Fortnite World Cup’ın Tekler Şampiyonu: 16 Yaşındaki Bugha

Fortnite World Cup’ın Tekler Şampiyonu: 16 Yaşındaki Bugha

Fortnite’ın tarihinde ilk defa düzenlediği World Cup’ta tekler şampiyonasının kazananı belli oldu. 16 yaşındaki Kyle ‘Bugha’ Giersdorf, birinciliği ve 3 milyon dolarlık ödülü kazandı.


Son dönemin belki de en popüler oyunu olan Fortnite, tarihinin ilk Dünya Kupası organizasyonuna imza attı. Tekler Dünya Kupası şampiyonu, oldukça çekişmeli geçen maçların sonunda en çok puanı toplayan isim olan Kyle ‘Bugha’ Giersdorf oldu.

16 yaşındaki oyuncu, turnuvada gösterdiği performansla 3 milyon dolarlık ödüle de hak kazandı. Bugha, 59 puanla şampiyon olurken 2. sıradaki rakibi ise 33 puanda kaldı.

FORTNİTE

3 milyon dolarlık oldukça yüksek bir meblağ kazanan oyuncu, bu parayı herhangi bir partnerle de paylaşmayacağı için turnuvada en çok ödül kazanan isim konumunda. Çiftler mücadelesini kazanan Nyhrox ve Aqua da 3 milyon dolarlık ödül almıştı ancak onlar ödülü aralarında paylaşmak durumundalar. 

Bugha, ilk eli kazandıktan sonra uzun bir süre pek ortalarda görünmedi. 4. oyunda geri dönüşe imza atan ve yeniden ilk 5’e giren Bugha, agresif ve ofansif oyunuyla istikrarlı bir performans sergiledi. Oyunlarda ilk 10’daki yerini daima koruyan oyuncu, finalde topladığı 59 puanla şampiyon oldu.

Dün oynanan maçların özet görüntülerini aşağıda izleyebilirsiniz.
Musk, Yapay Zeka Konusundaki Kötümserliğine Devam Ediyor
Musk, Yapay Zeka Konusundaki Kötümserliğine Devam Ediyor

Yapay zekâ, günümüz teknoloji ve bilim dünyasının yakından incelediği ve her geçen gün biraz daha geliştirdiği bir disiplin ancak bilim insanları ve teknoloji şirketleri, yapay zekâ konusunda iyimser ...

Dahi Milyarder Elon Musk'ın Kullandığı 11 Mobil Uygulama
Dahi Milyarder Elon Musk'ın Kullandığı 11 Mobil Uygulama

Tesla ve SpaceX isimleri anıldığında bahsetmemenin neredeyse imkansız olduğu Elon Musk, tahmin edebileceğiniz gibi oldukça "teknoloji sever" bir insan. Peki Elon Musk, telefonunda hangi uygulamaları k...

Varsayılan Tarayıcı Microsoft Edge'in Logosu Değişiyor
Varsayılan Tarayıcı Microsoft Edge'in Logosu Değişiyor

Microsoft Edge, yani Microsoft’un varsayılan tarayıcısı bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.Microsoft’tan alınan bilgilere göre tarayıcı Chromium tabanlı olacak ve logosu da bununla birlikte değişece...