Samsung Galaxy A90'ın Son Hali Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A90'ın Son Hali Ortaya Çıktı

Samsung A serisinin yeni üyesi olacak Galaxy A90 hakkındaki haberler son iki aydır epey artmış durumda. Son olarak telefona ait olduğu iddia edilen yeni bir görsel yayınlandı.


Son iki aydır fazlasıyla konuştuğumuz, Samsung’un A serisinin yeni üyesine dair her gün farklı haberler çıkmaya devam ediyor. Bugüne kadar gördüğümüz haberlere göre ise telefon orta segment sınıfında yer almasına rağmen bir amiral gemisinde olabilecek özelliklere sahip olacak.

Samsung’un amiral gemisi sınıfında olmayacak A90 modeli, şirketin 5G desteğine sahip ilk amiral gemisi olmayan telefonu unvanına sahip olacak. Son zamanlarda cihazla ilgili birçok görüntü ortaya çıkmış olsa da cihazın son hâli yeni bir görselde görüldü.

samsung galaxy a90

Cihaza ait olduğu iddia edilen, tanıtım için hazırlanmış görsellere benzeyen görsele bakacak olursak görünüm açısından diğer A serisi telefonlarla arasında büyük bir fark olmayacak ancak görselde de görülebileceği üzere Samsung Galaxy A90, Galaxy A80’deki dönen kamera tasarımına sahip değil. Bunun yerine damla çentikli bir ekran ve çentiğe yerleştirilen bir ön kameraya sahip.

Galaxy A90'ın amiral gemisi olmaması için hiçbir sebep yok:

samsung galaxy a90

Görselde bize sunulan diğer bilgiler de Galaxy A90 modelinin SM-A908N model numarasına sahip olacağı ve 5G desteği sunacağı. Bunun dışında telefonun 48 MP ana sensör, 8 MP ultra geniş açılı sensör ve 5 MP derinlik sensörüne sahip olması bekleniyor.

Cihazın bugüne kadar paylaşılan donanım özellikleri ise neredeyse bir amiral gemisiyle aynı donanım özelliklerine sahip olacağını söylüyor. Samsung Galaxy A90, Snapdragon 855 yonga setine sahip olacak ve 6 GB / 8 GB RAM seçenekleriyle satışa sunulacak. Telefon, ayrıca 4.500 mAh’lik bataryaya sahip olacak ve 45 W hızlı şarj desteği de sunacak.

Geçtiğimiz günlerde cihazın Bluetooth sertifikasını da edinmesini göz önünde bulunduracak olursak telefonun çıkması için fazla beklememize gerek kalmayacağını söyleyebiliriz.
38 Bin Volt Elektriğe Çarpılan Gençten Matematik Teorisi
38 Bin Volt Elektriğe Çarpılan Gençten Matematik Teorisi

Şanlıurfa'da babasına ait tahıl ürünleri işletmesinde çalışırken 38 bin volt elektriğe kapılan 19 yaşındaki genç, kazadan sonra matematikle ilgili önemli bir buluş gerçekleştirdi. ...

Red Dead Redemption 2’ye Battle Royale Modu Geldi: Gun Rush
Red Dead Redemption 2’ye Battle Royale Modu Geldi: Gun Rush

Red Dead Redemption 2’nin çevrimiçi çok oyunculu modu Red Dead Online beta aşamasında. Yeni güncellemenin gelmesiyle beraber Red Dead Redemption 2’nin de battle royale modu oldu. ...

Microsoft, Öğrenciler İçin Bütçe Dostu 7 Yeni Cihazı Duyurdu
Microsoft, Öğrenciler İçin Bütçe Dostu 7 Yeni Cihazı Duyurdu

Londra’daki Bett eğitim teknolojileri etkinliğine katılan Microsoft, öğrenciler ve öğretmenlere yönelik yeni ürünlerini duyurdu. ...