Samsung, Galaxy Note10'da 64MP'lik Ana Kamera Bulunacak

Samsung, Galaxy Note10'da 64MP'lik Ana Kamera Bulunacak

Samsung, yeni kamera sensörlerini tanıttı. Bu sensörlerden 64 MP'lik ISOCELL Bright GW1’i ilk olarak Galaxy Note10'da görmemiz muhtemel.


Samsung, bugün gerçekleştirdiği duyuru ile iki yeni kamera sensörü 48 megapiksellik ISOCELL Bright GM2 ve 64 megapiksellik ISOCELL Bright GW1’i resmi olarak duyurdu. Bu iki sensörden en dikkat çekeni şüphesiz ki ‘endüstrinin en yüksek çözünürlüğü’ sloganı ile gelen 64 megapiksellik ISOCELL Bright GW1.

ISOCELL Bright GW1’in seri üretimine bu yılın ikinci yarısından itibaren başlanacak ve yeni görüntü sensörü muhtemelen ilk kez Galaxy Note10 ile birlikte karşımıza çıkacak. Peki 64 megapiksel çözünürlük sunan ISOCELL Bright GW1, Galaxy Note10 kullanıcılarına tam olarak nasıl bir kamera performansı vadedecek?

ISOCELL Bright GW1, Tetracell teknolojisi sayesinde düşük ışık koşullarında dört pikseli tek bir piksel gibi kullanarak 16 megapiksel çözünürlüğünde oldukça kaliteli, canlı renklere sahip ve net fotoğraflar çekebiliyor. Işığın iyi olduğu durumlarda ise çözünürlük yeniden 64 megapiksele çıkıyor.

Üstelik Samsung’un açıklamasına göre ISOCELL Bright GW1, zengin renk tonları sunan 100dB’lik yüksek dinamik aralığa (HDR) sahip. Standart bir görüntü sensöründe bu aralığın 60dB olduğunu düşünürsek Samsung’un Galaxy Note10 kamerası ile mobil fotoğrafçılıkta yeniden zirveye aday olacağını söyleyebiliriz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Intel Destekli Yeni Dizüstülerin Şarjı 9 Saat Dayanacak
Intel Destekli Yeni Dizüstülerin Şarjı 9 Saat Dayanacak

Intel'in Ocak ayında duyurmuş olduğu 'Project Athena' kapsamında, dizüstü bilgisayar sektörüne büyük yenilikler gelecek. Intel tarafından yapılan açıklamalara göre dizüstü bilgisayarların şarj süresi ...

O Zaman Dans: Fortnite'a Bir Telif Davası Daha Açıldı
O Zaman Dans: Fortnite'a Bir Telif Davası Daha Açıldı

Epic Games, son aylarda oyundaki buglardan ve yeniliklerden çok dans davalarıyla cebelleşiyor. Son dans davası ise Blocboy JB'den geldi. ...

Mortal Kombat 11'e Üç Kişilik Yeni Bir Oyun Modu Gelecek
Mortal Kombat 11'e Üç Kişilik Yeni Bir Oyun Modu Gelecek

Tüm zamanların en iyi dövüş oyunlarından biri olan Mortal Kombat, çok yaın zamanda yeni bir oyun moduna kavuşacak. Oyun modu sayesinde üç kişilik ekipler halinde dövüşülebilecek. ...