watchOS 5.3 Yayınlandı: İşte Yeni Özellikler

watchOS 5.3 Yayınlandı: İşte Yeni Özellikler

Apple'ın akıllı saatlerinde kullanılan işletim sistemi watchOS'un 5.3 sürümü yayınlandı. Yayınlanan sürüm, Apple'ın geçtiğimiz dönemlerde güvenlik açığı nedeniyle kaldırdığı telsiz özelliğini yeniden kullanıma sunuyor.


Apple'ın akıllı saatler için kullandığı işletim sistemi watchOS'un yeni sürümü yayınlandı. watchOS 5.3 olarak yayınlanan sürümle birlikte Apple'ın bu ay başında kaldırdığı bir özellik, yeniden kullanılabilir oldu.

Apple'ın haziran ayında duyurmuş olduğu akıllı saatlerde kullanılacak olan yeni işletim sistemi watchOS 6'nın yayınlanmasına birkaç ay kalmasına rağmen yayınladığı watchOS 5.3'e getirilen özelliklere gelin yakından bakalım.

apple watch

watchOS 5.3'ün özelliklerine değinmeden önce, eğer bir Apple akıllı saat sahibiyseniz ve bu işletim sistemi güncelleştirmesini henüz yapmadıysanız, akıllı telefonunuzda bulunan Apple Watch uygulamasına gitmeniz ve bu uygulamanın ayarlar menüsüne ulaşmanız gerekiyor. Bu menü altında bulunan "Genel" alt menüsünden "Yazılım Güncelleme" bölümüne erişmeniz halinde watchOS 5.3, akıllı telefonunuza kurulmak için indirilmeye başlayacaktır. Ancak akıllı saatinizin şarjının en az yüzde 50 olması gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Apple, bu ayın başlarında akıllı saat kullanıcılarının birbirleriyle iletişime geçmesini sağlayan telsiz özelliğini bir güvenlik açığı nedeniyle durdurdu. Bu güvenlik açığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Apple, kimsenin etkilenmediğini ve gerekli çalışmaların yapılacağını duyurdu. Anlaşılan o ki watchOS 5.3'te bu güvenlik açığı giderilmiş durumda. Yeni işletim sistemini kullanmaya başlamanız halinde akıllı saatinizin telsiz özelliğini de yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. 

watchOS 5.3'te telsiz özelliğinden başka yeni bir özelliğin geldiğini söylemek mümkün görünmüyor. watchOS 6'ya geçmeden önce şirketin, kaldırdığı bir özelliği yeniden hizmete sunmak için bu güncelleştirmeyi yayınladığı anlaşılabiliyor.
Türk Mühendisler Amazon İçin Chatbot Geliştirdi
Türk Mühendisler Amazon İçin Chatbot Geliştirdi

Yapay zeka destekli chatbotlar üzerine uzun yıllardır çalışmalar yürüten Türk kökenli şirket Cbot, e-Ticaret devi Amazon için bir chatbot geliştirdiklerini duyurdu. ...

İddia: Apple, 2019 Yılının Sonunda 2 Yeni AirPods Duyuracak
İddia: Apple, 2019 Yılının Sonunda 2 Yeni AirPods Duyuracak

Apple konusunda daha önce pek çok tutarlı sızıntıda bulunan Ming-Chi Kuo, şirketin bu yılın sonu ve gelecek yılın başında iki yeni AirPods modeli tanıtacağını duyurdu. ...

Apple, iPhone Hackleyebilene 1 Milyon Dolar Verecek
Apple, iPhone Hackleyebilene 1 Milyon Dolar Verecek

Apple'ın güvenlik ekibinin başı Ivan Krstic, Apple'ın herhangi bir cihazını hackleyebilene para ödülü verileceğini, iPhone'lar için bu ödülün 1 milyon dolara kadar çıktığını belirtti. Ayrıca işletim s...