saatlik 'dabaton' sürecinin sonunda 2.000 dolar bağış topladı. ...

Telegram’dan WhatsApp’a Gönderme! 2021
Telegram’dan WhatsApp’a Gönderme! 2021

Son günlerde yenilediği kullanıcı sözleşmesi ile Türkiye’de gündem olan WhatsApp kan kaybetmeye devam ederken, Telegram‘dan büyük bir gönderme geldi. . . Telegram, Whatsapp’a...