Samsung, Galaxy Note10'da 64MP'lik Ana Kamera Bulunacak

Samsung, Galaxy Note10'da 64MP'lik Ana Kamera Bulunacak

Samsung, yeni kamera sensörlerini tanıttı. Bu sensörlerden 64 MP'lik ISOCELL Bright GW1’i ilk olarak Galaxy Note10'da görmemiz muhtemel.


Samsung, bugün gerçekleştirdiği duyuru ile iki yeni kamera sensörü 48 megapiksellik ISOCELL Bright GM2 ve 64 megapiksellik ISOCELL Bright GW1’i resmi olarak duyurdu. Bu iki sensörden en dikkat çekeni şüphesiz ki ‘endüstrinin en yüksek çözünürlüğü’ sloganı ile gelen 64 megapiksellik ISOCELL Bright GW1.

ISOCELL Bright GW1’in seri üretimine bu yılın ikinci yarısından itibaren başlanacak ve yeni görüntü sensörü muhtemelen ilk kez Galaxy Note10 ile birlikte karşımıza çıkacak. Peki 64 megapiksel çözünürlük sunan ISOCELL Bright GW1, Galaxy Note10 kullanıcılarına tam olarak nasıl bir kamera performansı vadedecek?

ISOCELL Bright GW1, Tetracell teknolojisi sayesinde düşük ışık koşullarında dört pikseli tek bir piksel gibi kullanarak 16 megapiksel çözünürlüğünde oldukça kaliteli, canlı renklere sahip ve net fotoğraflar çekebiliyor. Işığın iyi olduğu durumlarda ise çözünürlük yeniden 64 megapiksele çıkıyor.

Üstelik Samsung’un açıklamasına göre ISOCELL Bright GW1, zengin renk tonları sunan 100dB’lik yüksek dinamik aralığa (HDR) sahip. Standart bir görüntü sensöründe bu aralığın 60dB olduğunu düşünürsek Samsung’un Galaxy Note10 kamerası ile mobil fotoğrafçılıkta yeniden zirveye aday olacağını söyleyebiliriz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
OnePlus, Android 10 Tabanlı OxygenOS 10 Sürümünü Yayınladı
OnePlus, Android 10 Tabanlı OxygenOS 10 Sürümünü Yayınladı

Çinli mobil üreticisi OnePlus, Android mobil işletim sisteminin özelleştirilmiş bir sürümü olan OxygenOS için Android 10 tabanlı OxygenOS 10 sürümünü rastgele belirlenmiş cihazlarda yayınladı. Güncell...

'Yeni Salgın: YouTuber'ın 2. Bölümü Yayınlandı
'Yeni Salgın: YouTuber'ın 2. Bölümü Yayınlandı

YouTube Türkiye’nin son dönemdeki yükselen kanallarından olan 140Journos, "Yeni Salgın: YouTuber Bölüm 2" isimli bir video yayınladı. İlk videoya ek olarak bu videoda YouTuber’ların ekonomik durumları...

Google, 5 Adet Yeni Dijital Denge Uygulaması Yayınladı
Google, 5 Adet Yeni Dijital Denge Uygulaması Yayınladı

Google, bundan bir sene önce insanları telefon bağımlılığından kurtarmak amacıyla Dijital Denge uygulamasını yayınlamıştı. Şirket, bu konudaki çalışmalarını sürdürdü ve Dijital Denge'den ayrı olarak a...