Samsung, Galaxy Note10'da 64MP'lik Ana Kamera Bulunacak

Samsung, Galaxy Note10'da 64MP'lik Ana Kamera Bulunacak

Samsung, yeni kamera sensörlerini tanıttı. Bu sensörlerden 64 MP'lik ISOCELL Bright GW1’i ilk olarak Galaxy Note10'da görmemiz muhtemel.


Samsung, bugün gerçekleştirdiği duyuru ile iki yeni kamera sensörü 48 megapiksellik ISOCELL Bright GM2 ve 64 megapiksellik ISOCELL Bright GW1’i resmi olarak duyurdu. Bu iki sensörden en dikkat çekeni şüphesiz ki ‘endüstrinin en yüksek çözünürlüğü’ sloganı ile gelen 64 megapiksellik ISOCELL Bright GW1.

ISOCELL Bright GW1’in seri üretimine bu yılın ikinci yarısından itibaren başlanacak ve yeni görüntü sensörü muhtemelen ilk kez Galaxy Note10 ile birlikte karşımıza çıkacak. Peki 64 megapiksel çözünürlük sunan ISOCELL Bright GW1, Galaxy Note10 kullanıcılarına tam olarak nasıl bir kamera performansı vadedecek?

ISOCELL Bright GW1, Tetracell teknolojisi sayesinde düşük ışık koşullarında dört pikseli tek bir piksel gibi kullanarak 16 megapiksel çözünürlüğünde oldukça kaliteli, canlı renklere sahip ve net fotoğraflar çekebiliyor. Işığın iyi olduğu durumlarda ise çözünürlük yeniden 64 megapiksele çıkıyor.

Üstelik Samsung’un açıklamasına göre ISOCELL Bright GW1, zengin renk tonları sunan 100dB’lik yüksek dinamik aralığa (HDR) sahip. Standart bir görüntü sensöründe bu aralığın 60dB olduğunu düşünürsek Samsung’un Galaxy Note10 kamerası ile mobil fotoğrafçılıkta yeniden zirveye aday olacağını söyleyebiliriz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Google+, Google Currents Adıyla Kurumsal Olarak Geri Dönüyor
Google+, Google Currents Adıyla Kurumsal Olarak Geri Dönüyor

Google, sosyal medya platformu Google+'ı bu ayın başında sonlandırmış olsa da kod tabanını hala saklıyor. Google+, emekliliğini yine aynı kod tabanını kullanan fakat kurumsal odaklı bir sistem olan Go...

Xiaomi, Akıllı Lambalarıyla Evinizi Değiştirmeye Geliyor
Xiaomi, Akıllı Lambalarıyla Evinizi Değiştirmeye Geliyor

Evinizde akıllı aydınlatma sistemi kullanmak istiyorsunuz ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız sizin için derlediğimiz listemize göz atmak güzel bir başlangıç noktası olabilir. ...

Bu Mini Yazıcı Hatıralarınızı Her Yere Taşıyor
Bu Mini Yazıcı Hatıralarınızı Her Yere Taşıyor

Memobird'ün mini yazıcısı, taşınabilir yapısıyla hiçbir zaman size toner ve kartuş sıkıntısı çıkarmadan anılarınızı taşıyor. ...