ChromeOS, iOS Cihazlarına USB Tethering Desteği Verecek

ChromeOS, iOS Cihazlarına USB Tethering Desteği Verecek

Chrome OS, çıktığı günden beri Apple’ın cihazlarına USB tethering desteğini sunmuyordu. Geliştirici ekip, yeni bir güncellemeyle iOS cihazlarına USB tethering desteğini sağlamayı düşünüyor.


Chrome OS, Google tarafından geliştirilen Linux tabanlı bir işletim sistemi. 7 Temmuz 2009 tarihinde duyurulan Chrome OS, 15 Haziran 2011 tarihinde Chromebook’un piyasaya sürülmesiyle birlikte ortaya çıktı. Çıktığı günden bu yana iOS cihazlarına USB tethering desteğini sunmayan Chrome OS, geliştirici ekibin kararıyla artık bu desteği vermeye başlayacak. 

USB Tethering, mobil cihazınızı bir modem gibi kullanabilmeniz anlamına geliyor. Normalde bunu USB kablonuz olmadan da yapabiliyorsunuz ancak bu olay hem daha az güvenilir oluyor hem de daha çok şarj yiyor. USB tethering desteği ise telefonunuzdaki internet bağlantınızı, telefonunuzu bir modemmiş gibi kullanarak USB kablosu ile bilgisayara aktarabilmenizi sağlıyor. Eğer şu anda ChromeOS kullanan bir cihaza iPhone ya da iPad bağlarsanız, sistemde yalnızca bir USB cihazının bağlandığı ve ethernet özelliklerine sahip olmadığını görürsünüz. ChromeOS’in bir sonraki güncellemesiyle gelecek tethering özelliği bu durumu tersine çevirecektir. 

Chromium Gerrit’te ‘Chrome Unboxed’ isimli kullanıcı tarafından “iPhone için USB tethering desteğini etkinleştir” yazan bir başlık açıldı. Bu başlık, özelliğin bir sonraki ChromeOS güncellemesiyle birlikte geleceğini doğrular nitelikte. 
LG X6 Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri
LG X6 Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

LG, Amerika Savunma Bakanlığı tarafından verilen bir sağlamlık sertifikasına sahip olan yeni telefonu X6'yı duyurdu. Güney Kore'de ortaya çıkan akıllı telefonun fiyatı 296 dolar. ...

Metal Gear Solid V’e Keanu Reeves Modu Geldi
Metal Gear Solid V’e Keanu Reeves Modu Geldi

Yeni bir Metal Gear Solid V moduyla birlikte Snake karakterinin yerine Keanu Reeves’i koymak mümkün oluyor. Modu kurduktan sonra ister John Wick Keanu, isterseniz de Cyberpunk 2077 Keanu olabiliyorsun...

OnePlus 7 Pro, 5 Günde 1 Milyon Rezervasyon Aldı
OnePlus 7 Pro, 5 Günde 1 Milyon Rezervasyon Aldı

5 gün önce tanıtılan OnePlus 7 Pro, kısa zamanda çok ilgi çekti. OnePlus 7 Pro, 16 Mayıs’ta...