Katlanabilir Kameralar Geliyor

Katlanabilir Kameralar Geliyor

Katlanabilir telefonlar henüz kullanımda değil ancak sizlere bu teknolojiyi sollayacak yeni bir üründen bahsedeceğiz: Katlanabilir kamera.


Katlanabilir akıllı telefonların bu yıl trend olmasından sonra şimdi de katlanabilir kamera üretildi. Bugün Insta360 tarafından tanıtılan EVO, 180 derecelik 3D kameraya ve cihazı katlayarak kullanabileceğiniz 360 derecelik kameraya sahip. Şirket, bugün aynı zamanda akıllı telefonlarınızdan gözlüksüz şekilde 3D görüntüleri gözlemlemenize olanak tanıyan HoloFrame’i tanıttı.

EVO’nun katlanmamış hali; yan yana duran iki lensiyle 5,7 K kalitesinde, 18 MP 180 derece 3D video ve 18 MP 180 derece 3D fotoğraf kaydedebiliyor. Katladığınız zaman ise bu iki lens, arka arkaya geliyor ve 3D görüntü alamıyorsunuz. Fakat bu durumdayken 360 derece fotoğraf çekmeniz mümkün.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre bu kamera, aynı zamanda sanal gerçeklik gözlükleriyle de uyumlu olacak. Sanal gerçeklik gözlüğünün ağırlığıyla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için şirket, HoloFrame’i alternatif olarak sunuyor.

Katlanabilir kamera EVO, bugün itibariyle Insta360’ın sitesinde 420 dolar fiyatıyla satın alınabilir durumda. HoloFrame’in satış fiyatı ise 30 dolar.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Apple HomePod 2, Face ID Teknolojisini Destekleyebilir
Apple HomePod 2, Face ID Teknolojisini Destekleyebilir

Apple'ın akıllı hoparlörü HomePod, ikinci nesliyle müşterilerle buluşmaya hazırlanıyor. Çıkış tarihiyle ilgili herhangi bir bilgi verilmemiş olsa da yakın zamanda alınan bir patent, HomePod'un yeni ve...

Gaming İstanbul Oyun Fuarı’nda İzdiham Yaşandı
Gaming İstanbul Oyun Fuarı’nda İzdiham Yaşandı

Gaming İstanbul Oyun Fuarı, her ilden gelen oyuncu ve dansçılarla son derece renkli geçti. Yenika...

Final Fantasy 8 Remastered, Birçok Yenilikle Gelecek
Final Fantasy 8 Remastered, Birçok Yenilikle Gelecek

Final Fantasy 8 Remastered, oyuncuların oyun içi birçok ayar yapabilmelerini, isterlerse savaşlara isterlerse hikâyeye odaklanabilmelerini sağlayacak. ...