Google, ARCore Uygulamasını Destekleyen Cihazları Artırdı

Google, ARCore Uygulamasını Destekleyen Cihazları Artırdı

Google'ın artırılmış gerçeklik üzerine yoğunlaşan uygulaması ARCore, uygulamayı destekleyen cihazlar listesini her geçtiğimiz gün genişletmeye devam ediyor.


Android işletim sistemini kullanan cihazların sayısının bir hayli fazla olduğunu düşünecek olursanız Google’ın ARCore uygulamasını destekleyen cihaz sayısını artırma konusunda büyük bir çaba sarf ettiğini söyleyebiliriz. Her hafta uygulamayı destekleyen cihazlar listesine yeni cihazları ekleyen Google, geçtiğimiz haftalarda Honor V20, Huawei Nova 4, Moto G7 serisi, Oppo R17 Pro ve Vivo NEX Dual Display Edition’ı eklemişti.

Bu hafta bu listeye Moto One serisi, Nokia 8.1 ve daha birçoğu dahil oldu. Google’ın hâlâ listeye birçok telefonu daha eklemesi gerekiyor ancak Google’ın da bu konu üzerine düştüğünü belirtmekte fayda var.

Görsel tasarım ve artırılmış gerçeklikle uğraşan insanlar için önemli özelliklere sahip olan uygulama, bu alanda birçok kişinin hayatını kolaylaştırıyor. Son gelen güncellemesinde birçok özelliği de beraberinde getiren uygulama ile 3B efektler eklemenin yanı sıra hareketli maske ve yapay şapka gibi unsurlar da sanal olarak kullanıcılara eklenebilecek.

Google ARCore uygulamasını destekleyen tüm cihazları merak edenler bağlantıya tıklayarak listenin tamamına ulaşabilir.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Apple Music'in Android Sürümüne Chromecast Desteği Gelecek
Apple Music'in Android Sürümüne Chromecast Desteği Gelecek

Apple, Android kullanıcılarını sevindirerek Apple Music uygulamasına Chromecast desteğinin geleceğini duyurdu ...

HBO, Bu Hafta Sonu GoT'un Yayın Tarihini Açıklayacak
HBO, Bu Hafta Sonu GoT'un Yayın Tarihini Açıklayacak

Kış geliyor gibi görünüyor. Game Of Thrones hayranlarının iple çektiği 8. sezonun ne zaman başlayacağı konusunda resmi açıklama henüz yapılmamıştı. HBO, bu hafta sonu yayın tarihini açıklamayı planlıy...

Windows 10 Lite'tan İlk Ekran Görüntüsü Paylaşıldı
Windows 10 Lite'tan İlk Ekran Görüntüsü Paylaşıldı

Petri’den Brad Sams, Windows 10'un Lite sürümüne ait olduğu iddia edilen ilk ekran görüntüsünü paylaştı. Lite OS adını taşıması beklenen işletim sistemi, Chrome OS'a direkt rakip olacak. ...