Google, Arama Motorunu Daha Akıllı Hale Getiriyor

Google, Arama Motorunu Daha Akıllı Hale Getiriyor

Arama ve teknoloji devi Google, arama motorunun özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Şirket, bir yıldır üzerinde çalıştığı teknolojiyi arama motoruna uygulayarak, sorulan soruları tam anlamıyla anlayabilmesini sağlayacak.


Yeni bir şey öğrenmek istediğimizde ya da bir sorunun cevabını almak istediğimizde başvurduğumuz kaynaklardan bir tanesi de mutlaka Google oluyor. Bunun farkında olan teknoloji devi de bizlere sunduğu bu hizmetini bir adım daha geliştirmeye hazırlanıyor.

Google, yaptığı duyuruda arama motorunun normal soruları da anlayabileceğini açıkladı. Şirket, bunu gerçekleştirmek için ilgili kelimeleri anlayabilen bir makine öğrenmesi teknolojisi kullanacak.

Google’ın yeni teknolojisi

Google

Google’ın arama motorunda hayata geçireceği teknoloji bir senedir test aşamasında bulunuyor. Bu teknoloji, cümle içerisinde bulunan tüm ilgili kelimeleri hedef alıyor. Mekanizma öncesinde ve sonrasında gelen kelimeyi analiz ederek sorunun tam anlamını anladığından emin oluyor ve buna göre cevaplar sunuyor.

Google, şu an tek kelimeleri anlayarak işlem yürütüyor. Yani aradığınız cevabı bulmanız için tamamen anlamlı bir cümle oluşturmanız gerekmiyor. Araştırmak istediğiniz şeydeki önemli kelimeleri yazarak öğrenmek istediğiniz şeyle ilgili bilgi alabiliyorsunuz.

Şu an da oldukça iyi sonuçlar veren bu mekanizma her zaman için yeterli seviyedeki verimliliği veremeyebiliyor. Yazdığınız cümleyi tamamen anlama özelliğinden sonra Google aramalarından çok daha verimli sonuçlar alınabilecek.
Xiaomi Mi Mix 3s'nin Detayları Ortaya Çıktı.
Xiaomi Mi Mix 3s'nin Detayları Ortaya Çıktı.

Xiaomi'nin merakla beklenen yeni amiral gemisinin detayları ortaya çıktı. Teknolojinin gündemi Sa...

F1 2018'in Steam Fiyatında Büyük İndirim
F1 2018'in Steam Fiyatında Büyük İndirim

Steam, oyun dünyasının en popüler yarış oyunlarından olan F1 2018'de %75'lik indirime gitti. Arab...

Realme, Kendi İşletim Sistemi Realme OS'u Geliştirecek
Realme, Kendi İşletim Sistemi Realme OS'u Geliştirecek

Geçtiğimiz yıl Oppo’dan ayrılan Realme, kendi işletim sistemini geliştirmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni işletim sistemi hakkındaysa henüz çok fazla detay bilinmiyor. ...