Android Q, Gelişmiş Ses ve Görüntü Kalitesi ile Gelecek

Android Q, Gelişmiş Ses ve Görüntü Kalitesi ile Gelecek

Android Q ile birlikte telefonunuzun daha iyi görüntü vermesine ve daha iyi ses kalitesine sahip olmasına yarayacak özellikler geliyor.


Android Q, cihazınızda görüntülediğiniz videoların veya dinlediğiniz müziklerin kalitesini bir üst seviyeye çıkaracak. Video tarafından başlayacak olursak, bildiğiniz gibi HDR10+ desteği geliyor. Bu teknoloji ile birlikte ekranınızdaki görüntünün aynı gerçek hayattaki gibi renklere sahip olacağını söyleyebiliriz.

HDR10+ ile telefonunuzun ekranında dinamik profiller bulunacak. Bu da demek oluyor ki oynattığınız videonun her bir karesine göre cihazınızın ekranı şekillenecek. Bu sayede karanlık görüntülerde gürültü olmayacak, mavi renkler siyah ya da ‘Dur’ tabelaları itfaiye araçları ile aynı renkte gözükmeyecek. Yani aynı hem parlak bir gökyüzünü hem de karanlık bir ara sokağı mükemmel kalitede görüntüleyebileceksiniz. Video kalitenizi artıracak tek yenilik bu değil: Android Q, AV1 codec’ini destekleyecek. AV1 sayesinde videolar %20 daha az kaynak harcayarak yüksek kalitede görüntülenebilecek.

Ses kalitesine gelecek olursak Android Q’da Opus codec’i desteği bulunacak. Aynı diğer codec’lerde olduğu gibi kaynak dosyaları mükemmel kalitede kaydedilebilecek. Yani cihazınızdan çıkan ses mükemmel kalitede olacak.

Akıllı telefonlar, artık gelenekselleşen bilgisayardan veya televizyondan video izleme alışkanlıklarımızı değiştirdiği için Google’ın bu hamlesi, kullanıcılarını önemsediğinin büyük bir göstergesi. Google, Android telefonunuzu sevmeniz için elinden geleni yapmak istiyor ve daha iyi ses/görüntü kalitesi buna başlamak için harika bir yol.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Sennheiser, İlk Kablosuz Oyuncu Kulaklığı GSP 670'i Duyurdu
Sennheiser, İlk Kablosuz Oyuncu Kulaklığı GSP 670'i Duyurdu

Sennsheiser, oyuncu kulaklıkları serisinin en yeni üyesi olacak olan GSP 670'i duyurdu. Üstün özelliklere sahip olan kablosuz kulaklığın fiyatı 349 euro olarak belirlendi. ...

Xiaomi Redmi 8 ve Redmi 8A İçin Kernel Kodları Yayınlandı
Xiaomi Redmi 8 ve Redmi 8A İçin Kernel Kodları Yayınlandı

Xiaomi, geçtiğimiz ay içerisinde piyasaya sürdüğü düşük seviyeli akıllı telefonları Redmi 8 ve Redmi 8A modelleri için kernel kaynak kodlarını yayınladı. Cihazların piyasaya sürülmesinden bir ay sonra...

BİM, PlayStation 4 ve Red Dead Redemption 2 Satacak
BİM, PlayStation 4 ve Red Dead Redemption 2 Satacak

BİM, daha önce uygun fiyata sattığı PlayStation 4 + Red Dead Redemption 2 paketini bu kez daha da uygun bir fiyata satışa sunacak. ...