Katlanabilir Kameralar Geliyor

Katlanabilir Kameralar Geliyor

Katlanabilir telefonlar henüz kullanımda değil ancak sizlere bu teknolojiyi sollayacak yeni bir üründen bahsedeceğiz: Katlanabilir kamera.


Katlanabilir akıllı telefonların bu yıl trend olmasından sonra şimdi de katlanabilir kamera üretildi. Bugün Insta360 tarafından tanıtılan EVO, 180 derecelik 3D kameraya ve cihazı katlayarak kullanabileceğiniz 360 derecelik kameraya sahip. Şirket, bugün aynı zamanda akıllı telefonlarınızdan gözlüksüz şekilde 3D görüntüleri gözlemlemenize olanak tanıyan HoloFrame’i tanıttı.

EVO’nun katlanmamış hali; yan yana duran iki lensiyle 5,7 K kalitesinde, 18 MP 180 derece 3D video ve 18 MP 180 derece 3D fotoğraf kaydedebiliyor. Katladığınız zaman ise bu iki lens, arka arkaya geliyor ve 3D görüntü alamıyorsunuz. Fakat bu durumdayken 360 derece fotoğraf çekmeniz mümkün.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre bu kamera, aynı zamanda sanal gerçeklik gözlükleriyle de uyumlu olacak. Sanal gerçeklik gözlüğünün ağırlığıyla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için şirket, HoloFrame’i alternatif olarak sunuyor.

Katlanabilir kamera EVO, bugün itibariyle Insta360’ın sitesinde 420 dolar fiyatıyla satın alınabilir durumda. HoloFrame’in satış fiyatı ise 30 dolar.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
ASUS TUF GeForce RTX 2060 Duyuruldu - Özellikleri
ASUS TUF GeForce RTX 2060 Duyuruldu - Özellikleri

Asus, The Ultimate Force (TUF) Gaming markasından ilk grafik işlemcisi GeForce RTX 2060’ı duyurdu. ...

BİM, Bu Hafta Uygun Fiyatlı Tablet Satacak
BİM, Bu Hafta Uygun Fiyatlı Tablet Satacak

İndirimli teknolojik ürünler satarak kullanıcıların cebini rahatlatmaya çalışan BİM, bu hafta uygun fiyatlı oyuncu faresi ve yazıcı gibi ürünler satacak. ...

Google, Android Geliştirici Panolarını 6 Aydır Güncellemiyor
Google, Android Geliştirici Panolarını 6 Aydır Güncellemiyor

Android Developers adlı internet sitesi, Google’ın işletim sistemi Android’in hangi sürümünün kullanıcılar tarafından ne kadar benimsendiğini ayrıntılı olarak anlatan bir panoya sahip. Ancak Google, a...