Fortnite World Cup’ın Tekler Şampiyonu: 16 Yaşındaki Bugha

Fortnite World Cup’ın Tekler Şampiyonu: 16 Yaşındaki Bugha

Fortnite’ın tarihinde ilk defa düzenlediği World Cup’ta tekler şampiyonasının kazananı belli oldu. 16 yaşındaki Kyle ‘Bugha’ Giersdorf, birinciliği ve 3 milyon dolarlık ödülü kazandı.


Son dönemin belki de en popüler oyunu olan Fortnite, tarihinin ilk Dünya Kupası organizasyonuna imza attı. Tekler Dünya Kupası şampiyonu, oldukça çekişmeli geçen maçların sonunda en çok puanı toplayan isim olan Kyle ‘Bugha’ Giersdorf oldu.

16 yaşındaki oyuncu, turnuvada gösterdiği performansla 3 milyon dolarlık ödüle de hak kazandı. Bugha, 59 puanla şampiyon olurken 2. sıradaki rakibi ise 33 puanda kaldı.

FORTNİTE

3 milyon dolarlık oldukça yüksek bir meblağ kazanan oyuncu, bu parayı herhangi bir partnerle de paylaşmayacağı için turnuvada en çok ödül kazanan isim konumunda. Çiftler mücadelesini kazanan Nyhrox ve Aqua da 3 milyon dolarlık ödül almıştı ancak onlar ödülü aralarında paylaşmak durumundalar. 

Bugha, ilk eli kazandıktan sonra uzun bir süre pek ortalarda görünmedi. 4. oyunda geri dönüşe imza atan ve yeniden ilk 5’e giren Bugha, agresif ve ofansif oyunuyla istikrarlı bir performans sergiledi. Oyunlarda ilk 10’daki yerini daima koruyan oyuncu, finalde topladığı 59 puanla şampiyon oldu.

Dün oynanan maçların özet görüntülerini aşağıda izleyebilirsiniz.
The Last of Us Part 2'nin Arayüzüne Dair Yeni Görüntüler
The Last of Us Part 2'nin Arayüzüne Dair Yeni Görüntüler

Oyuncuların uzun zamandır beklediği oyun The Last of Us Part 2'ye dair yeni detaylar açığa çıkmaya devam ediyor. ...

Konami, Konsol Oyunları Üretmeye Devam Edecek
Konami, Konsol Oyunları Üretmeye Devam Edecek

Konami, mobil oyunlardan büyük bir başarı ve gelir elde etmesine rağmen şirketin konsollar için yeni oyunlar geliştirmekten vazgeçmediğini belirtti. ...

Assassin's Creed: Unity, Yüzlerce Olumlu Yorum Aldı
Assassin's Creed: Unity, Yüzlerce Olumlu Yorum Aldı

Ubisoft, Pazartesi günkü yangının ardından restorasyon çalışmalarına yardımcı olması için 50.000 dolar bağışta bulunmuştu ve oyunu kısa bir süreliğine PC için ücretsiz hale getirmişti. Bu yaşananların...