PUBG Mobile, Dünyanın En Hızlı Büyüyen Mobil Oyunu Oldu

PUBG Mobile, Dünyanın En Hızlı Büyüyen Mobil Oyunu Oldu

Geçtiğimiz ay 156 milyon dolar gelir elde eden PUBG Mobile, en hızlı büyüyen mobil oyunu ünvanını ele geçirdi.


PUBG Mobile şu anda dünyanın en popüler mobil oyunu ve 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı var. Aynı zamanda da dünyanın en çok gelir elde eden oyunu olan PUBG Mobile, 146 milyon doları aşan bir gelire sahip.

Oyunun kazancı yalnızca oyun içi satın almalardan gelmiyor. Çin’in kendine özel yeniden markası Game For Peace’ten de geliyor. Çinli brokerlik firması Great Wall Securities, PUBG Mobile’ın 76, Game For Peace’in ise 70 milyon dolar gelir elde ettiğini hesapladı. Bunlar elbette ki kesin sayılar değil ancak gerçeğe çok yakın tahminler.

Game For Peace, teknik olarak daha az kanlı olan bir PUBG Mobile oyunu ve ölen karakterler, kalkıp el sallayarak haritadan çıkıyorlar. Ayrıca oyun içi ortam çok daha Çin vatanseveri şekilde düzenlenmiş durumda. Çinli yetkililer, Tencent’in PUBG Mobile’ı bizim bildiğimiz haliyle ülkede yayınlamasına izin vermemişti. Aşağıdaki tweette bu durumu görebilirsiniz.

Çin pazarı, mobil oyun üreticileri için girmesi çok kolay bir pazar değil. Ülkenin resmi kurumları, oyunların yozlaştırıcı ve sosyal yapıyı bozan şeyler olduğunu düşünüyor ve ağır kısıtlamalar uyguluyorlar.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Nokia 9 PureView Kurumsal Android Olarak Tavsiye Edildi
Nokia 9 PureView Kurumsal Android Olarak Tavsiye Edildi

Nokia'nın yeni amiral gemisinin iddialı bir çıkış yapacağı attığı adımlardan belli oluyor. Aylard...

Metro Exodus, Sadece Epic Games Store'da Satılacak
Metro Exodus, Sadece Epic Games Store'da Satılacak

Popüler oyun platformu Steam, The Division 2'den sonra merakla beklenen Metro Exodus'u da Epic Games'e kaptırdı. ...

Redmi K20, iPhone XS ile Aynı NFC'yi Kullanacak
Redmi K20, iPhone XS ile Aynı NFC'yi Kullanacak

Redmi Genel Müdürü, Weibo üzerinde yaptığı duyuruda, Redmi K20'nin iPhone XS ile aynı NFC çipini kullanacağını açıkladı. ...