Google, ARCore Uygulamasını Destekleyen Cihazları Artırdı

Google, ARCore Uygulamasını Destekleyen Cihazları Artırdı

Google'ın artırılmış gerçeklik üzerine yoğunlaşan uygulaması ARCore, uygulamayı destekleyen cihazlar listesini her geçtiğimiz gün genişletmeye devam ediyor.


Android işletim sistemini kullanan cihazların sayısının bir hayli fazla olduğunu düşünecek olursanız Google’ın ARCore uygulamasını destekleyen cihaz sayısını artırma konusunda büyük bir çaba sarf ettiğini söyleyebiliriz. Her hafta uygulamayı destekleyen cihazlar listesine yeni cihazları ekleyen Google, geçtiğimiz haftalarda Honor V20, Huawei Nova 4, Moto G7 serisi, Oppo R17 Pro ve Vivo NEX Dual Display Edition’ı eklemişti.

Bu hafta bu listeye Moto One serisi, Nokia 8.1 ve daha birçoğu dahil oldu. Google’ın hâlâ listeye birçok telefonu daha eklemesi gerekiyor ancak Google’ın da bu konu üzerine düştüğünü belirtmekte fayda var.

Görsel tasarım ve artırılmış gerçeklikle uğraşan insanlar için önemli özelliklere sahip olan uygulama, bu alanda birçok kişinin hayatını kolaylaştırıyor. Son gelen güncellemesinde birçok özelliği de beraberinde getiren uygulama ile 3B efektler eklemenin yanı sıra hareketli maske ve yapay şapka gibi unsurlar da sanal olarak kullanıcılara eklenebilecek.

Google ARCore uygulamasını destekleyen tüm cihazları merak edenler bağlantıya tıklayarak listenin tamamına ulaşabilir.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Xiaomi'nin Yeni Giriş Seviye Kralı Redmi 8 Ortaya Çıktı
Xiaomi'nin Yeni Giriş Seviye Kralı Redmi 8 Ortaya Çıktı

Xiaomi, sene içerisinde alt seviye cihazlarına verdiği Redmi model adını başlı başına bir firma haline getirmiş ve Redmi 7 ve Redmi 7A cihazlarını tanıtmıştı. Şirketin en çok satan ve sevilen cihazı i...

Yapay Zeka, Hackerların İşlerini Zorlaştıracak
Yapay Zeka, Hackerların İşlerini Zorlaştıracak

Son dönemde siber saldırılardan korunma maliyetlerinin ve saldırı sayılarının giderek artması, bilgi güvenliği sorununu daha büyük bir hale getirdi. Bunun bir sonucu olarak da araştırmacılar bazı çözü...

Yeni iPhone'lar, Apple Watch ve AirPods'ları Şarj Edebilecek
Yeni iPhone'lar, Apple Watch ve AirPods'ları Şarj Edebilecek

Ming-Chi Kuo tarafından aktarılan bilgiye göre Apple, Galaxy S10'larda kullanılan kablosuz güç transferi teknolojisinin bir benzerini yeni iPhone modellerinde kullanacak. ...