Cyberpunk 2077'nin Hikayesi Yetişkinleri Ekrana Bağlayacak

Cyberpunk 2077'nin Hikayesi Yetişkinleri Ekrana Bağlayacak

Cyberpunk 2077’nin geliştiricisi CD Projekt RED, Cyberpunk’un oyunculara film gibi bir hikâye anlatması için çalışıyor. Oyunun düz ve sıkıcı bir çizgide ilerlemesini istemeyen baş görev tasarımcısı Pawel Sasko, oyunun hikâyesi üzerinde çok çalıştıklarını belirtti.


Witcher 3’ün geliştiricisi olan CD Projekt RED ekibi, örnek verdiğimiz oyundan da anlaşılabileceği üzere hikâye anlatımı konusunda üstün yeteneklere sahip. Şirket, bu üstün yeteneğini Cyberpunk 2077’de de göstermek istediklerini açık ve net bir şekilde belli ediyor. Oyunun baş görev tasarımcısı Pawel Sasko, katıldığı bir radyo programında hikâye akışı ile ilgili bazı bilgiler verdi.

cyberpunk 2077

Polonya merkezli bir radyo istasyonuna konuk olan Pawel, oyunun gelişimi ve hikâye akışı hakkında bazı detaylı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların bazıları, oyuncuların Cyberpunk 2077’deki özgürlüğüne ışık tutacak nitelikteydi ancak röportajın çoğu, hikâyenin karmaşıklığı ve gidişatı hakkındaydı.

TheNeonArcade isimli bir Reddit kullanıcısı, röportajın önemli yerlerini alarak çevirdi ve paylaştı. Pawel’in söylediklerine göre, oyun daha çok bugünün gündem olan maddelerini, sorunlarını ele alarak yetişkin kitlelere yönelik bir hikâye sunacak. Oyun, zamanında ve bugünlerde yaşanılan sorunlardan kaçmak yerine, bu konuları ele alacak. Pawel, oyuncuların bu tür olaylara farklı bakış açılarıyla yaklaşmasına izin verip, nefes kesici bir deneyim yaşatacaklarını belirtiyor.
Fallout 76'daki Pay-to-Win, Şikayetleri Beraberinde Getirdi
Fallout 76'daki Pay-to-Win, Şikayetleri Beraberinde Getirdi

Fallout 76 oyuncuları, Bethesda'nın oyuna Onarım Kitleri eklemesine, bunun pay-to-win (kazanmak için gerçek para harcamak) mantığının hiçbir zaman gelmeyeceği sözünün tutulmayacağı anlamına gelmesi se...

İşte Yapay Zekanın Yeni Hedefi: Bir Hayvan Kadar Zeki Olmak
İşte Yapay Zekanın Yeni Hedefi: Bir Hayvan Kadar Zeki Olmak

Gerçekleştirilen sayısız yapay zeka çalışmasına bir yenisi daha eklendi. Geliştirilen yapay zeka algoritmaları bu kez bir hayvan kadar zeki olmak adına yarışacak. ...

Yapay Zeka, Müzik Endüstrisine de El Attı
Yapay Zeka, Müzik Endüstrisine de El Attı

Yapay zeka, müzik endüstrisinin en maliyetli alanlarından biri olan masteringe de el attı. Yapay ...