Samsung, 3D Tarama Yapan Uygulamasını Tanıttı

Samsung, 3D Tarama Yapan Uygulamasını Tanıttı

Samsung'un Note 10 serisi cihazları bugün itibariyle satışa çıktı. Şirket, bunu kutlamak için oluşturduğu yepyeni bir 3 boyutlu tarama uygulamasını kullanıma sundu.


Bugün Samsung Galaxy Note10 ve Note10 Plus ülkemiz dahil olmak üzere, resmi olarak 70'den fazla ülkede satışa sunuldu ve şirket, bu önemli etkinliği kutlamak için yeni bir uygulama yayınladı. Uygulama, gerçek dünya nesnelerinin 3D modellerini taramanıza ve oluşturmanıza izin veriyor.

Bu yeni teknoloji, nesneleri tanımak ve modellemek için cihazın arka kısmında bulunan 3D ToF kamerasını kullanıyor. Yalnızca Note 10 Plus’a özel olmayan bu uygulama, Galaxy S10 5G ve Galaxy A80 modelinde de ToF kameralar bulunduğundan bu cihazlarda da desteklenecek.

Samsung 3D Tarayıcı

3D Tarayıcı uygulaması, Samsung'un Galaxy Mağazası'nda indirmeye hazır hale geldi, indirmek içinse mağazadan uygulama adını indirmeniz yeterli. 3D Scanner’i kurduktan sonra, doğrudan başka bir uygulama olarak veya  Bixby Vision aracılığıyla uygulamaya erişebilirsiniz.

Uygulamayla birlikte gerçek dünyadaki bir nesnenin 3D modelini oluşturmak için, nesneyi her yönden taramanız ve söz konusu nesnenin etrafında başka herhangi bir şey olmadığından emin olmanız gerekiyor. Aksi halde kamera, nesneyi tanıyamıyor ve tarama sona eriyor.

Samsung Galaxy Note 10+

Samsung, bu uygulamada en iyi sonuçları almak için 20 ila 80 cm arasında olan nesnelerin kullanılmasını öneriyor. Ayrıca, 3D modeli aldıktan sonra doğrudan başkalarıyla paylaşabilir, modeli bir GIF haline getirebilir veya galeriye kaydedebilirsiniz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
16 İnç MacBook Pro, Yeni Klavye Tasarımlı İlk Cihaz Olacak
16 İnç MacBook Pro, Yeni Klavye Tasarımlı İlk Cihaz Olacak

Bu ayın başlarında yayımlanan bir rapora göre Apple, yeni MacBook Air modellerinde klavye tasarımını değiştirecekti. Bugün çıkan rapora göre ise klavye tasarımının değişeceği doğru olsa bile bu klavye...

Snapdragon 865'in Şaşırtıcı Geekbench Skoru
Snapdragon 865'in Şaşırtıcı Geekbench Skoru

Qualcomm, şu anda kullanılan amiral gemisi mobil işlemcisi Snapdragon 855’in yerini alacak olan çipseti snapdragon 865’i test etmeye başlamış gibi gözüküyor. Yeni çip, performans testlerinde ortaya çı...

BlackBerry, Messenger Uygulamasının Fişini Resmen Çekti
BlackBerry, Messenger Uygulamasının Fişini Resmen Çekti

BlackBerry, şifreli mesajlaşma uygulaması olan Messenger'ı resmen kaldırdı. Twitter üzerinden yapılan bir açıklamada, BlackBerry Messenger için 31 Mayıs'ın son gün olduğu belirtildi. ...