Katlanabilir Kameralar Geliyor

Katlanabilir Kameralar Geliyor

Katlanabilir telefonlar henüz kullanımda değil ancak sizlere bu teknolojiyi sollayacak yeni bir üründen bahsedeceğiz: Katlanabilir kamera.


Katlanabilir akıllı telefonların bu yıl trend olmasından sonra şimdi de katlanabilir kamera üretildi. Bugün Insta360 tarafından tanıtılan EVO, 180 derecelik 3D kameraya ve cihazı katlayarak kullanabileceğiniz 360 derecelik kameraya sahip. Şirket, bugün aynı zamanda akıllı telefonlarınızdan gözlüksüz şekilde 3D görüntüleri gözlemlemenize olanak tanıyan HoloFrame’i tanıttı.

EVO’nun katlanmamış hali; yan yana duran iki lensiyle 5,7 K kalitesinde, 18 MP 180 derece 3D video ve 18 MP 180 derece 3D fotoğraf kaydedebiliyor. Katladığınız zaman ise bu iki lens, arka arkaya geliyor ve 3D görüntü alamıyorsunuz. Fakat bu durumdayken 360 derece fotoğraf çekmeniz mümkün.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre bu kamera, aynı zamanda sanal gerçeklik gözlükleriyle de uyumlu olacak. Sanal gerçeklik gözlüğünün ağırlığıyla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için şirket, HoloFrame’i alternatif olarak sunuyor.

Katlanabilir kamera EVO, bugün itibariyle Insta360’ın sitesinde 420 dolar fiyatıyla satın alınabilir durumda. HoloFrame’in satış fiyatı ise 30 dolar.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Yapay Zeka, Hackerların İşlerini Zorlaştıracak
Yapay Zeka, Hackerların İşlerini Zorlaştıracak

Son dönemde siber saldırılardan korunma maliyetlerinin ve saldırı sayılarının giderek artması, bilgi güvenliği sorununu daha büyük bir hale getirdi. Bunun bir sonucu olarak da araştırmacılar bazı çözü...

Uzay Koşullarına Dahi Dayanabilen SSD Üretildi
Uzay Koşullarına Dahi Dayanabilen SSD Üretildi

Eğer yakın zamanda uzaya çıkma fikriniz varsa ve giderken biraz da film izleyeyim diyorsanız size iyi bir haberimiz var. Çünkü Mercury Systems, uzay yolculuğuna dayanıklı SSD'leri üretti. ...

Steam'de 11 TL Olan Bu Oyunu Ücretsiz İndirebilirsiniz
Steam'de 11 TL Olan Bu Oyunu Ücretsiz İndirebilirsiniz

Steam’deki fiyatı 11 TL olan Dreaming Sarah, bağımsız oyun geliştiricilerinin oyunlarını sunduğu Indie Gala’da ücretsiz olarak erişime açıldı. Steam’de %91 oranında olumu değerlendirmeye sahip oyunu i...