Galaxy S7 ve S7 Edge İçin Yeni Güvenlik Paketi Yayınlandı

Galaxy S7 ve S7 Edge İçin Yeni Güvenlik Paketi Yayınlandı

Samsung, Haziran ayında artık 3 aylık güncelleme desteği almayacağını açıkladığı S7 ve S7 Edge modelleri için Ağustos ayı güvenlik paketini yayınladı. Güncellemenin kademeli olarak dağıtımına da başlandı.


Samsung, geride bıraktığımız Haziran ayında akıllı cihazları için üç farklı güncelleme kategorisi oluşturmuştu. Güney Koreli teknoloji devi, yeni sisteme göre en yeni telefonlarına aylık güncellemeler verirken diğer telefonlarına üç ayda bir güncelleme getireceğini açıklamıştı.

Galaxy S7 ve S7 Edge, bu listelerin dışında bırakılarak ve 3 aylık güncelleme destekleri kesilmişti fakat görünüşe göre cihazlar, tekrardan listeye alındı ve Samsung, bu modeller için Ağustos ayı güvenlik paketini yayınladı. Herhangi bir resmi açıklama olmamasına rağmen Samsung'un bu cihazları yanlışlıkla listeden çıkardığı da düşünülüyor.

Ağustos ayı güvenlik paketi neleri içeriyor?

S7 Güvenlik Güncellemesi

Güncellemenin detayları henüz bilinmezken bu cihazların yaşlarını göz önüne alırsak sürümün güvenlik düzeltmelerinden başka bir şey içermesi pek olası gözükmüyor. Samsung’un güvenlik bültenine göreyse Ağustos ayı güvenlik paketi, Google’ın yedi kritik ve birçok yüksek riskli Android güvenlik açığı için yama ve Galaxy cihazlarına özgü tehditler için 17 yeni düzeltmeyi içeriyor.

Galaxy S7 ve S7 Edge için Ağustos güvenlik yaması; şimdilik Fransa, Polonya, İngiltere, Belçika, Avusturya, İrlanda, Portekiz, Yunanistan, Hollanda, İsviçre, Hırvatistan, İtalya, Almanya, İspanya ve diğer birkaç bölgede dağıtılmaya başlandı.

Samsung, yazılım güncellemelerini aşamalar hâlinde yayınladığından güncellemenin hangi tarihte ülkemize geleceği bilinmiyor. Bununla birlikte Ayarlar'daki “Yazılım Güncelleme” kısmının altında yer alan “Güncellemeleri manuel olarak indir” seçeneğine dokunarak güncellemeyi elle olarak kontrol edebilirsiniz.
Bir Mobil Uygulamanın Tehlikeli Olduğunu Nasıl Anlarsınız?
Bir Mobil Uygulamanın Tehlikeli Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Uygulama marketleri, işletim sistemi fark etmeksizin iyice kalabalıklaşmaya başladı. Nasıl alışveriş merkezine gidiyor, güvenmediğiniz bazı markaların mağazalarına girmiyorsanız, uygulamalara da aynı ...

iOS Cihazlarda Uygulama İzinleri Nasıl Kontrol Edilir?
iOS Cihazlarda Uygulama İzinleri Nasıl Kontrol Edilir?

Günümüzde pek çok uygulama, kullanıcılardan gerekliliğinin dışında farklı farklı izinler istiyor. Bu uygulamalardan bazıları ise gerçekten kötü amaçlı olabiliyor ve kişisel verilerinizi çalabiliyor. B...

Kısa Süreliğine Ücretsiz 5 iOS Oyun ve Uygulama
Kısa Süreliğine Ücretsiz 5 iOS Oyun ve Uygulama

iOS kullanıcıları için hazırladığımız ücretsiz uygulamalar listelerinin bir yenisi ile karşınızdayız. Toplam değeri 55 TL olan, kısa süreliğine ücretsiz 5 iOS oyun ve uygulamayı bu listemizle sizlerle...