watchOS 5.3 Yayınlandı: İşte Yeni Özellikler

watchOS 5.3 Yayınlandı: İşte Yeni Özellikler

Apple'ın akıllı saatlerinde kullanılan işletim sistemi watchOS'un 5.3 sürümü yayınlandı. Yayınlanan sürüm, Apple'ın geçtiğimiz dönemlerde güvenlik açığı nedeniyle kaldırdığı telsiz özelliğini yeniden kullanıma sunuyor.


Apple'ın akıllı saatler için kullandığı işletim sistemi watchOS'un yeni sürümü yayınlandı. watchOS 5.3 olarak yayınlanan sürümle birlikte Apple'ın bu ay başında kaldırdığı bir özellik, yeniden kullanılabilir oldu.

Apple'ın haziran ayında duyurmuş olduğu akıllı saatlerde kullanılacak olan yeni işletim sistemi watchOS 6'nın yayınlanmasına birkaç ay kalmasına rağmen yayınladığı watchOS 5.3'e getirilen özelliklere gelin yakından bakalım.

apple watch

watchOS 5.3'ün özelliklerine değinmeden önce, eğer bir Apple akıllı saat sahibiyseniz ve bu işletim sistemi güncelleştirmesini henüz yapmadıysanız, akıllı telefonunuzda bulunan Apple Watch uygulamasına gitmeniz ve bu uygulamanın ayarlar menüsüne ulaşmanız gerekiyor. Bu menü altında bulunan "Genel" alt menüsünden "Yazılım Güncelleme" bölümüne erişmeniz halinde watchOS 5.3, akıllı telefonunuza kurulmak için indirilmeye başlayacaktır. Ancak akıllı saatinizin şarjının en az yüzde 50 olması gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Apple, bu ayın başlarında akıllı saat kullanıcılarının birbirleriyle iletişime geçmesini sağlayan telsiz özelliğini bir güvenlik açığı nedeniyle durdurdu. Bu güvenlik açığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Apple, kimsenin etkilenmediğini ve gerekli çalışmaların yapılacağını duyurdu. Anlaşılan o ki watchOS 5.3'te bu güvenlik açığı giderilmiş durumda. Yeni işletim sistemini kullanmaya başlamanız halinde akıllı saatinizin telsiz özelliğini de yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. 

watchOS 5.3'te telsiz özelliğinden başka yeni bir özelliğin geldiğini söylemek mümkün görünmüyor. watchOS 6'ya geçmeden önce şirketin, kaldırdığı bir özelliği yeniden hizmete sunmak için bu güncelleştirmeyi yayınladığı anlaşılabiliyor.
Microsoft, Oyun Deneyimini Arttırmak İçin Fikrinizi İstiyor
Microsoft, Oyun Deneyimini Arttırmak İçin Fikrinizi İstiyor

Microsoft’un Xbox ekibi, Windows 10 kullanıcılarının oyun deneyimlerini daha iyi bir hale getirebilmek için kullanıcılara danışmaya karar verdi. Bunun için bir site hazırlayan ekip, kullanıcıları plat...

iPhone XI Kamerası Bir Kez Daha Ortaya Çıktı
iPhone XI Kamerası Bir Kez Daha Ortaya Çıktı

Apple, iPhone XI ile yeni bir kamera tasarımına geçiş yapacak. Sızıntılara göre bu tasarım, pek çok Apple kullanıcısını fazlasıyla kızdırabilir. ...

51. Bölge Etkinliği Kurucusu, Bir Festival Üzerine Çalışıyor
51. Bölge Etkinliği Kurucusu, Bir Festival Üzerine Çalışıyor

İnterneti kasıp kavuran 51. Bölge Facebook etkinliği, kısa bir süre önce bir festivale dönüştürüleceği konusunda söylentilere konu olmuştu. Yeni çıkan haberlere göre etkinlik hazırlama aşamasına geldi...